Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1981 Miyata Grand Touring Model1000

Konu, 'Klasik Bisikletler' kısmında ismailyagci tarafından paylaşıldı.

1. ismailyagci

ismailyagci Yeni Üye

Seviye:
    Herkese merhaba,

Çocukluğumdan beri bende olan bisikletimi üniversite boyunca kullanamadım ve antalyada evin deposunda durdu. Hava koşullarından dolayı benim halledemeyeceğim kadar paslanmış ve yıpranmış. Eski yağları kurumuştu ve bisiklete yapışmıştı. Antalyadan istanbula getirtip yıkadık, yağ sökücülerle biraz uğraştım eski kalıplaşmış yağları az çok çıkardık. Akşamları bostancı sahilde biniyoruz ama şu haliyle içime sinmiyor. Bisikleti işini bilen birisine istanbul anadolu yakası içinde restore ettirmek istiyorum. Eğer restore edemezsem satmayı Kron xc 750 tarzı bir bisiklet almayı planlıyorum. Konu dahilinde teklif ve önerilerinizi benimle paylaşabilirseniz mutlu olurum.

yucel gulesenoglu bunu beğendi.
  2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Restore isini baskasina para vermektense o parayla kendin rahatlikla yapa bilirsin. Isin en zevkli yanida kendin yapman olacaktir. Anlamiyorum diye bir sey yok, sadece kendine güveneceksin.
    Benim bisikletim de ayni seninkinin durumundaydi ve bende klassiklerden hic anlamiyordum ama google den bilgi edinerek ve anlayan arkadaslarin yardiymiyla bisikletimi birseye benzettim. Upgrade ve modife isinden iyi anlarim bu da bana biraz yardimci oldu. Benim modife ettigim bisikletin linkine bakarsan biraz bilgi edinir ve kendin rahatlikla yaparsin ki yapacaginada inaniyorum.:in:

Ömer KARAN ve Uğur S. bunu beğendi.
  3. ismailyagci

ismailyagci Yeni Üye

Seviye:
    Ben de kendim yapabilmeyi isterim ama zaman, mekan, özel sektör sorunları oluyor. Evde bisikleti koyacağım yer yok ofiste duruyor :)
    Balkonum veya bahçem olsa dediğiniz gibi kendim herşeyini söküp elden geçirip temizleyeceğim. Ama şu aşamada onu yapamıyorum. O yüzden yapabilen birine ihtiyacım var gibi sanki.

4. ismailyagci

ismailyagci Yeni Üye

Seviye:
    Halen anadolu yakası öncelikli olmak üzere istanbul içinde temizlik ve bakımını yapabilicek bir yer aramaktayım.

5. ismailyagci

ismailyagci Yeni Üye

Seviye:
    Bostancı sahilde birisinde elektroliz ile bakır kaplanmış bir bisiklet gördüm. Bu tarz bir işlemi yapabilicek yer bilen var mı acaba?

6. kudretozbay

kudretozbay Kıdemli Üye

Seviye:
    basaksehır kalyoncular sanayısıne gıdersen yaptırabılırsın kromaj kaplama yapıyorlardı belkı onuda yaparlar

7. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba.Aslında madem çok zamanınız yok,bu bisiklete öyle çok büyük bir restorasyon gerekmiyor.Ana bakımlarını yaptırsanız yeter.Bu haliyle bile almayı düşündüğünüz Kron xc750 bu bisikletin yanında tam anlamıyla ÇÖP kalır.Eğer bakımlarını yaptıramassanız bile bence bir yerede saklayın zamanınız olunca uğraşırsınız.Zira güzel bir tur bisikleti.

Ömer KARAN bunu beğendi.
  8. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bisikletiniz çok ta kötü durumda değil. Vakit buldukça uğraşıp kendiniz restore edebilirsiniz bence. Ayrıca restore işleri genelde keyif işidir. Kişi kendisi yapar. Bisikleti verip baştan aşağı restore edilmiş bir yer bulabileceğinizi pek zannetmem. Bence uğraşırsanız da güzel bir şey çıkar ortaya. Parçaları söküp derinlemesine temizlik yaparak kir yağ kalıntıları vs şeylerden kurtulabilirsiniz. Bunu yaparken mazot, tiner yada bildiğimiz maden suyu kullanan kişiler var. İhtiyaç duyarsanız size kullanabilirsiniz. Ayrıca kadroyu komple söküp başkan boyatabilir ya da kaplama yaptırabilirsiniz. Emek harcarsanız çok güzel bir şehir bisikleti olarak yeniden doğar bu bisiklet. Ben olsam kesinlikle uğraşırdım bu bisiklet için.