Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2.5 yaŞinda lÖsemİ hastasi bebek

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında fatihaydın tarafından paylaşıldı.

1. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar eski dershane öğretmenimin torunu lösemi hastası ve iyileşmesi için kök hücre nakli ya da kemik iliği nakli gerekiyor...
    ARKADAŞLAR KEMİK İLİĞİ YA DA KÖK HÜCRESİ BAĞIŞ REHBERİ VE BAĞIŞ FORMU VE YAPMANIZ GEREKENLER KISACA ŞÖYLE:
    1-ÇANAKKALE'DEKİ ARKADAŞLAR 05372420878 NOLU TELEFONDAN Sn.Avni SARAÇOĞLU İLE İRTİBATA GEÇSİN. İLGİLİ FORM ÖRNEKLERİ ONDA VAR, ONUN ORGANİZE EDECEĞİ GÜNDE TOPLUCA DEVLER HASTANESİNE GİDİP KAN ÖRNEĞİ VEREBİLİRSİNİZ.KAN ÖRNEKLERİNİ AVNİ BEY KARGO İLE İSTANBULA ULAŞTIRACAK YA DA BEN ALDIRACAGIM.
    2-KAYGILARINIZI GİDERMEK VE ÖN BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ
    AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN REHBER VE FORMA ULAŞABİLİRSİNİZ.
    http://www.istanbul.edu.tr/itf/attachments/021_kemik.iligi.kok.hucre.bagis.formu.pdf
    http://www.istanbul.edu.tr/itf/attachments/021_kemik.iligi.bilgilendirme.formu.pdf
    NOT:Kan örneğinizin torunumun örneği ile tuıtma olasılığı 5 milyonda bir, ama belki bir masumun hayatını kurtarabilirsiniz, bu da bizim tesellimiz olur. Duyarlılığınıza şimdiden teşekkürler,benim telefonum sabri akın 05063704080. ( alıntıdır)
    arkadaşlar lütfen herkes face de profilinde paylaşsın ve lütfen kan örneği vermeye gidin belki birisi bu masum bebeğin hayatını kurtarabilir olabildiğince güncel tutalım ve yayalım bu konuyu
    bebek Cerrahpaşa Çocuk Hematolojide tedavi görmektedir...
    duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederim...
    not : (yöneticilerden ricam eğer mümkünse konunun güncel kalması için lütfen konuyu sabit konu haline getirir misiniz uygun kişinin bulunma ihtimali 5 milyonda 1 en azından sabitken sürekli görülür... )

2. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    nasıl veriliyor ki bu kök hücre.gerçi nasıl verildiğinin ne önemi var.bana verilen bu hücreyi paylaşmayarak neden bencillik edeyim ki.
    bence konuyu okuyan,yakın çevrede ikamet eden ve zamanı olup ta bağışta bulunmayanların psikolojik olarak sorunları olmalı.

tek derdim.haftasonu verebiliyor muyuz.onu öğrenmek istiyorum.cumartesi sabahtan giderim.veya pazar.
    veya sabah 8 ile 9 arası da gidebilirim(işten önce).gelmek isteyende bana katılsın.birlikte gidelim.

hani birinin ihtiyacı var diye değil.bahsi geçen kişi olmasa da,ihtiyacı olan bir kişiye ulaşsa veya sadece umut olsa da yeter.
    hayır arkadaş ;bu benimde başıma gelebilir,sizlerinde başına gelebilir.

3. sedat_slave

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Periferik kök hücre alımı (aferez)
    Bağışların yüzde 80’inde kök hücrelerin alınması periferik olarak gerçekleştirilir. Bu yöntemde beş gün boyunca derinin altına bir büyüme faktörü (hormon benzeri bir madde) zerk edilir. G-CSF adlı bu madde, ağırlıkla kemik iliği içerisinde bulunan kök hücrelerin daha fazla üretilmesini ve kan dolaşımı içerisine karışmasını sağlar.

Bu ön işlem tamamlandıktan sonra kök hücreler özel bir işlemle (aferez) kanın içerisinden toplanabilir. Bu amaçla her iki kola venöz portlar yerleştirilir. Kan bir koldan bir kan ayrıştırıcıya ve ikinci port üzerinden de vücuda geri akar. Bu yöntem hastaneye yatış gerektirmeden, anestezi kullanılmadan gerçekleşir ve genellikle en az dört saat sürer. Bağışların yüzde 20’sinde yeterli miktarda kök hücre kazanabilmek için aferez ertesi gün tekrarlanmak zorundadır.

4. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    haftasonu olayını öğrenip bilgi veririm çok teşekkür ederim ilginiz için yapmanız gereken tek şey form doldurup kan vermek gerisi araştırılacak eğer uyumluysa dediğiniz diğer işlemler olacak inşallah birileri çıkar da birilerinin hayatı kurtulur...

tekrardan çok saolun...

5. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    sedat bey c.tesi 15:30 gibi orada olursanız verebilirsiniz kan fakat gitmeden http://www.istanbul.edu.tr/itf/attachments/021_kemik.iligi.kok.hucre.bagis.formu.pdf şu formu doldurursanız iyi olur çünkü ilik bankasına gitmesi için bunun doldurulması gerekliymiş ve telefon numarası var irtibat için (ilik bankasının) 0212 534 75 00

evet arkadaşlar herkesten bu konuda duyarlılık rica ediyorum ilgilenen herkese tekrar çok teşekkürler :)

6. sedat_slave

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    anlaştık, ctesi 15:30 gibi orada olurum.
    bu arada ben 5milyonda bir olan kişiyim.sizlerde öylesiniz.
    düşünün bakalım değil misiniz ?

7. sedat_slave

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Cumartesi günü kemik iliği bankası kapalıymış. Başvuru direkt kan bankasına yapılacak,bu birim sonuçları kemik iliği bankasına iletiyormuş.

herkes, en azından ufak bir kan örneği versin derim. ufak bir tüp kimsenin hayatını olumsuz etkilemez.
    hem böyle şeyler yararlıdır. bu sayede ciddi bir hastalığınız varsa başlangıç aşamasındayken öğrenme imkanınız olur.
    kanınız test ediliyor,kanınızda farklı değerler var ise size bildiriliyor.
    birde düşünün,siz uyumlu olan kişymişsiniz. isterseniz o zaman kök hücre vermeye gitmeyin :) vicdanınız bilir.

8. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    teşekkürler sedat bey ilginiz için inşallah herkes yardımcı olur da birilerinin hayatı kurtulur :)

9. sedat_slave

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    İnşallah faydalı olur. bankada bilgilerim kayıtlı olacak nasıl olsa,dilerim kimsenin başına gelmez. gelirse de 7/24 koşmaya çalışacağım.

bu arada,kaç kişi online ama kaç kişi şu konuyla ilgileniyor. onları burada mutsuz bir şekilde umut beklerken görmektense mutlu bir şekilde insanlara faydalı olmaya çalışırken görmeyi beklerim.

10. sedat_slave

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    bu arada kahramanlık yapmaya çalışıp,burada hava atma peşinde değilim.özellikle vurgulayıcı yazıyorum.belki birileri görür de,bir kaç insan kazanırız diye.ama durum oldukça vahim.korkuyla karışık gülme alıyor beni.yazık...

11. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    inşallah zaman içinde insanların ilgisi artacaktır umuyorum...

12. sedat_slave

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Toplam kayıt ve örnek alma 10 dk sürdü.ulaşım tramvay ile çok rahat.isteyen bisikletiyle de gidebilir.bisikleti koyabilecek alan var.

fatihaydın bunu beğendi.