Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

'' 1976-2013 trafikte kaza raporum ''

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1976 dan bu yana istanbulda ve istanbul dışında nerede kazalara uğradım bi düşündüm bu gün ,
    çok ciddi araç çarpmasına uğramadım şükür diyelim ,spd pedala geçince sola düştüm hafifçe benim hatam idi ,hatayı anlayınca bi daha düşmedim ama 3 üncüden sonra anladım ,
    geç inkişaf etti biraz, çünki senelerce klasik pedaldan sonra alışma biraz zaman almış idi,

birde 70 lerde kayışlı pedallar var idi ama ben sevmiyordum onları,
    epey bisikletim oldu çoğu çok kötü idi ,
    tabi uzun yollarda hep sorunlar ile boğuştum vitesler bozuluyor idi akort bozuluyor idi ,

şehir içinde çok dikkat ederim ,
    özellikle anadolu yakada ,avrupa yaka çok fazla araç sirkülasyonunun olduğu yaka orada 87 öncesi sele üstünde idim ama 76 dan 86 ' a kadar o kadar fazla araç yok idi ,bu gün dehşet bi araç var avrupa yakada bunun nedeni iş yerlerinin avrupa yakada olması tabi ,araç yerine toplu taşımacılık kesin çözümdür böylelikle bisiklete alan açılacaktır araç azalacaktır ,
    istanbulun kurtuluşu kesin olarak toplu taşımacılık metrodor ve raylı sistemdir,
    ve alabildiğine sürüsüne bereket bisiklet yollarıdır
    kadıköye indiğinizde trafik çok yoğundur burada bisiklet sürmek dikkat ister
    pek geceleri sürmem sarhoşu var şişe atanı var,sıkıştıranı var,
    istanbul dışı yoğun olarak 2005 -2013 senelerine ras gelir tek bi araç ile tokuşmadık nazar değmesin tabi,,
    her zaman seleye geçişte dikkat tam olacak ve trafikte çok uyanık olacağız şöförün hatasını hissedeceğiz bu zamanla oluyor tabi ama genede en tecrübeli insana bile bi gün biri gelir arkadan vurur, çağatay avşar dostuma olduğu gibi tabi kendisini kurtaramadı ,
    araç kontrolden çıkmış olabilir ve direk sağa dönünce çağatay dostumun ölümüne sebebiyet vermiştir.
    özellikle istanbulda avrupa yakada süren arkadaşlarım yoğun trafiğin olduğu güzergahlardan mümkün olduğu kadar uzak durmalı ne olur ne olmaz ,

M.MURAT YILMAZ bunu beğendi.