2 bisiklet arasında kaldım.

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Carraro
1. (link)

Bu bisikletin yanında kaliper + ayakkabısı ve schwalbe marathon 1.50 lastiklerle birlikte 1300 gibi bir rakam söyledi arkadaş. Bisikletin gidon ve gidon boğazı farklı

2. Sedona 741 18inc kadro komple deore 2013 set var sifir toplamistim. frenler hidrolik br 446 balatalari yeni. Masa epicon x2 havali. Rebond vidasi eksik birtek. Jantlarda alexrims dp20 shimano gobek jant Lastikte nobby nic kevlar katlanabilir. Fiyat olarak 1100 söyledi arkadaş

Siz olsanız hangisini alırsınız ?

Scudo

Haluk U.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Cannondale
Ben de sizin gibi şu an fiyat araştırıyorum. 2. el fiyatları şu an uçmuş durumda ve inanın tam karar verip de almak üzere ikinci el satan kişileri aradığımda üstlerine 100-200TL daha koyarak satmaya çalıştılar. Genelde ikinci el satıcılarda aynı ifadeler: Dolar fırladı, fiyatlar uçtu. Alıp almanız önemli değil. Siz asıl yazın fiyatlarını bir görün. vb...

Ben de gerçekten piyasa fiyatları nasıl diye geçen haftalarda bisikletçileri gezmeye başladım. Ama inanın bisikletçilerdeki fiyatlar belki de tam sezon girmediği için bana daha ucuz geldi. Mesela fren sistemlerine kadar Deore set olan (link) 1750.00TL. Üstelik 5 taksit de yaptılar. Ben 1500 diye tutturunca o fiyata inmediler ben de neyse sonra gelirim diye çıktım.

Bence siz de şehrinizde bulunan bisikletçileri gezin; hatta imaknınız varsa yakın büyük illere gidin ve araştırın.

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Carraro
@Haluk U. Hocam 2.el bir bisiklet almak istiyorum. Bu arada bu linki vermiş olduğunuz bisiklet neden bu kadar ağır ? 14.10

Konu kapatılabilir

Tepki
1
İsim
Osman
Merhaba ben de ayni fiyata buldugum 2 bisiklet arasinda kaldim, bastan soyleyim kuru havalarda kullanmayi dusunuyorum :) acil yardim
Specialized sport 29 v fren vs mosso black edition 29

Specialized sport 29:
KADRO: Specialized A1 Premium Aluminum 29er, fully butted, 6061 alloy, ORE downtube, externally relieved headtube, forged dropouts and reinforced disc mount, alloy replaceable der. hanger
MAŞA: SR Suntour SF13-XCT-MLO 29", coil/MCU spring, 1-1/8" steel steerer, mechanical lock out w/ preload adj., 28mm stanchions, "V" brake only, 80mm travel
FURÇ TAKIMI: 1-1/8" threadless, loose ball
GİDON BOĞAZI: Alloy, 4 bolt clamp, 10º rise, 25.4mm
GİDON: Specialized flat bar, alloy, 640mm & 660mm wide, 8º backsweep, 4º upsweep, 25.4mm
ELCİKLER: Specialized Body Geometry XCT, Kraton w/ gel, 132mm
ÖN FREN: "V" brake, alloy linear pull, 1pc. pad
ARKA FREN: "V" brake, alloy linear pull, 1pc. pad
FREN KOLLARI: Tektro, alloy
ÖN ARTTIRICI: Shimano Altus, 8-speed, 34.9mm clamp, low mount, top-swing, dual-pull
ARKA ARTTIRICI: Shimano Acera, 9-speed, SGS Cage
VİTES KOLLARI: Shimano Altus, 8-speed Rapidfire plus, SL type w/ optical display
RUBLE: Sunrace, 8-speed cassette, 11-32
ZİNCİR: KMC X-8, 8-speed w/ reusable Missing Link
AYNAKOL: SR Suntour XCT, 8-speed, square taper spindle
ÖN DİŞLİLER: 42/32/22, steel
ORTA GÖBEK: Square taper, cartridge bearing, 68mm shell
PEDALLAR: Composite platform, w/ reflectors, 9/16"
ÇEMBERLER: HR "V" brake rim, 29", alloy double-wall, CNC braking surface, pin joint, 25mm, 36h
ÖN GÖBEK: Alloy "V" brake hub, sealed loose bearing, steel axle, QR, 32h
ARKA GÖBEK: Alloy "V" brake hub, sealed loose bearing, steel axle, QR, 32h
JANT TELLERİ: Stainless, 2.0mm (14g)
ÖN LASTİK: Specialized Fast Trak Sport, 29"x2.0", wire bead, 40TPI
ARKA LASTİK: Specialized Fast Trak Sport, 29"x2.0", wire bead, 40TPI
İÇ LASTİK: Schrader valve
SELE: Specialized Body Geometry Hardrock, steel rails, 143mm width
SELE BORUSU: Alloy two bolt, 12.5mm offset, micro adjust, 30.9mm, 350mm or 400mm

Mosso black edition
KADRO 6061 ALLOY FRAME
MAŞA SUNTOUR SF15-XCM-DS-RL
AYNAKOL SHIMANO ALTUS FC-M371-L
RUBLE SHIMANO CS-HG300-9
VİTES KOLU SHIMANO ALTUS SL-M370-L
ARKA ATTIRICI SHIMANO ALTUS RD-M370-L
ÖN ATTIRICI SHIMANO ALTUS FD-M371
ZİNCİR KMC-Z99
FREN SHIMANO BL-M396L
ORTA GÖBEK SHIMANO BB-UN26
PEDAL HF893 ALLOY
HAZNE SHIMANO HB-M3050 FH-M3050
JANT
LASTİK STARRIMS J20S
AĞIRLIK 15,6 kg

Mosso nun lastigi ve arka vites takimi, specialized in masasi digerinden daha kotu gibi ama bilgim yeterli olmadigi icin yorumlayamadim xct ile xcm farki cok fazla midir masada??