Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2.2'den 1.50'ye - Jant, İç lastik ve Dış lastik sorusu(basınç sınırı ve uyumluluk)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mert C. tarafından paylaşıldı.

1. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şuan 65 psi basınçla Continental Race King 2.2 kullanıyorum, jantlar Salcano(Weinmann) X-Proc.
    Fotoğrafı nı da göstereyim, düşük seviye Salcano modellerinde sık sık kullanılan, çoğumuzun karşılaşmış olduğunu düşündüğüm bir jant:

Bu lastik maksimum kaç psi basınçla sorunsuz kullanılır? Alacağım lastiklerin üst sınırı 85 psi olacak, jant da sorun çıkarmayacaksa 85 psi ile kullanmak istiyorum. :rolleyes:
    Aynı jantlarla 1.50 lastik kullananlar gördüm, sorun çıkarmadığını söylediler ama yine de bilenlere tekrar sorayım, sorun çıkarma ihtimali var mı lastik kalınlığının?(kullananlar memnun olduğundan en azından alıp deneyeceğim, öylesine sordum :p )
    "Schwalbe AV 14A" iç lastik almayı düşünüyorum, XX-Light 95gr ağırlığında. Bu iç lastiği kullanmış olan var mı, varsa memnun mu?

bir de bahsettiğim iç lastik 85 psi kaldırıyor mu?
    baktım ancak bulabildiğim tek bilgi bu linkte: http://www.schwalbe.com/en/produkt-features-content/articles/besttube-en.html
    tüm schwalbe iç lastiklerin 5 bar(72,5 psi) basınçla 30 gün süreyle test edildiği.

2. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
  3. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkürler, aynı mesajı konuya da yazdım.
    böyle bir konu bölümün sabit konuları arasına eklenmiş olsa daha iyi olurdu sanırım :) bayağı soruluyor çünkü bu sorular, konu arka sayfalarda kalmış.

4. Enes Gürel

Enes Gürel Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bendede söyledigin iç lastik var bu 2 resimde yerine göre çıkarıp takıyorum herhangi bir problem olmuyor
    lastiklerimiz aynı .

5. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    lastikleri değiştirip 1.50 alacağım dediğim gibi, bu iç lastik 1.50 uyumlu, o konuda sıkıntı yok :) ben 85 psi basınç kaldırabiliyor mu diye soruyorum.

alacağım dış lastiğin üst sınırı 85 psi, jant ve iç lastik basınç sınırı öğrenmek istediğim.

ilk fotoğraftaki pedallar x-pedo mu? kaç gr?

6. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    "Alt seviye salcanolarda kullanılan jant seti" dediğiniz set alman malıdır. Bence salcano bizi almanların üstünde gezdiriyor :p Lastikler alman , jantlar alman daha ne istiyonuz :D

7. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    astrp 270 iç lastiklerimde kontrol ettiö 1.95-2.15 yazıyor

8. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben de bugün akord ayarı yaptırmak için dış lastik sökülünce baktım.

marka ayrıdır, model ayrıdır.
    astro serisi, ng650 gibi giriş seviyesi modellerde "x-proc" var(çelik kadrolu olanları giriş seviyesi bile saymadığımızdan bunlar da salcano'nun alt seviyesi oluyor)
    orta seviyede insomnialar "x-prod" kullanıyor. bunlarda 4lü gruplar arasında bu kadar boşluk yok, farklı bir jant weinmann'dan.
    assos-nirvana gibi üst seri bisikletler ise mavic, sram gibi diğer markaların jantlarını kullanıyor...

yoksa bir beğenmeme durumum yok, 5 ay boyunca sert bir şekilde kullandım, lastikler 65 psi(maksimum basınçta) ve bozuk yolda bile hız yapıyorum.
    arka jant kullanırken farkedemeyeceğim kadar yamulmuş, bir arkadaş uyarınca zor farkettim :D ön jantın sadece teller gevşemiş yamulma yok.

9. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    seninkinde 1.50 mi yazıyor ,benim şambrelde şuan yanımda

10. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

1.50 ile şimdiki iç lastiğin alakası yok :D nasıl bir yanlış anlama var ortada?
    schwalbe'nin 95 gramlık 1.50 uyumlu iç lastiğini alacağım. şuanki iç lastik ile ilgili birşey yazmadım bile konuda :D