Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1990 Thomisus Bianchi ve Ben :)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Gökalp Atceter tarafından paylaşıldı.

1. Gökalp Atceter

Gökalp Atceter Yeni Üye

merhaba arkadaslar,
    Acaip gaza geldim ve bisiklet'e baslayacagım. Aslında cok sevdiğim bir spor ama nedense hep usengeclik bi turlu olmadı iste..
    Yazlıkta, yaklasık 10 yıldır depoda kapalı duran 1990 model bir Thomisus'um var ama Allah bilir ne durumaddır..Bisiklet curumus mudur? veya basına daha kotu ne gelmis olabilir. Onu tekrar canlandırma calısmasına girmek gereksiz mi olur yoksa yeni bisiklet mi alsam? aslında cokda param yok su aralar :(
    Thomisus cok mu eski ve kotu bir bisiklettir. Forumlara baktım pek ismi gecmiyor bile.Bir iki yeni model gordum suspansiyonlu falan ama benimkinde hiic birsey yoktu... Fikirleriniz benim icin cok onemli. En onemli nokta esimle birlikte birseyler yapmak istiyoruz.Ona da birseyler ayarlamam lazım.Soyledigine gore onunda 10 yıldır kapalı bir bisikleti varmıs. Tabii modelini bile bilmiyoruz henuz :) Yazlıga gidiince gorecegiz.
    Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum..

2. sedat balkız

sedat balkız Yeni Üye

Seviye:
    merhaba öncelikle bisiklete dönme kararınıza çok sevindim ama elinizdeki aletlerle hiç uğraşmassanız diyorum çünkü depodaki bisikletleri eski model olduğundan ayağa kaldırmak sizin için zor olacaktır hele bu işin ustası değilseniz daha zor olacaktır forumda ve nette uygun fiyata sizi uğraştırmayacak güzel bisikletler var benim görüşüm bu en azından sorun yaşamazsınız eski bisikletlere parça uydurmakta zor

Gökalp Atceter bunu beğendi.
  3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Uğraşıp ayağa kaldırmak değer mi değmez mi ayrı konu ama kendin uğraşıp ayağa kaldırdığın bisikletin zevkini de hiçbiri vermez bence.

Yapabilirim diyorsanız bir el atıp ayağa kaldırmayı deneyin derim. Olmasa bile en azından deneyin.

Zincir ve lastikler sizlere ömürdür muhtemelen. İlk aklıma bunlar geliyor. Sele ve elciklerde de sorun olabilir. Ayrıca kadro boya da istiyor olabilir (aslında boyamak bambaşka hava katıyor, gerekmiyorsa bile görünüşünü değiştirebilirsiniz). Belki o zamanın frenlerinin tutuşundan memnun kalmayabilirsiniz, Kaliteli bir V-fren düşünebilirsiniz. Vs...

Aslında resim koysanız forumdan eminim güzel fikirler çıkar. Bisiklet ne alemde bir görsek... Ellemeden tam bilinmez ama yine de fikir çıkar.

Gökalp Atceter bunu beğendi.