1953 yılında yapılan Adana - İstanbul bisiklet turu

Scudo

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@mustafa kemal güler

Çok teşekkürler Mustafa Kemal bey, beğendiğinize sevindim.

@Batuhan Keleş

Değil mi?.. Ben de çok geçmiştim o yollardan otobüsle ama bu görüntüler çok farklı, yollar taşlı, topraklı henüz...

@cagriy

Sağ olun sayın "cagriy", memnun oldum beğendiğinize.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman
Tepki
5
selamlar,
Ellerinize saglik,cok heyecanli ve guzel paylasim icin tesekkurler.
Agustos ayi basinda Kayseride duzenlenen yamac parasutu Turkiye kupasi icin
Kayserideydik.Bursadan Nihat Konca(bisiklet dostu ve iyi bir dagcidir), sanirim
ucuncu gunuydu yarismanin,hava ucusa musade etmeyecek diye erciyes zirve yapayim ertesi gun donerim dedi ve gitti.Biz gunu ucamadan gecirirken Nihat abi Erciyes zirve altindan geri donerken,ilk yazinin 1947 de yazildigi en son 1974 te imzalanmis olan kayip oldugu bilinen zirve defterini bir kayanin altinda
bullarak bizlere heyecanla gosterdi.Son yazinin yazildigi sayfada yarim bir kursun kalem hala duruyordu ve bu hikayeyide burada paylasmamin sebebi olan o zirve defterinde ilk imzalardan biride hikayemizin kahramani Muzaffer beye ait olmasidir yanlis hatirlamiyorsam 1954 tu,eger burayida takip ediyorsa veya ulasabilirseniz defter Kayseri Hacilar Dagciliga teslim edildi.
Heyecanimizi anlatmaya dilimiz de yeterli degil:)

ziya..

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Merhaba Ziya bey, çok heyecan verici bir haber bu verdiğiniz... Olay bu işte... Verdiğiniz haber beni bu kadar heyecanlandırdı, kim bilir Muzaffer Erol Gez hocamı nasıl heyecanlandıracak ve mutlu edecek...

Şu an saat geç, ona bu haberi yarın vermem çok daha sağlıklı olur. Bu "Zirve Defterinin" ki çok değerli bir belgeden bahsediyorsunuz, bulunmasında ve emniyete alınmasında emeği geçenlere başta sayın Nihat Konca ve siz, Hadak üyelerine saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Not: Sizin için sakıncası yoksa bana özelden cep numaranızı verebilir misiniz?

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Ziya bey, aldım numaranızı, teşekkür ederim.

Biraz önce Muzaffer hocama sizin bu haberinizi ilettim telefonda. Çok şaşırdı ve mutlu oldu. Size ve arkadaşlarınıza çok teşekkür ettiğini bildirmemi istedi.

Görüşmek üzere, iyi akşamlar.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ellerini öpmek gerek gerçekten büyük bir başarı ve cesaret örneği

ali ayhan cıvıl

Daimi Üye
Tepki
115
sayın kardeşim...öncelikle böylesine arşiv niteliğindeki tanıtım ve sunumun için önce teşekkür sonrada tebrik ederim.........çok insani ve çok sıcak anılarla dolu olduğunu gördüğümüz fotoğraflar...bir tanesindeki diz sargısı bile yüreğimi burkmaya yetti............iyiki bu geziyi yapmışlar....iyiki varlar....ne güzel örnek oldular genç kardeşlerimize...........bu arada sizden ve tüm forum üyesi kardeşlerimden dileğim bu güzel anı sahibi insanlarında onayını alarak forumda oluşturacağimız bir arşiv köşesine bu resimleri kazandırabilmek...şahsım adına bu arşivi oluşturabilmek için yönetici kardeşlerimizden rica ediyorum.....bize ve forumumuza bu yakışır.......saygılarımla

Tepki
5
selamlar,
dun Nihat Konca ile gorustugumde zirve defteriyle ilgili tarihleri yanlis hatirladigimi soyledi.Tarihler konusunda unutkanligimin kusuruna bakmayin
defterde ilk yazi 1968 sayin Gez ise 69 da imzalamis,ama kendisinin daha onceki terihlerde de cikislari olmus,defter dagcilik federasyonuna ulastirilmis buda son bilgilerden.

ziya..

• Beğen
Tepkiler: Hakan Eşme

Atagün Elma

Forum Demirbaşı
Tepki
317
Bisiklet
Diğer
Ben de uzun yollar yapmış bir Adanalı olarak bu turu yapan efsane sürücüleri ve paylaşımda emeği geçenleri kutluyor,gurur duyduğumu belirtmek istiyorum...

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@Yunus Emre POLAT

Sağ olun Yunus Emre bey, ben de en az sizin kadar etkilenmiştim duyduğumda... Onlar yaptıkları işin büyüklüğünün bile farkında olmadan başarmışlar bu serüveni... Bisiklet sevdalılarının bu yaşanmış olaya gösterdikleri ilgi esas Muzaffer hocamı memnun ediyor, iki gün önceki konuşmamızda gelen yorumları yazılı olarak olnunla paylaşmamı istemişti. Hatırlarsanız mayıs ayında, ilk yorumları paylaşmış ve onu da ayrı bir konu başlığı olarak yayınlamıştım. Sizin de yolunuz açık olsun dilerim.

@kardagli

Beğendiğinize memnun oldum sayın "kardaglı".

@Hasan Can

İyi dileklerinizi memnuniyetle ileteceğim Hasan bey, iyi günler.

@uzaktr

Düşünceleriniz için teşekkürler.

Daha detaylı bir günlük tutma olayı var mı konuşamadım Muzaffer hocamla. Sanıyorum bu hafta içinde görüşürüz, konuya gelen yorumları merak ediyor, döküm halinde götüreceğim, detaylar var ise öğrenip konuyu biraz daha zenginleştirebilirim. İyi günler dilerim.

@Kudret Kurtcebe

Merhaba Kudret bey, söylenecek söz bırakmamışsınız bana. Konuya gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim.

@mtsemiz

Sayın "mstemiz", verdiğiniz İşbankası örneği çok çarpıcı... İnanası gelmiyor insanın...

@ufuk şen

Teşekkürler Ufuk bey, darısı size.

@çağrı kolçak

Çağrı bey, eminim onlar, o gün de uçuyorlardı.

@gecipgiden

Sayın "gecipgiden", iyi dileklerinizi ileteceğim. Konunun gündemde kalması hepimizin sorumluluğu... Ben istemeyerek de olsa yorumlara geç cevap veriyorum, konu gündemde kalsın diye... Konu sabit yapılmadığı sürece gündemden düşmeye mahkum... Maalesef...

@syt093

Çok teşekkür ederim, beğendiğiniz memnun oldum. İyi dileklerinizi de ileteceğim.

sebo

Üye
Tepki
39
Büyülenmemek elde değil. Konu insan yapamayacağı şey yok. Fotoğraflar için emeği geçenlere çok teşekkürler.

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@osman yalçın

Bence de öyle.

@emre tatlıcıoğlu

Beğendiğinize memnun oldum Emre bey, sizin de yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Gülgün

Daimi Üye
Tepki
202
Bu konunun neden sabitlenmediğini bilmiyorum ama , gerçekten de , gündemde kalarak, yeni üyelerin ve gözünden kaçanların okumasını çok isterim.

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@M.Burak KARADAĞ

Çok teşekkürler M. Burak bey, iyi dileklerinizi ileteceğim.

@ali ayhan cıvıl

Merhaba Ali Ayhan bey, ben de teşekkür ederim, beğendiğiniz için. Ne kadar etkilleyici değil mi?.. Forum yönetiminin konuyla ilgili bugüne kadar hiçbir girişimi olmadı maalesef... Ben ancak kendi çabamla (Konu gündemden düşünce cevap vererek...) konuyu gündemde tutmaya çalışıyorum, elimden de fazla bir şey gelmiyor... Saygılarımla.

@ziya hacıalioğlu

Merhaba Ziya bey, konuşmamızda bahsettiğiniz konu... Bana söylediğiniz bütün hususları Muzaffer Erol Gez hocama aktardım, zira sizin telefonunuzu da almıştı benden. Sanıyorum görüştünüz. İlginiz için çok teşekkür eder, emeği geçenlere de selam ederim.

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok cesurca bir serüven...Bildiğim birde Alman bir bisikletçinin demir döküm yaklaşık 20kg üzeri bir bisikletle dünya turuna çıkmasıydı. Şimdi ben kadrosu bu olsun, ağırlığı bu olsun, bununla uzun yola çıkılmaz gibi yorumlar yapınca garipsiyorum kendimi :) Tabi fırsat varken iyisini almak lazım... Son olarak kask ve eldivenleri yok olmadı şimdi bu :D İşin şakası bir yana mükemmel bir yolculuk...