Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 Ağustos Kartepe Offroad Yoldan 3 Tur

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet demirbaş kadro
    1-bülent joker ası -ultra sonik rampacı
    2-hasan -joker ası-ultra sonik rampacı
    3-sado joker ası ultra sonik rampacı
    4-kerem
    5-wural
    6-kaşif
    7-hüseyin
    şimdi zirveyi göremeyen arkadaşlar hırsınızı offroad yoldan çıkarın derim kuzu piknik vadisinden çıkmaca tam offroad yol araba yok o yolda nefis bir su kaynağı var zirveye ulaşıp çıkınlarımızı yeriz zirvede biraz üşür gibi oldum ama zannederim 2 ağustosda pişeriz
    evet kontenjanı şişiriyorum 12 kişi
    evet listeyi başlatmam için beni fişeklemeniz gerekli

darub-team
    derub delilerin rampa grubu

hareket tarihi 2 ağustos pazar

Mehmet Keten bunu beğendi.
  2. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    2 ağustos da tahminim gelecek darub silahşörleri
    bülent sado hasan kaşif wural kerem cagan
    hüseyin dostuma dağ bisikleti lazım hasan ümitle gelecek el mahkum
    kayalıklı offroad yoldan zirveye çıkacağız ve ineceğiz caganın durumu kritik
    darub -team

3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet kartepenin birincisi 18 km lik otele kadar olan rampayı bir saat yirmi dakikada çıkan bülenttir tüm darub şilahşörlerinin önünde kendisini kutlarım
    :in: :in: :in:

darub-team

çirkin bunu beğendi.
  4. Bülent Bayer

Bülent Bayer Aktif Üye

Seviye:
    eyvallah abi. dün ki olay tecrübe oldu bana. gruptan asla kopmamalı, tümenden ayrı düşmemeli.

bu hafta sonu çıkıyorum oraya yeniden. bu sefer 2.10luk maxisleri takacam. 2 saatte zirvedeyim. kanımca yol fazla çamur da olmaz.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  5. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yeni karargah burası artı bilgileri buraya ver sağol dostum:in: :in:

Bülent Bayer bunu beğendi.
  6. gökhan aksoy

gökhan aksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    off road olması iştahımı kabarttı ama tempoya ayak uydurabilir miyim emin değilim.

7. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    zirveden kuzu pikniği vadisine inerken yer yer toprak en tehlikeli olanı ise toprakla bir olmuş irili ufaklı kayaların olması bu yolda yerdeki kayaların sivri yerlerinden geçerken iç lastik patlayabilir iniş çok zevkli idi aynı yolu tersden almak çok yorucu olduğu kesin tahminim 8- 10 km arası olması lazım böylelikle kartepe turu dahada zor oldu:in: :in: :in:

8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yaşasın darubcular evet bütün darub pedalşörlerini kutlarım birbirimizi beklemeden çıktık herkes gücünü sınadı 18 km den itibaren tempomu yavaş tutarak hiç mola vermeden otele kadar çıktım bir ara bir köpek azizlik yaptı indim bisikletten nokta pozisyonuna geçtim tırmanış sırasında aramızda bülent yoktu ama bize önceden telefon etmişti ben sizi yakalarım diye sonra gerçekten yakaladı bu arada kopmalar oldu ben tempomu finale yaklaşırken yavaşlattım çünki henüz vericilerin olduğu yere gelmemistim bülent dostum sado dostum ve hasan dostum en önde idiler ben 4 üncü olarak otelin oraya vardım dostlarımı bulamadım ama zirve de buluşacaktık zati bu niyetle hemen otelin sağındaki yoldan daldım toprak yol başladı futbol sahaları denilen yere girmeden öteki yola girdim çamura saplandım indim yürüyerek devam ettim derken teleferiklerin altına geldim yukarı bir baktım tv vericisinin kırmızı beyaz bacasını gördüm en az 500 metre yükseğimde idi o yol taşlık patika idi artı çamurlu yoldan bisikletimi sırtlayıp yukarı çıktım çık allah çık bitmiyor bir patika ayrımında düz yola devam ettim keşke sağ patikaya girseydim gidiş o gidiş dimdik patikayı bisikletimi bazen sırtta bazende elimle iterek yol aldım girdiğim patika çıkmaz yol idi gerisin geri döndüm bir baktım aşağıda calbiyik dostumu gördüm beni ayak izlerimdem takip etmiş neyse calbiyik dostumla sağ patikaya girdik ve yol vericilerin olduğu yere çıktı bu arada sado başka bir yoldan vericilere çıkmak isteyince kuzuvadisi denilen yere çıkmış yani hepimiz kaybolduk olacak iş değil neyse biz calbiyik dostum önde ben arkada yukarı çıktık tv vericilerin olduğu yere calbiyik dostum en önde ulaştı ve o cumhurbaşkanı oldu evet cumhurbaşkanımız izmire tayin oldu
    orada çalışan bekçiler var idi adamlar bize ya siz ne yaptınız hemşerim dediler niye oradan çıktınız dediler başka yol varmış oda kuzu vadisinden vericilere ulaşılıyormuş neyse bir baktık karşıdan sado gelmezmi hayda dedik sado ne oldu sendemi kayboldun oda evet dedi sonunda 3 kişi zirvede buluştu tam bir macera yaşadık bu arada hafif bir tehlike atlattım ayağım kaydı beş metreden aşağı bisikletim sağ omzumda düşüyordum sol elimle ağacın dalını yakaladım ve yırttım bu arada diğer dostlarımla kuzu vadisi çıkışında buluştuk vural bizi belediyede bekliyordu sonra o haklı olarak devam etti istasyona doğru bülent dostumda dönmüştü ben sado kerem hüseyin kaşif hasan ile- bu arada calbiyik dostumuzu yolcu ettikten sonra arifiyeye döndük tren gene geç geldi
    bülent dostum 18 km lik otelin oraya kadar olan rampayı tam tamına bir saat yirmi dakikada hiç durmadan çıkmıştır bu inanılmaz bir başarıdır kendisini tekrar
    tekrar kutlarım

darub-team

çirkin bunu beğendi.
  9. cagan0403

cagan0403 Forum Bağımlısı

Seviye:
    yaz kaptan bu defa 45 derece bile olsa güneş sütümü sürüp gelicem kesin istanbuldayım o tarihte çünkü:)
    bakalım iyi çalışıyim de bülent abiyi geçebilicek miyim:D 1 saat 19 dakikada çıkmam lazım:D:D

10. cagan0403

Seviye:
    yaz çavuş bu defa 45 derece bile olsa güneş sütümü sürüp gelicem
    o tarihte kesin istanbuldayım
    bakalım iyi çalışıyimde bülent abiyi geçebilicek miyim:D 1 saat 19 dakikada çıkmam lazım:D:D

Bülent Bayer ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

öncelikle offroad yolda şimdiden hazırlan çünki perişan olacaksın o yolda senin bisiklet gitmez uyarıyorum aynen eline alır 10 km rampa çıkarsın ta zirveye kadar iyi düşün biz seni bekleriz yukarda:in:

12. cagan0403

Seviye:
    otellerden doğru çıksam nasıl olur?

13. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    şimdi bülentin haritasını incele derim otellerin ordan bir yol kuzu pikniği vadisine gidiyor ve zirveye çıkan offroad yolla birleşiyor esas zorluk kayaların toprakla bir olduğu yol orada senin teker patlarsa kendin değiştireceksin çünki ta 18 km nin başlangıcından zirveye kadar herkes birbirini beklemeden çıkacak aynı güzergahtan sen farklı güzergahı seçersen otelin oradan çok geç kalırsın zirveye harita gezi resimleri şehir içi bölümünde sado başlığı altında bülentin çizdiği rotadan gidecek herkes :in:

cagan0403 bunu beğendi.
  14. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ya arkadaşlar benim 02 Ağustos'ta gelmem kesin olmamakla beraber bende gelmek istiyorum. Neyse günler bir geçsin bakalım.

15. cagan0403

Seviye:

haritayı inceledim kuzu yaylasından gelirim o kadar bozuk diil yol stabilize giderim yavaş yavaş rampada en önde çıkarım stabilize yolda yakalarsınız beni:in:

16. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    seni beklemeyiz bilmiş ol çünki bu kartepe bundan sonra böyle olacak
    herkes kendi kendine gücünü sınayacak mola yok lastiği patlayan kendi değiştirecek herkes tek başına dostum :in:

cagan0403 bunu beğendi.
  17. cagan0403

Seviye:

vayyyyy istanbul yol bisikleti grubu gibi yani:D
    bana uyar ama sonra kudret abi çok fark açılıcak herkes basarsa arkadakiler nolucak

18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet 5temmuzda uygulanan prosedür aynen geçerlidir herkes tek başına hareket edecek darub pedalşörleri birbirine rakip değildir herkes yine gücünü sınayacaktır bir saat yirmi dakikada otele kadar olan rampayı bülent dostum hiç mola vermeden çıkmıştır kendisini kutlarım evet bülent dostumun rotası uygundur (bak harita şehir içi gezileri sado başlığı altında kartepe )yukarlara doğru kopmalar olacaktır bu arada haritayı herkesin incelemesinde fayda vardır zirveye girişi kuzu pikniği vadisinden yapacağız burada pedalşörler arasında kopma olur lastiği patlayan bende dahil kendi başınadır bunu iyi düşünün derim hepimiz zirvede buluşacağız

robocop
    bülent
    hasan
    sado
    kaşif bir aksilik olmazsa
    cagan

cagan0403 bunu beğendi.
  19. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sen galba okumuyorsun topikleri 5 temmuzda otelin oraya üç kişi önce vardılar
    hasan bülent sado sonra ben herkes ordan zirveye dağıldı hiçkimsenin birbirinden haberi yoktu benim gittiğim yoldan arkamdan calbiyik beni yakaladı bizimkisi yol bile değildi çamurlu kayalarla dolu patikadan zirveye bayır yukarı çıktık zirvede iki kişiydik sonra sado geldi kerem en aşağıda çamura saplandı bülent ve hasan otele döndü
    hüseyin kaşif wural otelin orda kaldılar :in:

cagan0403 bunu beğendi.
  20. Bülent Bayer

Bülent Bayer Aktif Üye

Seviye:
    çağancığım otelin ordan gitmeye kalkma kesinlikle. haritadan bakılınca düzmüş gibi görünen o yola benzer nane dün anamı ağlattı. bırak bisikleti hummer jip gelse çıkamaz ordan. orası diğer yoldan çok daha kötü. hiç hayale kapılma, otelin ordan antenlere çıkabileceğin bir yol yok.

sen en iyisi 2 ağustosta kuzu vadisine gir. bisikletinle ilerleyebildiğin kadar ilerle. ilerleyemediğin yerde eline al. öbür yollar çok sakat. sakın girme o yollara.

Kudret Kurtcebe ve cagan0403 bunu beğendi.