Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 Ekim 2014; Hasan Berk Baysal 2. Duruşma (Kasklı Katılım)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2 Ekim 2014; Hasan Berk Baysal 2. Duruşma (Kasklı Katılım)
    Merhaba,
    Ben Elif Baysal. Yaklaşık iki buçuk ay önce yirmi yıllık profesyonel bisiklet sürücüsü olan ve bisiklet turu sonrası eve dönerken trafik terörüne kurban giden
    Hasan Berk Baysal'ın eşiyim. (
    Elif Bts)

Berk'in katilinin ilk duruşması gerçekleşti ve olumlu adımlar atıldı. Ancak bizim için asıl önemli olan ikinci duruşma. Çünkü katilin ağır cezada kasten adam öldürmmekten yargılanıp yargılanmayacağının kararı verilecek. Eğer mahkemeden böyle bir karar çıkarsa davamız emsal bir dava olacak ve her ne kadar gelecekte bir benzerinin herhangi birimizin başına gelmemesini yürekten dilesemde olası bir durumda verilecek cezai yaptırımlar için örnek teşkil edecek. Ağır ceza katil için en az 15 yıl sokaklarda terörestiremeyeceği ve Berk'in açık kalan gözlerinin bir nebzede olsa kapanması anlamına geliyor.

İlk duruşmada çok hızlı organize olmak durumunda kaldık ve yanımızda olan tüm bisikletçi arkadaşlara teşekkür ederim. İkinci duruşma ise yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı çok daha fazla bir katılıma ihtiyaç duyuyor. Yazılı basının yanı sıra görsel basını da işin içine katmaya çalışıyoruz. Ancak bunu başarmamızın yolu sizlerinde büyük oranda yanımızda olmanızdan geçiyor.
    Duruşmamız ''2 Ekim Perşembe Günü Saat 11:00'da Ankara Adliyesinde'' görülecek. Sizden ricam şimdiden organize olarak birkaç saatinizi ayırabilmeniz. Birçoğunuz çalışıyor biliyorum ancak şunu hatırlamanızı istiyorum ; '' YARGILANAN SADECE BERK'İN KATİLİ DEĞİL.'' Toplumun ve yargı organlarının artık sesimizi duyması lazım ki gelecekte benzer olaylar yaşanmasın, yaşanırsada suçlular az bir ceza ile kurtulamasın.

Berk'in katili bizim geleceğimizi çaldı. Çabam sizlerin geleceklerinizin kesintisiz yaşanması için. Katillerin ellerini kollarını sallayarak aramızda yaşamalarını engellemek için. Cezai yaptırımların arttırılması için. 5,5 yaşındaki oğluma babasının katilinin hapiste çok uzun yıllar kalacağına dair verdiğim sözü tutabilmek için. Davadan bir gün önce yani 1 Ekimde evliliğimin kutlayamayacağım 9. yılının bedelini ödetmek için. Berk'i toprağında huzurla yatırabilmek için ve şu an burada sayamayacağım yüzlerce şey için

Hepinizi duyarlı olmaya bekliyorum. Bugün sevgili eşim Berk'i kaybettik yarın benzerinin kimin başına geleceğini bilmiyoruz.

Sizleri 2 Ekim Perşembe günü saat 10'da Ankara Adliyesi önüne bekliyorum.

Teşekkürler ...

Yukarıda okumuş olduklarınız 2,5 ay önceki gece turumuzdan evine gitmek için ayrılan ve geçirdiği kaza sonucu kaybettiğimiz abimiz, dostumuz , kardeşimiz Hasan Berk BAYSAL'ın eşi Elif BAYSAL'ın kendi yazısıdır. Her gün 5,5 yaşındaki oğluna ölümü ve babasının neden geri gelemeyeceğini anlatmaya çalışan pedagoklarla görüşüp oğulları Ozan'ın pisikolojisi bozulmasın diye kendi sıkıntılarını içine atmak zorunda kalan bir eşin bir annenin biz bisikletçilere kendi sözleridir. Etkinlik fotoğrafında Rahmetli Hasan Berk Baysal'ın mezarında görmüş olduğunuz rüzgar gülünüyse oğulları Ozan "Çok sıcak havalarda babamı serinletir." diye koymuştur.

Sizlerden ricamız ; lütfen kendinizi ve şartlarınızı zorlayın ve 2 Ekim Perşembe Günü Saat 10:00 da adliyenin önünde olun yada 11:00'da direk duruşma salonuna gelin , gelirkende işten çıkıpta gelseniz yanınızda çantanızda yada bir poşette kasklarımız olsun ve duruşma salonunu kasklarımızla aynı kaderi yaşamak istemeyen ve yaşayanında geride bıraktığı ailesine sahip çıkan , yanında olan bisikletçiler olarak bizler dolduralım.
    Kaynak

2. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kendisini her ne kadar tanımasamda bu işe yeni yeni gönül vermeye başlasamda başka çocukların babasız ya da babaların evlatsız kalmaması bisiklet sporunun yetim olmadığını göstermek için insanları sera gazlarıyla egzoz kokularıyla değil doğayla buluşturmak için Hasan Berk Baysal bisikletçilerin onurudur diyor ve Ankaradaki arkadaşlara kesinlikle katılmalarını tavsiye ediyorum.

3. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Orada olamamak büyük utanç...

4. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Gözlerim dolarak okudum bu yazıyı. Hasan Berk Baysal'a allahtan gani gani rahmet diliyorum mekânı cennet olsun. Başta eşi hanımefendi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bir hukukçu olarak Ankara'da bulunup bu davayı takip etmek isterdim ancak ben ve benim gibi binlerce kişinin duaları sizinle olacaktır. Ülkemizde yaşanan bazı trafik kazalarında olayın mahiyetine göre, fail hakkında "kasten öldürme" suçundan dolayı hüküm kurulduğu olmuştur. Eğer bu davada da hakkaniyet bunu gerektiriyorsa umarım emsal teşkil edebilecek biçimde ses getiren bir karar çıkar.

5. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Artık bu Ulkede adaletın olduguna ınanmıyorum.Daha bu hafta benım bıldıgım ıkı bısıkletlı trafık kazası sonucu hayatını kayvettı.Olan kıme oldu.Tabıı kı arkadasında bıraktıgı aılelere...

6. serdar öztürk

serdar öztürk Yeni Üye

Seviye:
    ankarada olup sizin acınıza ve davanıza katılmayı çok isterdim.
    umarım ankara'daki bisiklete gönül vermiş vede duyarlı olan arkadaşlarımız abilerimiz ablalarımız vede kardeşlerimiz katılımla ANKARA ADLİYESİNİ tıka basa doldururlar.
    bu şekilde büyük ses getirmiş oluruz.

7. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Konuya girerken 'insallah sali veya persembe degildir' diye dua ederek girdim ama nafile.. Dersanede suratim asik bir sekilde sizi düşünüyor olacagim.. Dualarim sizinle..
    Dediginiz gibi sartlari zorlayacagim. Bu konuda elimden gelen tek sey orada bulunmak ve bunu çok istiyorum

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

8. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Istanbul'dayim. Elimden tek gelen bu mesajı yazarak konuyu üste taşımak. Fiilen orada olacak olanlara teşekkür ediyorum. Gönlümüz sizinle.

9. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    18 yasin altinda olmak sorun degilmis, benim gibi reşit olmayan arkadaslarin dikkatine

10. Kaan.Özçelik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hatırlatma :(

Tapatalk kullanılarak gönderilmiştir

11. ahmetkomurcuoglu

ahmetkomurcuoglu Yeni Üye

Seviye:
    Kardeşimiz nur içinde yatsın. İstanbul'da oturduğum için gelemiyorum maalesef.

12. Kaan.Özçelik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hatırlatma :(

13. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yarın duruşma var. Uygun olan arkadaşlarımızı muhakkak bekliyoruz...

14. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar duruşma için bugün saat 10:00'da Ankara Adliyesi önünde toplanılacak... 11:00'de duruşma var...

15. alpdeğer tanrıverdi

alpdeğer tanrıverdi Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Keşke yapabileceğimiz bir şeyler olsa. Allah yardımcınız olsun.

16. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Uzaktan ancak sözlü destek verebiliyoruz. Ankara'da olan ve müsait olan kardeşlerimiz katılsalar ne güzel olur.

17. alpdeğer tanrıverdi

alpdeğer tanrıverdi Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Milletin vekili Mahmut Tanal oradaymis. Bu dosyadan adalet cikmasi icin elinden geleni yapacaktir.

18. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Oraya giden, gitmeyen veya gidemeyen tüm arkadaşlar. Sadece Hasan Berk Baysal kardeşimiz için değil ileride tekrarı yaşanmaması temennisiyle her bisiklet severin bir de kendi adına gitmesi gerekiyor. Ben ancak bu gün gidebiliyorum Ankara' ya. O da saat 20:00 gibi orada olabiliyorum. Bir gün sonrası olsaydı keşke.. :( İnşallah Hasan Berk Baysal kardeşimizin hayatına mal olan bu olay sonuçsuz kalmaz. Kalbim seninle. Ruhun şad olsun. Mekanın cennet olsun kardeşim..

19. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ilk once kasklari almadilar, milletvekili kasklari iceri soktu bu sefer sebep gostermeden durusmaya alinmadik.

20. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    İçeri alınmamanız doğru olmuş, "mahkeme kararını veya amerikada olsaydınız, jüri kararını etkilemiş" olurdunuz. Katile destek için karşı taraftan psikopat sürücülerin geldiğini düşünsenize...

Bizim hedefimiz "basın" olmalı, tüm Türkiye görmeli.

Bu arada basının duruşmaya ilgisi ne alemde, anlatabilir misiniz?