Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 Çocuklu Fransız aile Eskişehirde :)

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet Soner Sarıhan'ın konusunu başlattığı Fransız aile Bugün itibariyle (04.10.2011) Eskişehirde dinleniyorlar.Geçen hafta Soner özel mesaj ile haber verdiğinden beri elimden ne gelebilir diye çırpınırken (belediye ile görüşmeler,Evi müsait olanlara başvurular :) ) aklıma Eskişehirimizin iki milli bisikletçisi Gökay ve Eda Konuk kardeşler geldi.2 gün önce mesaj attım Gökaya anında konuyla ilgilenerek abi hallederiz sorun değil yer bol diyerek içime su serpti :) sıra geldi beklemeye ne zaman gelecekler; onun da cevabı pazartesi akşamı Sonerden geldi. salı sabahı(yani bugün) Bozüyükten Eskişehire doğru yola çıkıyorlarmış.Aksilik benimde tüm gün yani gece şartlarında da çalışacağım bir gün( yani bu gece 23 gibi bitti iş :) )

Sabah iş yerine gittim mesaj bekliyorum tık yok :) yabancı dil problemli soramıyorum da :) en sonunda bir kaç bilir kişi yardımı ile Fansız aileye mesaj attık teker döndüğünde mesaj atmalarını istedik.Saat 12:30 civarı beklenen mesaj geldi hareket edilmiş.Yaklaşık 45 km 15 ortalama ile gelseler 3 saat hesabı yaparak Gökayı aradım dükkanlarından beraber çıkalım teklifi yaptı banada mantıklı geldi direk mekana yöneldim.Vaktim az 16:30 da iş yerinde olmam gerekiyor.....

Dükkan önünde hatıra fotoğrafı :)

Yoldan Enes Satan kardeşimide aldım.Gökayın ingilizce sağlam ama destekten zarar gelmez işimi sağlama alıyorum :)

Gökay kız kardeşiyle motor ile önden gidip aileyi yakaladı :) bizde 10-20 dakika sonra yetiştik.Eskişehire 20-25 km mesafedeki Çukurhisar beldesinde karşılaştık.İşte karşı yoldalar......

Bir çırpıda yolu geçtik önce ufaklıklara foto ......

Sonra genel bir görüntü......

Gökay arkadan benimle Enes önden yandan eskortluk yaparak azıcık laflayarak yaklaşık 25 km yol kat ettik.Bu arada çok rahat bir şekilde 18-20 ortalama yapıyorlar taktir etmedim desem yalan olur :)

çamaşırlığa dikkat :)

Artık şehire girdik sayılır.Çocuk römorkunda bir arıza varmış önce onu halledecekler dükkanda.Sonra Gökayın ayarladığı apart daireye yerleşecekler plan şimdilik bu ama Gökay sonradan büyük bir incelik göstererek evlerine davet etti ( annesine sorduktan sonra :) ) bende dükkan önünde toplu bir resim alıp azıcıkta römorku inceledikten sonra mesaiye geç kalmamak adına hızla uzaklaştım.

DÜkkan önü ufaklıkların yüzlerini görelim dedik ama biri utangaç çıktı...

Ama benden kaçmaz yakaladım :)

Çok sempatik ve sevimli bir aile.Tanıştığıma çok memnun oldum.Soner Sarıhan dostuma da böyle bir olaya vesile olmamda katkısı olduğu için teşekkür ediyorum. yarın sabah (05.10.2011) ilimizi terk edecekler muhtemelen sabah kalkıp Ankara yoluna kadar yine eşlik edeceğim.Umarım bizlerden memnun kalıp öyle ayrılırlar.Akşam çalıştığım için bu gece nasıl geçti anlatamıyorum sabah tüm bilgileir alıp yeni resimlerle yayınlamayı düşünüyorum.Şimdilik görüşmek üzere:)........

2. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Eskişehirdeki dostlarımız Türk Misafirperverliğinin en güzel örneğini vermişler. Umarız bu aile Türkiye seyahatini çok mutlu anılarla bitirir.
    Bir gün bizde onları evlerinde ziyaret ederiz.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. Kamil BULUT

Kamil BULUT Kıdemli Üye

Seviye:
    Ellerinize ayaklarınıza sağlık arkadaşlar.Misafir perverlik noktasında gösterdiğiniz titizliğe hayran kaldım.Ailenin rotası noktasında bilginiz var mı?

4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Süpersin Ferhat abi, çok güzel bir karşılama yapmışsın, eminim ki çok çok memnun kalıp ayrılmışlardır şehrimizden.

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çok teşekkürler arkadaşlar.Biazr önce bu aileyi Seyitgazi yolundan uğurladım şimdi eve girdim.Fotoğraflar akşama :) Soner dostum senin bildiğin rota Ankara üstüydü ama Bizim Gökay onlara yazılıkaya bölgesini anlatınca resimleri gösterince rota değişti :) bugün yazılıkayaya gidiyorlar orada kalacakları yer ayarlandı.Ertesi gün Afyona geçiyorlar orada da kalacakları yer ayarlandı.Sonraki günü unuttum ama o kısımda sanırım ayarlandı.Kapadokya üzerinden Adanaya oradan da sahil şeridinden Antalya ve rodos adalarında turlarını bitireceklermiş.Bu organizasyonda en büyük emek Gökay Konuk ve babasınındır.Teşekkürü çok ettim ama birazdan telefon ile arayıp tekrar etmek lazım :)

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet gece 23 e kadar çalışıp 02 ye kadar da forumda bulununca sabah erken kalkamadık normal olarak :) Sağolasın Gökay ile babası sabah kahvaltıya götürüp Eskişehirin meşhur çiğböreğinden yedirmiş bizim Fransızlara :) akşamda banyo üzerine sağlam uyku sabah 10 da çok mutlu gördüm hepsini......

Anadolu ajansından çekime , röportaja geldiler onlar için sokakta ufak bir tur :)

bende bisikletleri inceliyorum paralel baskı fren ile seleler dehşet :)

Ufaklığın elindeki sopa köpeklerden kurtulmak için her iki bisiklette de mevcut

Rota Ankara yerine Afyon olunca harita üzeri konaklama yerlerini tek tek ufak kağıtlara yazıyor Gökay.Aynı andada babası kamp yapacakları yerdeki arkadaşlarını arayıp bilgi veriyor gelen misafirler hakkında....

bahçede de diğer bisiklet yola hazırlanıyor....

Ufaklıkların römorkunada korna ile rüzgar gülü bağlayıverdik....

Bundan sonra vedalaşılıp yola koyulduk.Gökayın işleri olduğundan tek başıma şehir dışına 15 km kadar eşlik ettim ama bu kısımı anlatamam kamerayla çekmem lazımdı :) sorulan sorulara verilen cevaplarım yarı Türkçe yarı ingilizce :) cidden görülmeye değerdi :) umarım anlamışlardır :) hele hele büyük mezarlık yanından geçerken mezarlığın anlatımına ben bile gülüyorum aklıma geldikçe :)

ve artık ayrılık vakti, vedalaşarak arkalarından son kareleri aldım.Çok sevimli bir aile ile tanışmış olduk.Elimizden geldiğince de yardımcı olduğumuza inanıyorum.başta Gökay Konuk ve babası olmak üzere Eskişehirde tüm ilgilenen arkadaşlara sizler adına tekrar teşekkür ediyorum.İyi forumlar......

İslam Gölge bunu beğendi.
  7. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Abi bugun 2 recumment bisikletli yabancı Bir bayan bide bay bisikletli gördüm.Öğlen sularında Adalardan geçiyorlardı durdurup soramadım sonradan fark ettim onları. Haberin varmıydı acaba ?

8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sanırım Gökayların bisikletleri ile kahvaltıya adalar tarafına gittiler onlar olabilir yani. Çocuklarda motorda yada arabadadırlar.Öğlen 12 gibi de Atatürk lisesinin oradan yenikente oradan da seyitgazi yoluna benimle beraber bu şekilde geçtik.

9. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Eskişehirdeki dostlarımız Türk Misafirperverliğinin en güzel örneğini vermişler. Umarız bu aile Türkiye seyahatini çok mutlu anılarla bitirir.
    Bir gün bizde onları evlerinde ziyaret ederiz.

10. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Abi yanlız Erkek bisikletçinin Saçları uzundu Birazda iri yapılıydı.Bide Arkalarında bagajları vardı.

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O zaman senin gördüklerin başka bir ailedir Kadir.

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Dün akşam saatlerinde Gökaylar Kırkaya yanlarına gitmişler.Bir evin bahçesine çadır kurmuşlar gayet keyiflilermiş :) selamları var :)

13. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    İnşallah başlarına bişey gelmez.

14. Miraç AKSEL

Miraç AKSEL Forum Demirbaşı

Seviye:
    iyi denk gelmiş abi :)