2.10'luk Lastikten 1.75 'lik Lastiğe Geçmek

Tepki
15
Bisiklet
Kron
Merhaba,Bisikletim de şuan Rubena Scyla 2.10 lastik takılı fark ettim ki asfaltta bisikleti daha çok kullanıyorum,bunun için yol lastiği almayı düşünüyorum.

Sorularım: 1. İç lastiğim 1.75 lastiğe uygun olur mu ?
2. Jantın uyum sağlar mı (kron neo pro serisi)

Scudo

ÖÖnder

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Kron
Kron xc2000 bisikletimde aynı jant bende var. üzerinde sizinki le aynı 26X2.10 lastik vardı. 1.75 lastik taktım ben de yeni, dün. Herhangi bir sorun olmaz olmuyor, taktım dün kullandım. sadece iç lastiklerinize bakın uygun iç lastikle daha sağlıklı kullanırsınız. Bazı bisikletçilere sorarsanız sorun olmaz diyor. iç lastiklerim 1.90/2.25 uyumlu. Burada uygun iç lastik bulamadım onları taktım olmasına oluyor fakat iç lastik biraz geniş olduğu için içerde tutmak zor oluyor takarken zedeleyebilirsin iç lastiği. en iyisi uygun iç lastikle kullanmak.

• Beğen
Tepkiler: Can kavakçı

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Jantlar kesinlikle uyum sağlar onda sorun yok. İç lastik ise uygun olanı kullanmakta yarar var. Bisikletçiler Önder beyin dediği gibi işi aceleye getiriyolar olur sorun olmaz gibilerinden ama bence onları dinlemeyin uygun iç lastiği kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Can kavakçı
Tepki
15
Bisiklet
Kron
@ÖÖnder

Teşekkürler,çok etki yaptı mı ? yolda beni epey yoruyor düz yolda pedal çeviriyorum,bisiklet çok çabuk yavaşlıyor.

• Beğen
Tepkiler: Grantou

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Düz yolda gözle görülür derecede fark hissedersiniz. Jant uyum sağlar, iç lastiğin de üzerinde yazması lazım dış lastik uyumluluğu ama tahminimce 1.75 kalınlıkta sorun olmaz

cem bice

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Beldeyama
Herhangi bir 1.75 lastik alsak 26 inch tabi, uyum sağlar mı uygun iç lastikle beraber? Dişli lastik yerine asfalt kullanımı için slick lastik düşünsek ciddi farklar olur sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Grantou

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@cem bice

Uyum sağlar. Fark elbette olur ama çokta aşırı bir fark beklememek gerekir.

cem bice

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Beldeyama
Uygun fiyatlı önerebileceğiniz dış lastik modeli var mıdır?

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Ben geçen gün 2.2 Race King'leri çıkarıp 1.75 Overdrive Maxxprotect ile Kevlar'ı taktım. İç lastikler 1.75-2.20 uyumludur sıkıntı olmaz. Jantlarda da uyumsuzluk söz konusu değil. Çok rahat edersiniz 1.75'e geçerseniz. Harcadığınız güç azalıyor ve vites yükseltmeden duramıyorsunuz. Bisiklet kendine geldi asfaltta diyebilirim...

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@cem bice

Uygun fiyata Rubena flash var. En çok tercih edilenler maxxis overdrive , schwalbe marathon fiyatlarıda haliyle yüksek.

• Beğen
Tepkiler: cem bice