Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2. 60 Dakika "GATA Dağ Bisikleti Yarışı" Fotograflarını burada toplayalım

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında Mert Kabtan tarafından paylaşıldı.

1. Mert Kabtan

Mert Kabtan Bisikletkolik

Seviye:

Devamı gelecek :)

2. Mert Kabtan

Seviye:
    Herkes açarsa konu dağılır direk actımki burda toplansın fotograflar;)

Akif Y., mziyaeddin, qurbaa ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  3. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    buyrun bunlarda benden :)

4. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yarış anlaşılan çok güzel bir havada iyi bir katılımcı sayısıyla gerçekleşmiş.Parkur çok zorlu değil galiba ve keyifli.E hani merdivenler olmayacaktı yarışta iptal olmuştu.

adm coach, d.berkay ve Mert Kabtan bunu beğendi.
  5. Mert Kabtan

Seviye:
    Merdivensizde tadı cıkmazdı ama :)

6. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Fotoğraflar için sağolun arkadaşlar.. Güney abi harika kareler yakalamışsın vallahi çok beğendim ellerine sağlık..

Önder merdivenler iptaldi ancak bizimkilre sabahleyin dayanamayıp yine eklemişler :) Hatta teknik çıkış kısmıda yoktu normalde orayıda sonradan eklemişler ben bile bilmiyordum yarışa başladığımda oraların eklendiğini :) Zaten 15dk geç başladım yarışa :(
    Neyse ben sonuçları hazırlamakla uğraşıyorum yakında eklerim..

sermat61, heng, Güney Tuncer ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  7. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eline sağlık Berkay'ım. Bekliyoruz sonuçları.

heng, SRS_!, d.berkay ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    arkadaşlar çok güzel bi yarış sergilemişsiniz harikasınız bi antalya da biz böyle bi yarış yapamadık valla ankara ya mı yerleşsek ne yapsak

9. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    ankara bambaşka

obmut1 ve SRS_! bunu beğendi.
  10. oguncavus

oguncavus Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar. Yarışan, yarış alanında bizleri yanlız bırakmayan, emekleri ile malzemeleri ile bizlere destek veren herkese çok teşekkürler. Elbette yapılan yanlışlar ve yapılmayan eksikler vardı: umuyoruz gelecekte düzenlemeyi planladıgımız diğer organizasyonlarda çok daha iyi olacagız.
    yarış alanında bir arkadaş bana alyen anahtar takımı verdi sanırım bulmuş. Sahibi SDS'ye ugrarsa alabilir. saygılar

heng, exacbachay, sifa ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  11. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    turky, sifa, Mert Kabtan ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  12. qurbaa

qurbaa Yeni Üye

Seviye:

13. qurbaa

qurbaa Yeni Üye

Seviye:
    [gvideo]-778747627326703166[/gvideo]

[gvideo]5260625334493949234[/gvideo]

[gvideo]5170283291859778043[/gvideo]

14. adm coach

adm coach Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam Önder bey soru bana değil ama konudaki hassasiyetiniz bizim gibi düşünmenize yol açtığı için alıntı yapmak zorunda kaldım.Size katıldığımı belirterek söylemem gerekir ise, Evet bizde öyle biliyorduk ama sonra merdivenleri görünce bir ara vazgeçer gibi olduk.ancak merdivenlerin yanında bir toprak zemin keşfedince merdivenleri bisiklet ile inmemize gerek kalmadı.arkadaşların bu merdivenlerdeki ısrarları beni düşündürüyor acaba neden diye,sırf onun için doğal olmayan bu merdiven konusunu ölçüleri ile birlikte bir msaya yatrımak gerekir diye düşünüyorum.bize merdiven olayı ile ilgili bir örnek verlidi.Alanya kaledeki merdivenler,doğrudur mediven var ama kaledeki merdivenler doğal merdiven,yani uzun stil merdiven,2 teker aynı anda zıplamaya girmiyor,Arnavut kaldırımı merdivenler,ve nihayetinde artık alanya kalesinde yarış yapılmayacak büyük ihtimal,ben şimdi bu yarışı eleştirmiyorum.Berkay doğru söylüyor.merdivenler ne hikmetse yarış sabahı tekrar formata alınmış,teknik çıkış ise tam formatında,bisiklet ilede çıkılabiliyor ve tehlike arzetmiyor.ancak bu merdivenler dün bir kişiyi hastanelik etti,kaşına 3 dikiş atıldı.buda o sporcunun başını çarptığını gösteriyor..yine o merdivenlerde düşerek yarışı bırakan bir kaç sporcu daha oldu sanırım.şimdi sormak icap etti,3 dikiş değilde daha vahim bir sonuç çıksaydı ne olurdu?sevgili arkadaşlar nerede nasıl olursa olsun,muaffakat imzalamak veya imzalatmak bazı sorunlara çözüm olmaz..onuda geçtik güzelim günümüz bir hüsrana ve acı bir anıya dönebilirdi..şunu açık ve net olarak kendi görüşüm olarak belirteyim..ukalalik olarak algılanmasın lütfen,yurtdışında bir çok uluslar arası müsabakalara gittim.Yol ve MTB şampiyonalarına Milli Takım ile ve inanın,doğal olmayan merdivenli bir parkur görmedim.dik ve sert beton merdiven yok ,aynı şekilde yurt içinde bir çok yarışlara girdim,seyrettim yine aynı şekilde görmedim,göremedim.merdiven olmasına rağmen,merdivenden değilde yanındaki daha dik olan,ama doğal olan bir tepeden veya kayadan indirmeyi uygun görmeleri onlarınmı yanlış olduğunu gösteriyor yoksa bizimmi daha bir pro olduğumuzu gösteriyor..Merdivenleri arazi anlayışı ile karıştıran bazı arkadaşlarımız oldu anladığım kadarı ile ama fazlada üzerinde durmadım.yoksa uzarda uzardı. Bu merdiven olayının,ancak araştırıldığında bazı noktaları bu merdivenlere biz zorunluluk getiriyordu.bu zorunluluk bile bir ölçü(Basamak bazında) ve yarışta bir disiplin getirilmesine sebeb olan ölçülerdi.arazi anlayışı ile ilgili bir durum.irdelenmesi gereken bir konu aslında,ama bu yarışı baz alarak söylemem gerekirse,dediğim gibi merdivenlerin yanındaki toprak zemin 25 basamak merdive ineceğimize ,2 basamak yürüyerek inmemize olanak tanıdı,,her şey için teşekkürler.İnsan Hayatı Önemlidir.Unutmayalım. :in:

Zafer Öztürk, cruphasulie ve OR700 bunu beğendi.
  15. lussman

lussman Aktif Üye

Seviye:
    Adem hocama katılıyorum her zamanki gibi fakat onun eksik söylediği birşey var Sevgili hocamız Ahmet Akyürek benim gözlerimin önünde düştü ve gerçekten ben o anda çok korktum ve bunu ilk kez burada yazıyorum şimdi aklıma şöyle birşey geliyor Ahmet hocanın tekniğimi zayıftı ?
    Yoksa yaşımı bu iş için geçti ?

Eğer o merdivenler orada olmasaydı Ahmet hocanın kaşına 10 dikiş atılmazdı....

Herkese büyük geçmiş olsun bu kaza yarışa gölge düşürmedi ama daha kötüsünüde göstermedi...

Lütfen biraz daha özen gösterelim yarışırken ....

İnsan hayatı hiçbirşeyden önemli DEĞİL...

Barış TOPÇU ve heng bunu beğendi.
  16. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bence bu konu fazla abartılıyor özellikle Ferhat abi sen!
    Sonuçta kimse kimseyi o merdivenlerden inmeye zorlamadı, herkes bilinçli şekilde başladı yarışa. Ahmet hoca için gerçekten çok üzüldüm, hatta şok oldum gördüğümde ama sonuçta o merdivenler olsa da olmasa da düşme tehlikesi çok olan bir parkurdu.. Orda olmasa da başka bir yerde düşebilirdi. Madem düşme tehlikesinin olduğunu düşündü riske atıp inmek yerine elinde indirebilirdi veya yandaki toprak yolu kullanabilirdi. Sonuç olarak kendi insiyatifi ile ordan inmeyi tercih etmiş, kimseyi bu durumdan sorumlu tutmamanız lazım.. Ahmet hoca yıllarını bu spora vermiş birisi olarak( federasyonun düzenlediği dağ bisikleti yarışlarına da katılıyor) kendi limitlerini bilip orada kendisini tehlikeye atmamalıydı..

Ayrıca Adem hocam ve Ferhat abi ikinize de sorayım merdivenlerden neden bu kadar çekiniyorsunuz? Gerçekten anlayamıyorum, ne çok diktiler nede uçsuz bucaksız sayıda.. Sonuçta parkuru belirlerken o yolun ordan gitmesi gerekmiş ve ordan vermişler yolu.. Ayrıca yarıştan önce de görmüşsünüz merdiven olduğunu ben görmemiştim bile ;) Bu durumda yarışıp yarışmamak arasındaki tercihte size kalmıştı ve siz yarışmayı tercih etmişsiniz gördüğüm kadarıyla.. Bence organizasyonlardaki bu tür şeylere takılmak yerine sporcu olarak üzerinize düşeni yapıp kendinizi geliştirmeyi ve kestirme kullanmadan parkurda işaretli olan yerlerden giderek kendinizi göstermelisiniz.. Sakın ha akıl veriyor gibi düşünmeyin haddim değil böyle bir şey ancak gerçekten sadece 10-15 basamak merdiven için bu kadar takılmaya gerek yok.. Sonuçta ürgüpteki parkurda da alanyadaki kalede de bizimkinden daha tehlikeli merdivenler mevcut ki UCI hakemleri bile bunlara ses çıkartmıyor bizim gayet yayvan olan merdivenler neden bu kadar sorun çıkartıyor? Tabi ki yurtdışındakiler kadar profesyonel değiliz Adem Hocam ancak elimizdeki imkanlar dahilinde 80 kişiyi aynı anda o parkurda yarıştırmak için biraz olsun teknik ve belirleyici yerler koymak lazımdı yurt dışındakilere de desen bu kadar dar alanda 80 kişiyi aynı anda başlat ve iyi olan sporcu ile normal sporcuları aynı parkurda yarıştır ama tekniği iyi olan adamında orda öne geçebileceği şekilde bir parkur hazırla ben innaıyorum ki onlarda bizimkine çok benzer bir parkur hazırlarlardı.. Sonuçta bu bir dağ bisikleti yarışı tekniği ile kondisyonunu birleştiren kazanır, biri eksik olsa olmaz.. Bizim yarışta merdivenlerin en sağ tarafından aşırı rahat bir şekilde inilebiliyordu ki ben bunu 3. turumda farkettim yani bende sizin gibi ilk kez gördüm merdivenleri ama her tur büyük ihtimalle en hızlı olarakta ben indim o merdivenlerden.. Çok şükür bisikletime de zarar vermedim kendime de.. Bu durumda sporcuların kendilerini iyi tanımaları en önemli şey, eğer o inişte kendine veya bisikletine zarar vereceğini düşünüyorsan inmemek yada temkinli inmek en doğrusu ha hiç olmadı zaten sağ tarafta toprak alternatif yol var!..
    Lütfen taşın altına elinizi koymadan bu tarz yorumlar yaparak insanları üzmeyin.. Madem sizin böyle fikirleriniz var bir kere de siz organize edin bir dağ bisikleti yarışı, getirin bu kadar sporcu ve seyirci , parkurun kalitesinden ödün vermeden herkesi eğlendirin de bizde nasıl olduğunu öğrenelim.. Ferhat abi başka yer mi kalmadı da GATA'da yapıyorsunuz yarışı demişti. Orda da yazmıştım eğer varsa sizin bildiğiniz daha iyi bir yer siz orda bir yarış düzenleyin de bir kere de biz günlerce koşuşturup çabalamadan, cebimizden tek kuruş para çıkmadan keyif alarak yarışalım.. Sizden çok ciddi şekilde bekliyorum böyle bir organizasyon..
    Oturduğumuz yerden bişeyler yazmak çok kolay, sabahın 7'sinde parku işaretlemeye gitmeden, parkurdaki tehlikeleri önlemek için sporcuları düşünerek temizlik yapmaya çalışmadan, bunca yorgunluktan sonra birde üstüne hazırladığın parkurda yorgun argın yarışmaya çalışmadan anlaşılmıyor işin zorluğu.. Yazın ilk 60 dakika yarışında saatlerce elimizde kazma kürekle Adnan Kahveci parkındaki camları temizledik.. Ne için yaptık bunu sporcuların sürekli lastiği patlayıpta alacakları zevk azalmasın diye ama bundan kimsenin haberi olmadı neden çünkü kimsenin lastiği patlamadı :) Emin olun sizleri sizler kadar düşünüyoruz parkuru hazırlarken.. Kimsenin kötülüğünü düşünerek bir şey yapmıyoruz, Ankara'ya bir çok yenilik getirdik ve getirmeyede devam edeceğiz inşallah.. Bu merdiven olayına da bizim sayemizde alışın işte kötü mü? Kendinizi geliştirin; ilerde federasyon yarışında karşınıza merdiven çıkınca, böyle forumdan yorumlar yazmak yerine kendinizi ve bisikletinizi riske atmadan daha hızlı inebildiğinizi görünce belkide içinizden de olsa bir teşekkür edersiniz bize..
    Neyse eğer yanlış anlaşılabilecek bişey yazdıysam kusura bakmayın, ben dağ bisikleti sporcusu olarak bir dağ bisikleti yarışçısının parkur seçmek yerine o parkurda en iyi nasıl gidebileceğini seçip bu yönde kendisini geliştirmesinin gerekliliğini savunuyorum ve yorumlarımıda bu yönde yaptım.. Bir dahaki düzenlediğimiz yarışta görüşmek üzere..
    Sürç-ü lisan ettiysem affola..
    Saygılar...

17. exacbachay

exacbachay Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle yaralanan arkadaşlara geçmiş olsun,ayrıca yarışmada emeği geçenlere sonsuz teşekkürler...
    Gerçekten ritmi yüksek keyifli bir yarıştı.
    Geçen sene ürgüp yarışındaki merdivenler daha dik ve indiğinizde karşınıza çıkan duvar ile daha riskliydi.Gata daki merdivenlerin eğiminin düşük olması ve bitimindeki yolun verdiği güvenle çok rahat inilebiliyordu...
    Örn: :)
    http://www.takipnet.com/olcu/yaris/60dk_1.jpg
    Bence yarışın güzelliği bu etaplarda ortaya çıkıyor.
    Unutmamalı ki bu tür organizasyonlar ciddi zaman ve emek isteyen organizasyonlardır ve sds bu yolda iddalı olduğunu gösteriyor.
    Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler...

Mert Kabtan, serkans ve d.berkay bunu beğendi.
  18. heng

heng Forum Demirbaşı

Seviye:

Öncelikle ahmet hocamıza acil şifalar diler ve geçmiş olssun dileklerimi iletirim...

Bu yarışmanın düzenlenmesinde katkıda bulunan tüm SDS bisiklet ve SDS Derneğine sonsuz teşekkürer ayrıca tüm sposorlarımıza canı gönülden teşekkür ederimmm...

sıra gelelim fotoğrafa...Bu fotoğraf 2007 uluslar arası cappadokya mtb yarışında trt tarafından videoya alınmış fakat merdivenin dikliği ve uzunluğu hakkında bilgi verilmesi için buraya konulmuştur...

Bu merdivenden master da geçti, genç erkek de geçti, bu merdivenden bayanlarda geçti, elit'lerde geçti...Bu merdiven tüm sporcular geçti niçin yarışı tamamlamak için geçti...Ama nasıl geçti o bilinmez kimi cesaret edip bisiklet üzerinde merdivenden indi zaman kaybetmeyim diye kimi bisikletini eline alıp can güvenliğini sağlama almak için eline aldı öyle indi...

......................

Bulunmaz, Mert Kabtan ve d.berkay bunu beğendi.
  19. Mert Kabtan

Seviye:
    İlk 60 dakika yarışımı tamamlamış bulunmaktayım ve çok mutluyum ..Gerek teknik inişler gerek merdivenler hepsi tedirgin edici değil yarışa heyecan katıcı nitelikteydi.Kendimi riske atmamak için yarıştan 1-2 saat önce parkuru gözlemledim ve nerden rahat inebilecegime karar verdim ve indim.Yarışan arkadaşlarıma , alkışlarıyla destek veren misafirlere ve desteklerinden dolayı

Sıradışı Sporlar Derneği
    SDS Bisiklet
    Güneş Sigorta
    Alpses
    Red Bull
    Sini Börek ve
    Or-Mey Gida'ya teşekkürler

Bir sonraki 60 dakikayı heyecanla bekliyorum

heng ve Bulunmaz bunu beğendi.
  20. lussman

lussman Aktif Üye

Seviye:
    Ben merdivenden korkuyorum demedimki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ayrıca burada kimse kimseyle s...k yarıştırmıyor........!!!!1

Ama forumda bazı kişiler nedense ben bişi söylediğimde sanki hemen cvp vermesi gerekiyormuş gibi davranıyor ...Çok yanlış ben sarfettiğim cümleleri özenle seçerken bazı forum kullanıcıları yok şöyledir yok böyledir ...

Ben burda kimse yargılansın veya onun mesajına hemen şöyle cvp verelim diye bir kaidem yok ..

İnsanlar birbirine saygılı ve hoşgörülü yaklaşırsa bu tip msjlar da günyüzüne çıkmaz kırıcı olmayalım ...