Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1998 model xc aspİd sf

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında TalhaSahbaz tarafından paylaşıldı.

1. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    Selamlar Bisiklet severlere.Siteyi 6 aydır takipteyim çok şahane bisikletler görüyorum burada.Yeni teknolojinin farkındayım ve sürekli takip ederim.6 yıl aradan sonra kömürlükten çıkardığım bisikletimi bakıma aldım.Kadro,maşa,jantlar,sele borusu ve vites değiştiriler orjinaldir,efsanevi 4 lü aynakolu yeni zincir taktığım için sökmek zorunda kaldım ve yerine 3 lü taktım;gidon boğazını yeni tipe çevirdim V fren seti taktım logan marka.Aldığımda lise yeni bitmişti 4. bisikletimdi bu;95 kg idim şuan 100 kg yim kadrosu çok sağlamdır.Aslında bu bisiklet üzerinde bakım ve onarım yaparken yeni teknolojininde farkında oldum yaptığım araştırmalarda.Yaptığım kilometrelerin ve yaşadığım maceraların haddi hesabı yoktur.Halaoğlum bu bisikletle kız kaçırmıştı :) .Yeni bir bisiklet alacam bir ara ama bu bisikletin özel bir yeri vardır.2011 model sedona 781 düşünüyorum.Yorumlarınızı beklerim.Saygılar..

2. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Vay be zamanında heves ettiğim bisikletlerden.Çabuk yaşlanıyoruz :)

Sinan Ceylan ve TalhaSahbaz bunu beğendi.
  3. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    Ersin kardeşim yıllar çabuk geçiyor haklısın.Heveslerimiz oluyor olacakta ve elde ettikçe daha iyisi daha yenisi diyoruz insanoğluyuz :)

4. Sahra EVRENSEL

Sahra EVRENSEL Üye

Seviye:
    aynısından bende de var rengi bile aynı ağır ama sağlam ve güzel bir bisiklettir

TalhaSahbaz bunu beğendi.
  5. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    Sağlam ama ön ve arka hazneler çok sorun çıkarıyordu;o zamanlar arka mandallı göbekler yoktu sabit mil vardı üzerinde en az 20 kere mil değişmişimdir göbek tasları bilyalar eller yağ kir vs vs :)

Sahra EVRENSEL bunu beğendi.
  6. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu bisikletin bire bir aynısından bendede var, taş gibi bir kadro ve maşaya sahip. Orijinal vites sistemi dandiktir 4'lü aynakolu yüzünden vitesleri çok zor ayar tutar. Benim kadro 14 yaşında olmasına rağmen en ufak paslanma yok, sadece gidon paslandı ama onuda kendi imkanlarımla boyadımi İki sene öncesine kadar üzerinde orijinal lastikleri vardı, şimdi bende bir çift lastik aldım ve fren sistemini değiştirdim. Onun haricinde orijinal hali ile duruyor benim Aspid. Yazları arada bir binerim artık nede olsa bir klasik bu bisikletler.

7. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    Evet dostum aynen dediğin gibidir 4*6 sistem.orjinaj lastikleri gri idi;en az 10 çift lastik eskitmişimdir çok deli binerdim bindiğim saat kadar tamir zamanı harcardım en az :)

8. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    6 yıl ara verip bu spora tekrar bağlandıktan sonra gördümki yeni nesil bisikletler çok kullanışlı ve muazzam.Buda beni bu hobiye daha çok bağladı,hayret verici özellikler gördüm özellikle son iki yılda,ama ne yazıkki bu kültür çok yavaş yayılmaktadır.Artan yakıt fiyatlarıda bu kültürle ilgilidir neticesinde.Devlet teşviki şart bu spora.Shimano yada sram gibi ürünlerin ülkemizdede üretildiği günü görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum...

9. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    Yeni bisikletimi almadan önce sizlerle ayrıca görüşecem inş.

10. iskender şerit

iskender şerit Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    16 yaşındayken harçlıklarımı biriktirerek 1999 yılı mayıs ayında gri lastikli aspid sf aldım. 13 senede yaklaşık 20.000-25.000 km yapmışımdır. ön amörtisör o yıllarda yeni yeni çıkmıştı. Aspid sf yi halen daha kullanıyorum. 4X6 dişli sistemi gayet iyi çalışıyor. Ama matematiksel hesapların 3lünün 4lüden daha iyi olduğunu öğrenerek. Ön arka göbek ve dişli sistemini komple 3X9 deore yaptım. Deoreyle birlikte dahada hafifledi ve çok serileşti hızlandı. 1000 liralık bisiklet ayarında oldu. Kadro çok sağlam evet ama ön maşa çok ağır. Binenler uçak gibi diyor, yağ gibi akıyor.
    Görüldüğü üzere herşey iyi ama artık bende 28" 10-12 kglık bisiklet düşünüyorum. Uzun yolda devamlı ort. 30 km/h hızla çok yoruyor. Çok ağır... Değişmem lazım :)

11. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    güzel olmuş bisiklet, iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

12. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    boğaziçi üniversitesi güney kampüs girişte bir aspid zincirlenmiş olarak duruyor 2 haftadır. görünce aklıma geldi :D

13. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    Evet artık bu modeller ağır ve yeni bir makina şart.Yorumunuz için tşkler

14. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    Tşkler Oğuzhan bey.Yenisini düşünüyorum,saolun

15. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    Ben bırkamıştım,canım sıkıldımı sağa sola aspid zincirlerim,aklına başka şey gelmesin kardeş :)

16. Mustafa Mus

Mustafa Mus Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende de vardı bu canavardan, mavisinden. Yaklaşık 5 6 sene kadar bende kaldı, sıfır almıştım (88tl ye taksitle almıştım). Neredeyse sıfır ayarında ikinci el olarak sattım. Sanırım 2007 idi. Ozaman 220tl ye verdim. Şuan bakıyorum da oldukça iyi bir rakama vermişim:D

Şuan kron xc 4000'im var. Epicon havalı maşa ve deore V brake takılı. Yaklaşık 11kg'a kadar indi bisiklet. Çok hafif gerçekten hele aspid sf den sonra kuş gibi geliyor. Darısı başınıza diyelim:)

17. diavolo

diavolo Forum Bağımlısı

Seviye:
    gerçekten bir klasik, sağlam ve zarif bisiklet. umarım hep sağlam kalır.

18. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    Mustafa kardeş saol inş.darısı başımıza olur.Satma işine karşıyım koleksiyon işi daha mantıklı geliyor

19. Mustafa Mus

Mustafa Mus Kıdemli Üye

Seviye:
    Koleksiyonluk olur mu bilmem ama satılınca alacağınız para manevi değerini eminim karşılamaz. Ben satıp tatil parası denkleştirmiştim o nedenle çok üzülmemiştim :) Yeriniz müsaitse saklanabilir, ufak gezilerde güzel duygularla sürüş yapabilirsiniz. Daha gelişmiş bir bisiklet ile de daha konforlu ve zevkli sürüş yapabilirsiniz.