Sedona 2009 modeller görücüye çıktı

Scudo

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Güzel gelişmeler ve yükseltmeler olmuş. Ama grafik hala zayıf ve şu borlayı artık 7'li sistemden kurtarmanın vakti gelmedi mi? Birde fiyatlar açıklandığında daha güzel karşılaştırmalar yapılabilir. Paylaşım için teşekkürler. Uzun zamandır bekleniyordu.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
751 eski 761 olmuş. Yeni baştan 761 yaratılmış diske geçmekle kalmayıp hava epicon maşa kullanılmış. 781'de aynı kalınmayıp yükseltilmiş ve sonuç olarak çok güzel tasarımlar, iyi seçilmiş komponentlerle Sedona 2009 başka bir güzel olmuş. Hayırlı olsun

civil

Üye
Tepki
85
Tasarımlar hoş. Bakalım fiyatlar nasıl olacak. Önemli olan fiyat/performans oranı. Çok ucuz olacak gibi de durmuyorlar.

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
Skandiyum, karbon, yol ve dj bisikletlerinin kaldırılması gerçekten çok üzücü. Özellikle ankette kimsenin xs carbonun yenisi çıksın mı sorusuna hayır dediğini zannetmiyorum. Model sayıları çok daraltılmış, en üst model bisiklet 781 olmuş. O donanımda bisiklet bugün birçok kişiyi tatmin etmeyecekdir. Sanırım bu olaylar malum krizle alakalı, fazla satış yapılmayacağı düşünülerek model sayısı azaltılmış ve özellikle üst model bisikletler tamamen kaldırılmış.

Kadroların esnemezliğini ve geometrisini görmeden birşey söylemek pek mümkün değil ama 2009 bir 781 kadro almayı bende düşünüyorum. Tasarım bence gayet başarılı, en azından Türkiyenin en iyisi demek gayet doğru. Fakat ben hiçbir dünya markasının kadronun alaşım kodunu kadroya yazdığını görmedim. Bunun sebebi o markalar için bu alaşımların zaten standart olması, ama uyduruk bisiklet markalarında alüminyum çok üst bir durum o yüzden onlar tabii övünerek kadrolarına alaşım kodlarını yazıyorlar. Sedona için alüminyum artık üst bir durum mu oldu? :) (krizden sonra, tabii bunlar doğru değişikler değil demiyorum, onu bilmemiz mümkün değil, yanlış anlaşılmasın)

bisikletciiii

Aktif Üye
Tepki
115
Ya çok güzel inanın bukadarını beklemiyordum.Renkler süper.
Acaba 08 kırmızı borlamı kardeşime verip birtane siyah borlamı alsam :D

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Tech. Türk

Bence Aslı bisikletin kararı çok yerinde. 781 zaten üst seviye bir kadro değil ki üzerinde üst seviye malzemelerle gelsin. Sonuçta Aslı bisiklet belli bir segmenti hedef olarak almış kendine. Düşünsenize XT/XTR li bir 781 var diyelim aynı paraya karbon Scott Scale 35 varken siz alır mıydınız bunu ?

@yberk

Üye
Tepki
11
borlaya bile bittim. tasarımları harika olmuş.ama hepside çok pahalı gibi duruyor. inşallah sedona bir güzellik yapar:D

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
761 ve 781 kadrolarının duruşu, geometrisi kendini belli ediyor :D.
4 senedir sd761 geometri olarak Türkiye'nin en başarılı kadrolarındandiyebilirim.
Corratec ve kron kadrolar kullandım, sd761'in açıları, sürüş zevkini,
arazide verdiği güveni alamadım. Çizik, vuruk içinde olsa da
şuan 2006 sd761 kadromu değiştirmek istemiyorum,
o rahatlığı yeni kadroda bulamama ihtimali acayip korkutuyor :D

Bir kablo içerden geçmiş, dışarıdan geçmiş bana göre pek fark etmez ama,
2009 kadrolarda sedonadan artık çok şık bir monostay beklerken,
monostaydan tamamen vazgeçilmesi beni bayağı şaşırttı doğrusu.

Bir diğeri de sd741 ve 751 gibi kadroların alın borusu fotoğraflarda
eskilerine göre fazla eğik gibi göründü. Bu sene 761'in altındaki kadrolar
XC-yarış geometrisinden, spor amaçlı kullanıma doğru kaydırılmış.
Özellikte 751'in donanımı gözönüne alınırsa, aynı paketin geçen seneki gibi
761 kadroyla da çıkması daha uygun olurdu gibi geliyor bana.

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
Vay canına Sedona'nın iyi bir tasarımcı ekip ile çalışıp bu modelleri çıkardığı belli ,özene bözene ve çok zevkli bir çalışma olmuş. Sedona ekibini yürekten tebrik ediyorum.Modellerin hepsi şahane. Bu sene Sedonanın rakiplerinin işi zor olacak.

placan

Daimi Üye
Tepki
168
Giris seviyesi arayanlar icin Borla tek kelimeyle harika olmus. Yakindan da görmek lazim lakin bambaska güzel duruyor resimde.

fatih_brs

Daimi Üye
Tepki
192
tasarımlar harika bu sene sedona çok tutulacağa benziyor ben de en çok 781 i beğendim

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
gerçektende çok güzel olmuşlar birde bu zero nine komponentler hakkında bilgisi olan yada link verebilecek olan varmı? hiç fena durmuyorlar

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Sedona bu sene de iddialı modeller hazırlamış. Çİft renk Schwalbe lastikler, kadrolarda kullanılan alaşımlar-tasarımlar, göze çarpan özellikler. Bildiğim kadarıyla kadro renkleri, firmanın hazırladığı anket sonuçlarına göre seçilmiş. Sanırım bu yüzden beyaz renk ağırlıkta. Sedona her sezon olduğu gibi bu sezon da çok ciddi hazırlanmış.
Çok güzel bir koleksiyon olmuş, hayırlı olsun.

omurkadir

Daimi Üye
Tepki
143
Selamlar.
Yeni sedonaların tasarımları çok hoş olmuş bence.Her model harika.Borla-711 arası giriş sınıfı bir bisiklet almayı düşünmeye başladım bile.Borla fotoğraflarına sitede de baktım.3 renk seçeneği var.Bu kriz ortamında en çok satacak modellerden biri borla olacağı için renk seçeneğini fazla tutmuşlar diye düşündüm.İyi de olmuş.

Dikkatimi çeken husus;borla'nın farklı renk seçeneklerinde sanki kadro açıları farklıymış gibi geldi.(Kırmızının orta borusu daha yatay,diğerleri daha eğimli gibi vs.)Herhangi bir açıklama da yapılmamış.Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Sebebi acik, siyah olan 20", digerleri ise 16 ve 18". Bu nedenle göz yaniliyor. Birde belki 20" olaninin alin borusu bir miktar daha dik olabilir, bunun detayini sanirim Gürol abi verecektir.

omurkadir

Daimi Üye
Tepki
143
@HaliliOzturk

Haklısınız.Bunu düşünmemiştim,olabilir.Ayrıca hızlı mesajınız için teşekkürler.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Rica ederim, sayfadaki yorumlari okurken denk geldi, hizli yazmis oldum.

Hani bir daha ki sefere gec yazarsam, ayip olmasin :)