1989 Bianchi'nin profesyonel bir şekilde tekrar hayata geri dönüşü

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Tarti yanlis, agirlikta sikinti var 1650 gram r600 set

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ben de simdi biraz google de arastirdim ve 1580g olarak bir tane ayni set den buldum ama bu agirlik QR lerle beraber diyor satan yer. Ben bu tartiyla tüm parcalari tartiyorum ve hep dogru gösteriyor. Ben de simdi süpelendim, yarin tartinin pillerini degistirip birdaha deniyecegim. Uyari icin tesekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Parlakgül

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@murat cömez

Evet arkadaslar bugün galvanikden geldi kadro ve yarin masayi camtozu püskürtmeden alip hepsini tozlu boyamaya götürecegim. Cok sükür artik bitiyor. :)

http://img849.imageshack.us/img849/8388/5184.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/6323/qkkf.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/8771/c3yi.jpg

http://img18.imageshack.us/img18/3553/6hqk.jpg

Deniz Kaldırımcı

Daimi Üye
Tepki
39
İsim
Deniz KALDIRIMCI
Bisiklet
Diğer
inanılmaz bir görüntü, elinize sağlık :)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Her şey güzel ve olması gerektiği gibi gidiyor fakat önerim şudur ki hemen her parça orjinaline sadık, klasik çizgilerini korumakta iken teker seti de yine aynı şekilde yaşına ve dönemine uygun tercih edilmeliydi. ;)

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Deniz Kaldırımcı
Tesekkürler :)

@Dogukanaksu

Dogukan haklisin ama orjinal jantlari polisaj icin zimpara yapilinca, gözle görünmeyecek kadar ince catlaklar cikti meydana. Ben de orjinallarina güvenemedigim icin bunlari aldim ama simdi geldin sen de aklimi karistirdin... Saka saka sen tabiki haklisin :). Neyse bir bitsin de bakalim ne olacak.
Bir de sunu söylemek istiyorum sana, sen varya almanyada olsan classikler üzerine bilgilerin ve el emeginden dolayi köseyi dönerdin. Senin su klasik hastaligini cok begeniyorum umarim bu isi ilerletirsin... Basarilarinin devamini dilerim. :in:

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Dogukanaksu

Dogukan sana birsey danismak istiyorum, zahmet olmasa bana su nikelaj yaptirdigim yerleri boyadan önce nasil kapatirim. Ne kullanman gerekiyor ve nasil olacak. Boya biliyorsun 150-200derce sicaklik arasi oluyor. Bugün boyaya verecektim ama o baglanti yerlerin kapatmadigim icin veremedim. Hafta sonu yapip pazartesi vermek istiyorum. Yardimci olabilirsen inan cok sevinirim. :)

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Su bantlama konusunda hic yardimci olacak arkadaslar yokmu. :(

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Boyamayı siz mi yapacaksınız? Eğer öyleyse bu iş için üretilmiş 3m maskeleme bantlarına bakın. Çok ince bantlar esnek olur ve köşeleri rahat dönersiniz. Kabasını da kalın bantlarla kapatırsınız.

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@rahmi kocaman

Oneri icin tesekkürler ama boyayi kendim yapmiyorum. Boya tozlu boya olacak ve icerisinden gecirilecek firinin sicaklik dercesi 150 ile 200derece arasi oluyor. Bu yüzden yardim istemistim, cünkü her bant bu isiya dayanmiyor. Bantin özelligi bu isiya dayanacak ve nikelaja zarar vermeyecek. Boyayi yapan yer özel bu firin icin bant verdi ama cok sert kivrimlar olmuyor.

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Bantla fırına girer mi? Maskeleme işlemi boyadan korumak içindir. Boyadan sonra bantlar sökülür ve o halde girer fırına benim bildiğim. Ayrıca yapacak kişiler işinin ehlidir sanırım, onlar yapmıyor mu bu işlemi sizin için?

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Sen bu firin isini tam olarak bilmiyorsun herhalde. Arabalarda boyama islemi söyle olur, arabalar bir büyük kabine girer ve kabinde boyanir ve boyandiktan sonra o kabinin firini acilir ve boya kurutulmaya baslar, bantlar ve makelme firinlamadan sonra sökülür. Tabiki araba 200derceler de kurumuyor benim bildigim 80derce oluyor herhalde.
Tozlu boyamada, boyanacak parcanin üzerine boya tozu püskürtülür ve direk firina girer, firinin sicakliginda (150-200 derce) tozlar eriyerek boya haline gelir ve tozsuz akintisiz bir boyama meydana cikar. Firina kesin bantli giriyor.
Tabiki bu islemi yapan yer bantlamasinida yapiyor ama cok ugrastirici ve zaman alan bir is oldugu icin saat ücreti cok oluyor,
+ - 40euro tutuyor, gerci fazla degil ama bir bantlama icin bana cok geldi. Eger yardimci olan arkadaslar olmasa onlara yaptiracagim.

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Bende kompresör de var tabanca da. Fırın kısmı hariç çok boya yaparım. Maskeleme konusunda sıkıntı yaşadığınızı düşündüğüm için yardımcı olmaya çalıştım. Ancak son mesajınızda görüyorum ki biliyorsunuz işte neyle maskeleneceğini, neyi soruyorsunuz siz anlamadım ki? Ne tür bir yardım bekliyorsunuz? Biraz daha açık yazarsanız taleplerinizi beklediğiniz cevapları alırsınız.

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@rahmi kocaman

Öncelikle yardimlariniz icin tesekkür ederim, sanirim bekledigim yardimi defalarca acikladim (Yorum numarasi 47, 50 ve simdi). Bana 200dereceye dayanacak ve nikalaja zarar vermeyecek ince esnek bir bant lazim ve en iyi sekilde nasil bantlarim. Normal araba boyasinda kullanilan bant dayanmiyormus. Yapilacak yerleri fotograflarda gördünüzmü bilmiyorum ama cok ince is.

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Çok ince iş demişsiniz. Eğer konu incelik ve hassasiyet ise; benim çalışma hassasiyetim 0,2mm çizgi atabilen tabancalarla çalışmayı gerektiriyor. Maskelemesi de ona göre hassas ve zorlu. Bisikletin en hassas maskelemesi, benim yaptığım maskelemenin kabasının da kabasına denk gelir. Anladığım kadarıyla elinizde bir bant mevcut fakat kalın olduğu için istediğinik gibi köşeleri ve detayları dönemiyorsunuz. Eskiden bu kadar çok bant yokken yaptığımız bir yöntemi söyleyim o zaman belki bir faydası dokunuz. Elinizdeki geniş bantı kolayca sökebileceğiniz bir cam yüzeye mesela uzunca yapıştırın. Sonra bir cetvel ve kretuar bıçağı yardımıyla bu bantı 1mm ve 2mm şeritler halinde dilimleyin. Bant inceldikçe dönüş yeteneği artar. Son olarak maskelemek ciddi zaman ve emek harcanan bir iştir. Bu kadar malzemeyi işin ehline bırakıp, masraftan kaçmadan yaptırmışsınız. Bence finalde çıkacak işin bütününü yansıtacak olan maskeleme işi için paraya acımayın. Kötü işçilik her şeyi berbat edebilir gerçekten.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@murat cömez

gelişmeleri merakla takip ediyorum :D

benim elimdede bir kaç senedir proje için beklettiğim efsane kadrolardan 2 adet var bisiklete ne yapacağıma bir türlü karar veremedim mosso yurtdışından getirttim bir ara rengi uymadı sonra gidon vs orjinalliğini bozdu boyasına hiç dokunmadım çünkü en ufak bir paslanma sözkonusu değil kapalı yerde muhafaza edildiğinden

ama bir gün başlayacam bende eğer orjinal boyasını değiştirmeyi düşünürsem bambaşka bir makine çıkıcak ortaya :evil:

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@murat cömez

(link)işinizi görecektir tahminimce. Tabii ki bulabilirseniz...

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
Murat abi senin topladığın bisikletler nasıl bu kadar güzel oluyor anlamıyorum

Yeteneğine hastayım
ALLAH hepimize senin ki gibi güzel bisikletler nasip eder inşallah
:alkis:

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@İsa İhsan Akdoğan
Bir önceki sayfad kadronun nikelajlanmis hali var gördünmü bilmiyorum. Insallah seni kadrolarinida burada görürüz ve umarim istedigin gibi olur. :in:

@Halil EROĞLU
Evet bugün yakinimda bir boya dükaninda buldum ama ellinde olmadigindan pazartesi alacagim. Aynen dogru bant buyumus, halil bey size öneriniz ve yardimci oldugunuz icin cok cok tesekkür ederim. Allah razi olsun sizden. :)

@ikan yüzgeçgölü
Ikan bisikletlerimi begendigin icin tesekkürler, allah daha iyilerini ve güzellerini tüm bisiklet alemine nasip eder insallah.:)

• Beğen
Tepkiler: Halil EROĞLU

umutcanv

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Umutcan Vurgun
Bisiklet
Carraro
Selamlar, Kadron çelikmiydi ? çelikse nasıl nikelaj attın öğrenebilir miyim ?