Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1965 Model Staiger Luxus Yenileştirme İçin Önerilerinizi Bekliyorum.

Konu, 'Klasik Bisikletler' kısmında Erhan Ertan tarafından paylaşıldı.

1. Erhan Ertan

Erhan Ertan Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bisikletim 1965 model Staiger Luxus Campagnolo modeli. Normalde dinamosu, arka bagajı olan yarış gidonlu normal bir bisikletmiş orjinal hali.
    Orjinal halini gösteren internet sitesi: http://forum.tontonvelo.com/viewtopic.php?f=30&t=9132&hilit=staiger

Bisikletin üzerinde orjinal olmayan birkaç parça var, onlar değiştirilecek.
    Kadroyu tamamen nikelaj yapsam nasıl olur?

Önerilerinizi bekliyorum. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Not: Arka plan için kusura bakmayın fotoğraflar aceleye geldi, daha uygun bir yerde çekebilirdim :( .

2. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bunlar ilk qr modelleri herhalde.Bu arada benim en çok hoşuma giden;lug lar ve maşanın krom kaplanması.Bisikleti daha asil gösteriyor.Sizin bisikletinizde de zaten luglar,drop-outlar krom kaplı,bence kırmızı rengini muhafaza edip,kromları parlatırsanız orjinal haliyle çok güzel olacaktır.

suskun ve Erhan Ertan bunu beğendi.
  3. Erhan Ertan

Erhan Ertan Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Fixed olarak yapılmış Stagier fotoğrafı buldum, fixed yakışır gibi. Ne dersiniz?

Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
  4. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    İlk qr modelleri 1960'lı yıllardan da öncesine dayandığı gibi çok farklı yapı ve mantıktalardı, bunlar aslında klasik kelebek somonların bir çok endüstri kolunda popüler olduğu dönemlerden. Kısacası el ve kabaca el vidası, el somonu da denmektedir. :)

Erhan Bey önelikle bisikletiniz için yüzeysel bir değerlendirme yapmak gerekirse de dediğiniz gibi bu yarış gidonlu melez bi şehir bisikleti örneğidir. Daha yatay-yayvan geometrisi, arka brake bridge yerine kullanılan çamurluk ve bagaj aparatları takmaya yarayan levha şeklindeki fren köprüsü (brake bridge), yine aynı şekilde çamurluk için teker ve seat tube arası boşlukla beraber çamurluklu kullanım için tasarlanmış fren kaliperleri tüm bunları destekler nitelikle. Fixed gear dönüşümüne gelince de neden olmasın? denebilir ama yine de geometrisi ve arka levha şeklindeki köprünün oluşu sebebiyle çok toplu bir fixed gear malesef olmaz. Tabi bu bir zevk meselesi biraz kendi açımdan bakarak yorum yapmış gibi oldum ama en güzeli mümkün olduğunca dönemi malzemeleri ile toparlayın ve yeniden eski günlerdeki güzelliğine kavuşturun.

Raven_35 ve Erhan Ertan bunu beğendi.