Neredeyse 3 yıldır yatan bisiklet

Tepki
63
Ben küçüklüğümden beri bisiklete inanılmaz sevgi duyuyorum, şu anda 15 yaşındayım ancak şimdi ikna edebildim ailemi. Dayımın dükkanında bayadır duran bir bisiklet var, onu bana vereceklerini söylediler hayır demedim çünkü daha önce o bisikleti denemiştim ve harikaydı. Ön frenleri sıktığım zaman bisiklet dengesini bozmuyor süspansiyonları öne eğiliyordu ve lastikler hiç bir zaman kilitlenmiyordu. Zamanında 2.000 TL gibi bir meblaya alınmış sanırım, markasını tam hatırlamıyorum ne yazık ki. Bu bisiklet 2.5 yıldır o dükkanda lastikleri şişik durumda durur sürekli. Şimdi benim bu bisikleti aldığımda nasıl bakımlar yapmam gerekir ne gibi sorunları olabilir.
  • Frenler Kontrol Edilecek
  • Zincir Yağlanacak
  • Yıkanacak

Başka neler gerekebilir?
Teşekkür ederim şimdiden...

Ekleme:Tam emin olmamakla beraber Trek marka olabileceğini öğrendim

Konu yanlış yerde değildir umarım :(

• Beğen
Tepkiler: TakemasterTR
Scudo

dk_35

Üye
Tepki
9
sen en iyisi onun götür bisikletçiye revizyona sok herşeyi yapar sana verir daha karlıdır.ama güzel bir bisikletçiye git erdoğanlar gibi bazıları vardır sana az fiyat çeker mazotla yıkar verir bazıları vardır uygun fiyatı söyler tüm ayarlarını yapar verir.

• Beğen
Tepkiler: Barış Özgür
Tepki
63
Trek marka olduğu kesin değil ha :D , bisan felan da çıkabilir ama hayatımda sürüşünü en beğendiğim bisiklet oydu, renkleri sarı-siyah jant renkleri de sarı siyah diye hatırlıyorum ama göreceğiz :D

Tepki
63
Kusura bakmayın benim anlamadığım isimleri vardı konuların, özür diledim umarım doğru yere taşınır. Bisiklet kavramlarını tam bilmiyorum :(

A

Adrenaturex

Misafir
bence fotograflarını koy burda gordugumuz kadarıyla soyleyelim ya da yaptır güzelce temizle foto cek koy

en iyisi:
sen yaptırmadan once bir kac foto yapıldıktan sonrada yapılmıus halini koy bizde rütuslarda yardımcı oluruz :D

Tepki
63
Cumartesi-Pazar dükkandan alacağım, markasını bilmiyorum kötü bir şey de çıkabilir ama sürüşü çok hoşuma gitti. Ön frene asılsanız dahi bisiklet dengesini kaybetmiyor, aynen yaylanıyordu :) , içim içime sığmıyor artık BİSAN dahi çıksa hiç bir şey demeyeceğim :eek: , çok merak ediyorum yaptırmadan önce ve sonra fotoğraflarını koyacağım, çok teşekkür ederim

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Eğer bisiklet Trek ise, Trek'in Türkiye Dist. firmasının "ömür boyu ücretsiz servis" gibi bir söylemi kalmış aklımda, götürün bir Trek bayisine bütün bakımını yapıp sürülebilir halde size teslim etsinler. He paslanan parçaları vardır vs. onların ücretini alacaklardır tabi ki değişim söz konusu olursa eğer (bkz. vites fren telleri, zincir vs)

Tepki
63
O Zaman Trek Olmasını Gönülden İstiyorum :D
Değilse bile 7 yıl olmuştur bisiklete binmeyeli, umrumda da değil artık ne gelirse :) Çok özledim

Tepki
63
Büyük günün sabahı, yıllar sonra bisiklet işte bu :) içim kıpır kıpır yaklaşık 1 yıldır geceleri uyumadığım gibi bu da öyle oldu...
Artık ihlas bisiklete bile razıyım :D

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
e hadi.. bizide meraklandırdın o kadar , bir an önce haber bekliyoruz senden ;)

• Beğen
Tepkiler: Barış Özgür
Tepki
63
Allahtan sizin bu mesajlarınızı okumadan gittim, iyi ki umudumu İhlas'a kadar düşürmüşüm oh be. Öncelikle şunu belirteyim ağırlık benim için önemli değil önemli olan rahatlık hız da önemli değil. Karşıma çıkan bisiklet Bisan Energy oldu :( . Ne yapalım en azından bisikletim oldu 15yaşında ancak ikna edebildim. Bisiklet harap durumdaydı yapılan değişiklikler şunlar;

• Arka jant yamukmuş düzeltildi
  • Arka lastik aşırı aşınmış, değiştirildi
  • Arkaya freni sıkınca veya normal yanan stop lambası taktırdım
  • Fren pabuçları tamamen yenilendi
  • Bir kaç fren ile ilgili kırılan parça düzeltildi
  • Paslı kısımlar pas sökücü ile temizlendi
  • Sele borusu aşırı uzundu, amortisörü engelliyordu kestirildi biraz
  • Zincir yağlandı
  • Gidon'daki tutma yerleri kauçuk değildi ve kayıyordu, Japon yapıştırıcısı ile sabitledik yırtılırsa kauçuk alacağım
  • Fren sertlik ayarı vesairesi yapıldı
  • Lastikler şişirildi

Herşeye rağmen bisikletim ve bisikletim olmasından çok memnunum. Kendim fotoğrafını çekemedim fakat internetten buldum 1 tane işte bundan bisiklet, bir kaç yerinde shimano yazıyor viteslerde ve aynakol'un orada, Amortisörlerin önünde K-9 yazıyor markası sanırım amortisörlerden o kadar memnunum ki üzerinde yaylana yaylana yavaşca sarsıntı hiç olmadan sürebiliyorum
(link)http://images.gittigidiyor.com/1604/16043329_0.jpg

• Beğen
Tepkiler: Nuri Kongur