Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 agustos p.tesi 2010 polonya bisiklet turu

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Erhan_Yılmaz tarafından paylaşıldı.

  1. Erhan_Yılmaz

    Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

    Kayıt:
    29 Nisan 2009
    Mesajlar:
    316
    Beğeniler:
    507
    Şehir:
    Frankfurt am Main_Bursa
    Seviye:
    arkadaslar eurosport kanalinda 4-5 gündür reklamlari var polonya bisiklet turundan haberiniz varmi detaylarini bilen paylasirsa sevinirim :in:
     
    Cem Unden ve tuncdemir bunu beğendi.
  2. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Polonya Bisiklet Turu(Wyścig Dookoła Polski) : Vuelta a Espana , öncesi en önemli bisiklet turudur. Kategorisi 2PT . Geçen sene bu turu Alessandro Ballan kazanmıştı. Tur bu sene 67.defa koşulacak. Doğu Avrupa'da düzenlenen en önemli bisiklet turudur.

    Resmi site : http://www.tourdepologne.pl/index.php (Lehçe)

    Etaplar
    Sochaczew - Warszawa 175.1 km
    Rawa Mazowiecka - Dabrowa Górnicza 240 km
    Sosnowiec - Katowice 122.1 km
    Tychy - Cieszyn 177.9 km
    Astrzebie Zdrój - Ustron 149 km
    Oswiecim - Terma Bukowina Tatrz 228.5 km
    Nowy Targ - Kraków 163.9 km

    Katılan Takımlar
    BMC Racing Team
    1 Alessandro Ballan (Ita)
    2 Michael Schar (Swi)
    3 Danilo Wyss (Swi)
    4 Alexander Kristoff (Nor)
    5 Simon Zahner (Swi)
    6 Florian Stalder (Swi)
    7 Mauro Santambrogio (Ita)
    8 Chris Butler (USA)

    Lampre – Farnese Vini
    11 Grega Bole (Slo)
    12 Matteo Bono (Ita)
    13 Vitalij Buc (Ukr)
    14 Angelo Furlan (Ita)
    15 Mirco Lorenzetto (Ita)
    16 Manuele Mori (Ita)
    17 Marcin Sapa (Pol)
    18 Diego Ulissi (Ita)

    Liquigas – Doimo # Rider Name (Country) Team Result
    21 Daniele Bennati (Ita)
    22 Maciej Bodnar (Pol)
    23 Jacopo Guarnieri (Ita)
    24 Maciej Paterski (Pol)
    25 Fabio Sabatini (Ita)
    26 Peter Sagan (Svk)
    27 Sylwester Szmyd (Pol)
    28 Alessandro Vanotti (Ita)

    Team Katusha # Rider Name (Country) Team Result
    31 Laszlo Bodrogi (Fra)
    32 Vladimir Gusev (Rus)
    33 Danilo Napolitano (Ita)
    34 Mykhaylo Khalilov (Ukr)
    35 Nikita Eskov (Rus)
    36 Egor Silin (Rus)
    37 Stijn Vandenbergh (Bel)
    38 Nikolay Trusov (Rus)

    Team HTC - Columbia # Rider Name (Country) Team Result
    41 Michael Albasini (Swi)
    42 Andre Greipel (Ger)
    43 Craig Lewis (USA)
    44 Frantisek Rabon (Cze)
    45 Vicente Reynes Mimo (Spa)
    46 Marcel Sieberg (Ger)
    47 Martin Velits (Svk)
    48 Peter Velits (Svk)

    Rabobank # Rider Name (Country) Team Result
    51 Graeme Brown (Aus)
    52 Jos Van Emden (Ned)
    53 Rick Flens (Ned)
    54 Thomas Leezer (Ned)
    55 Joost Posthuma (Ned)
    56 Tom Stamsnijder (Ned)
    57 Bauke Mollema (Ned)
    58 Dennis Van Winden (Ned)

    Quick - Step # Rider Name (Country) Team Result
    61 Andrei Kunitski (Blr)
    62 Dario Cataldo (Ita)
    63 Stijn Devolder (Bel)
    64 Davide Malacarne (Ita)
    65 Branislau Samolau (Blr)
    66 Thomas Vedel Kvist (Den)
    67 Marco Velo (Ita)
    68 Wouter Weylandt (Bel)

    Garmin Transitions # Rider Name (Country) Team Result
    71 Thomas Danielson (USA)
    72 Murilo Fischer (Bra)
    73 Daniel Martin (Irl)
    74 Christian Meier (Can)
    75 Cameron Meyer (Aus)
    76 Thomas Peterson (USA)
    77 Peter Stetina (USA)
    78 Matthew Wilson (Aus)

    Pharma – Lotto # Rider Name (Country) Team Result
    81 Kenny De Haes (Bel)
    82 Michiel Elijzen (Ned)
    83 Leif Hoste (Bel)
    84 Jonas Ljungblad (Swe)
    85 Gerben Lowik (Ned)
    86 Jean-Christophe Peraud (Fra)
    87 Tom Stubbe (Bel)
    88 Staf Scheirlinckx (Bel)

    Team Saxo Bank # Rider Name (Country) Team Result
    91 Anders Lund (Den)
    92 Domenik Klemme (Ger)
    93 Frank Hoj (Den)
    94 Jaroslaw Marycz (Pol)
    95 Kasper Klostergaard Larsen (Den)
    96 Jose Haedo Juan (Arg)
    97 Sebastian Haedo Lucas (Arg)
    98 Baden Cooke (Aus)

    AG2R La Mondiale # Rider Name (Country) Team Result
    101 Alexander Efimkin (Rus)
    102 Sebastien Hinault (Fra)
    103 Yuriy Krivtsov (Ukr)
    104 Rene Mandri (Est)
    105 Anthony Ravard (Fra)
    106 Biel Kadri (Fra)
    107 Gatis Smukulis (Lat)
    108 William Bonnafond (Fra)

    Team Milram # Rider Name (Country) Team Result
    111 Markus Fothen (Ger)
    112 Robert Forster (Ger)
    113 Dominique Nerz (Ger)
    114 Dominik Roels (Ger)
    115 Bjorn Schroder (Ger)
    116 Roy Sentjens (Bel)
    117 Paul Voss (Ger)
    118 Markus Eichler (Ger)

    Sky Professional Cycling Team # Rider Name (Country) Team Result
    121 Kjell Carlstrom (Fin)
    122 Mathew Hayman (Aus)
    123 Gregory Henderson (NZl)
    124 Peter Kennaugh (GBr)
    125 Petter Nordhaug Lars (Nor)
    126 Ian Stannard (GBr)
    127 Christopher Sutton (Aus)
    128 Ben Swift (GBr)

    Euskaltel - Euskadi # Rider Name (Country) Team Result
    131 Aitor Galdos Alonso (Spa)
    132 Javier Aramendia Lorente (Spa)
    133 Nicolas Jonathan Castroviejo (Spa)
    134 Gorka Izagirre Insauti (Spa)
    135 Miguel Minguez Ayala (Spa)
    136 Jorge Azanza Soto (Spa)
    137 Daniel Sesma (Spa)
    138 Benat Intxausti Elorriaga (Spa)

    Footon- Servetto # Rider Name (Country) Team Result
    141 Matthias Brandle (Aut)
    142 Marco Corti (Ita)
    143 Giampaolo Cheula (Ita)
    144 Marcus Eibegger (Aut)
    145 Michele Merlo (Ita)
    146 Martin Pedersen (Den)
    147 David Vitoria (Swi)
    148 Ermanno Capelli (Ita)

    Francaise De Jeux # Rider Name (Country) Team Result
    151 Sebastien Chavanel (Fra)
    152 Armand Gerard (Fra)
    153 Timothy Gudsell (NZl)
    154 Frederic Guesdon (Fra)
    155 Yauheni Hutarovich (Blr)
    156 Gianni Meersman (Bel)
    157 Francis Mourey (Fra)
    158 Jussi Veikkanen (Fin)

    Team Radioshack # Rider Name (Country) Team Result
    161 Fumiyuki Beppu (Jpn)
    162 Ben Hermans (Bel)
    163 Daryl Impey (RSA)
    164 Tiago Machado (Por)
    165 Sebastien Rosseler (Bel)
    166 Ivan Rovny (Rus)
    167 Bjorn Selander (USA)
    168 Tomas Vaitkus (Ltu)

    Astana # Rider Name (Country) Team Result
    171 Assan Bazayev (Kaz)
    172 Allan Davis (Aus)
    173 Alexandr Dyachenko (Kaz)
    174 Mirko Selvaggi (Ita)
    175 Maxim Gourov (Kaz)
    176 Oscar Pereiro Sio (Spa)
    177 Dmitriy Fofonov (Kaz)
    178 Andrey Zeits (Kaz)

    Caisse d'Epargne # Rider Name (Country) Team Result 181 Andrey Amador Bikkazakova (CRc)
    182 Mathieu Drujon (Fra)
    183 Vasili Kiryienka (Blr)
    184 Pablo Lastras Garcia (Spa)
    185 Alberto Losada Alguacil (Spa)
    186 Angel Madrazo Ruiz (Spa)
    187 Marzio Bruseghin (Ita)
    188 Xabier Zandio Echaide (Spa)

    Vacansoleil Pro Cycling Team # Rider Name (Country) Team Result
    191 Borut Bozic (Slo)
    192 Matteo Carrara (Ita)
    193 Michal Golas (Pol)
    194 Johnny Hoogerland (Ned)
    195 Sergey Lagutin (Uzb)
    196 Marco Marcato (Ita)
    197 Alberto Ongarato (Ita)
    198 Bjorn Leukemans (Bel)

    Cervelo Test Team # Rider Name (Country) Team Result
    201 Davide Appollonio (Ita)
    202 Joao Correia (Por)
    203 Ted King (USA)
    204 Dominique Rollin (Can)
    205 Joagquin Novoa Menedez (Spa)
    206 Gabriel Rasch (Nor)
    207 Martin Reimer (Ger)
    208 Xavier Tondo Volpini (Spa)

    Skil Shimano # Rider Name (Country) Team Result
    211 Steve Houanard (Fra)
    212 Tom Veelers (Ned)
    213 Simon Geschke (Ger)
    214 Robert Wagner (Ger)
    215 Mitchell Docker (Aus)
    216 Roy Curvers (Ned)
    217 Albert Timmer (Ned)
    218 Dominique Cornu (Bel)

    Polska Bgz # Rider Name (Country) Team Result
    221 Marek Rutkiewicz (Pol)
    222 Jacek Morajko (Pol)
    223 Mariusz Witecki (Pol)
    224 Mateusz Taciak (Pol)
    225 Tomasz Marczynski (Pol)
    226 Blazej Janiaczyk (Pol)
    227 Lukasz Bodnar (Pol)
    228 Bartlomiej Matysiak (Pol)
     
  3. ayla abdan

    ayla abdan Aktif Üye

    Kayıt:
    11 Temmuz 2009
    Mesajlar:
    114
    Beğeniler:
    421
    Seviye:
    RAİSPORT 1 de bisiklet yarışı var,ama hamgi ülke olduğunu bilmiyorum.
     
    Cem Unden bunu beğendi.
  4. Erhan_Yılmaz

    Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

    Kayıt:
    29 Nisan 2009
    Mesajlar:
    316
    Beğeniler:
    507
    Şehir:
    Frankfurt am Main_Bursa
    Seviye:
    Ali bey tesekkürler cok faydali bil bilgi oldu :in:
     
    Cem Unden bunu beğendi.
  5. Hakan Yazman

    Hakan Yazman Onursal Üye

    Kayıt:
    31 Ekim 2004
    Mesajlar:
    4.039
    Beğeniler:
    5.678
    Şehir:
    Alanya/İstanbul
    Seviye:
    Bugün eurosportta kaçta acaba söylebilirmisiniz Türkiye saatiyle ?
    Teşekkürler ..
     
  6. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
  7. Erhan_Yılmaz

    Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

    Kayıt:
    29 Nisan 2009
    Mesajlar:
    316
    Beğeniler:
    507
    Şehir:
    Frankfurt am Main_Bursa
    Seviye:
    Eurosport bugünden itibaren hergün 17:30 diyo almanya icin TR saati ile 18:30 sanirim..
     
  8. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    tuncdemir bunu beğendi.
  9. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Polonya Turu
    Stage 1: Sochaczew - Warszawa 175.1km
    1 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo 4:05:32
    2 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskaltel - Euskadi
    3 Allan Davis (Aus) Astana

    Stage 2: Rawa Mazowiecka - Dabrowa Górnicza 240km
    1 André Greipel (Ger) Team HTC - Columbia 6:02:52
    2 Allan Davis (Aus) Astana
    3 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step

    Stage 3: Sosnowiec - Katowice 122.1km
    1 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux 2:45:04
    2 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank
    3 Allan Davis (Aus) Astana

    Genel Klasman
    1 Allan Davis (Aus) Astana 12:53:14
    2 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux 0:00:04
    3 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskaltel - Euskadi 0:00:08
    4 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank
    5 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:00:10
    6 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:11
    7 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team 0:00:14
    8 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team
    9 Roy Sentjens (Bel) Team Milram
    10 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team Radioshack
     
  10. Can Özbek

    Can Özbek Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    2 Aralık 2009
    Mesajlar:
    513
    Beğeniler:
    432
    Şehir:
    Ankara
    Seviye:
    Ali abi bu turdan hiç zevk alamıyorum abi neden sence :)
     
  11. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Bir türlü tamamen seyredemedim ,doğrusunu söylemek gerekirse . Böyle alt kategori turlarda da heyecan büyük olur aslında. Yeni yetenekleri görmek için büyük fırsat . Ama Polonya'nın ovaları ,düzlükleri bol olduğu için tempoculara yönelik bir tur . Fransa Turundan sonra ne seyretseniz tatsız gelir zaten . Bu tip turlardan zevk almak için yarış içindeki taktikleri anlamaya çalışın , büyük isimler var tabii ama Contador,Schleck gibi tipler olmadığı için zevk almamanız normaldir.

    Sabredin İspanya Turuna az kaldı .28 Ağustos'ta başlıyor.
     
  12. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Sprintlerin liderliğinde geçen bir yarış. 9.sıradaki Bauke Mollema(Rabobank) , Giro 2010'da genel klasmanda 12.olmuştu

    Etap 4
    1 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre-Farnese Vini 4:07:36
    2 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini
    3 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team

    Genel Klasman
    1 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre-Farnese Vini 17:00:51
    2 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini 0:00:07
    3 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:00:08
    4 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:10
    5 Simon Geschke (Ger) Skil - Shimano
    6 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne 0:00:11
    7 Paul Voss (Ger) Team Milram
    8 Gabriel Rasch (Nor) Cervelo Test Team
    9 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 0:00:12
    10 Roy Sentjens (Bel) Team Milram 0:00:13
     
    levent sünger bunu beğendi.
  13. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Stage 5: Astrzebie Zdrój - Ustron 149km
    1 Daniel Martin (Irl) Garmin - Transitions 3:51:13
    2 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini 0:00:20
    3 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo

    Genel Klasman
    1 Daniel Martin (Irl) Garmin - Transitions 20:52:11
    2 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini 0:00:14
    3 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:00:21
    4 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo 0:00:26
    5 Michael Albasini (Swi) Team HTC - Columbia 0:00:28
    6 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 0:00:29
    7 Marek Rutkiewicz (Pol) Poland BGZ 0:00:30
    8 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Farnese Vini
    9 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
    10 Thomas Danielson (USA) Garmin - Transitions
     
    levent sünger bunu beğendi.
  14. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Stage 6: Oswiecim - Terma Bukowina Tatrz 228.5km
    1 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 5:54:30
    2 Michael Albasini (Swi) Team HTC - Columbia 0:00:07
    3 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini

    Genel Klasman
    1 Daniel Martin (Irl) Garmin - Transitions 26 46'50"
    2 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini 0:00:08
    3 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 0:00:10
    4 Michael Albasini (Swi) Team HTC - Columbia 0:00:20
    5 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:00:21
    6 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo 0:00:26
    7 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:00:28
    8 Marek Rutkiewicz (Pol) Poland BGZ 0:00:30
    9 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Farnese Vini
    10 Thomas Danielson (USA) Garmin - Transitions 0:00:33

    Bauke Mollema(Rabobank) gelecekte adından çok söz ettirecek
    [​IMG]
     
    levent sünger bunu beğendi.
  15. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Stage 7: Nowy Targ - Kraków 163.9km
    1 André Greipel (Ger) Team HTC - Columbia 3:51:58
    2 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux
    3 Robert Förster (Ger) Team Milram

    Genel Klasman Son
    1 Daniel Martin (Irl) Garmin - Transitions 30:38:48
    2 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini 0:00:08
    3 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 0:00:10
    4 Michael Albasini (Swi) Team HTC - Columbia 0:00:20
    5 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:00:21
    6 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo 0:00:26
    7 Marek Rutkiewicz (Pol) Poland BGZ 0:00:30
    8 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Farnese Vini
    9 Thomas Danielson (USA) Garmin - Transitions 0:00:33
    10 Tiago Machado (Por) Team Radioshack 0:00:41

    Andre Greipel(HTC Columbia) , bu sezonki 16. zaferini kazandı
    [​IMG]
     
    levent sünger bunu beğendi.
  16. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Mollema'ya nazar değdirdim . Polonya Turunda son etapta omzunu kırdı .Kendisine Cenab-ı Allah'tan acil şifalar dileriz:)