Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1953 Adana - Konya - İstanbul Turu (2. Perde)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ahmet Salih Özenir tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Salih Özenir

Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Biliyorsunuz Türkiye’nin duayen dağcısı Muzaffer Erol Gez’in arkadaşı İlhan Akpınar ile yapmış oldukları “1953 Adana – Konya - İstanbul Bisiklet Gezisini” 12 Mayıs 2010 günü sizlerle paylaşmıştım.

Bu benim için projenin birinci adımını oluşturmaktaydı. Ardından sizlerden gelen teşekkür ve yorum yağmuru başladı ki çok mutlu oldum bu ilginize, elimden geldiğince hepsine cevap vermeye çalıştım.

Bu arada Muzaffer Erol Gez hocam bir dağ tırmanışına daha katıldı. Zaman zaman telefon ile görüştüğümüzde turun özellikle gençlerin ilgisini çekip çekmediğini sordu bana. Bir süre geçmesini beklediğimi, bütün çalışmayı dosya halinde kendisine sunacağımı öğrenince çok memnun oldu.

Evet Arkadaşlar, bugün "1953 Turunun" hikayesini, gelen teşekkürler ve yorumları içeren dosyayı Muzaffer Erol Gez beye götürdüm.

Gelen teşekkürler ve yorumlara, ayrıca “bu unutulan turu yaşattığım” için bana çok teşekkür etti ve dosyayı ilgiyle inceledi. Bazı yorumları okudum kendisine, duygusal anlar paylaştık…

Eşi Celile Gez hanım ile.

Çaylarımızı içerken yapacağım “Bisikletimle Türkiye Yollarında – 4 Deniz 4 Kapı” isimli turumdan sonra, birlikte yapmak istediğimiz bisiklet turu üzerine konuştuk. Karşımdaki eski toprak bir maceraperest; bir bardak çayı bitirirken bisikletlerimizle nerelere vardık bile…

Muzaffer Erol Gez hocamla yapacağımız tur beni çok heyecanlandırıyor, ya siz süprizlere hazır mısınız?

“1953 Bisiklet Turu” hakkında bundan sonra yapmak istediklerimi paylaştım kendisi ile çok memnun oldu ve teşekkür etti. Kısmet olursa Türkiye turumdan sonra iki adım daha atacağım.

Bana Türkiye turumda başarılar diledikten sonra mahallemize adını veren Pirireis’in heykeli önünde bu pozu verdik.

Arkadaşlar, Muzaffer Erol Gez pedal basmaya hazır… Ya siz?..

Öncelikle bu çalışmayı yapmam için bana izin veren Muzaffer Erol Gez'e ve yorumlarınızla beni yalnız bırakmadığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Her birimizin yarınlara bırakacağı turların olması dileğimle...

Ahmet Salih Özenir / Mersin

2. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    iki abimiz de bisikletçiler için çok güzel örnekler, güzel çalışmalarınız için teşekkürler...

Ahmet Salih Özenir bunu beğendi.
  3. Ahmet Salih Özenir

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hakılısınız, çok teşekkürler sayın "m.varolfb"

4. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Muzaffer beyle pedal çevirmek herhalde büyük bir keyif olurdu. Şimdiden başarılar dililyorum sizlere. Özellikle dileğinize bayıldım. Çok hoş.

5. mrt yakıcı

mrt yakıcı Yeni Üye

Seviye:
    sabırsızlıkla gezinizi bekliyorum herkes gibi,sıhhatli gunler diliyorum, malatyadan saygılar..

6. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bu güzel çalışmayı düşünüp eyleme döktüğün ve çok eski tarihteki bir bisiklet turunu gün yüzüne çıkardığın için teşekkür ediyoruz.
    Muzaffer Hocama ve sana bir kez daha saygılar...

7. Ahmet Salih Özenir

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sağ olun sayın "çirkin".

İnanın ben de o kadar sabırsızlıkla bekliyorum ki... Hayırlısıyla bir pedal bassam bütün gerginliğim bitecek... Malatya'ya saygı ve sevgi bizden sayın "yakıcı".

Ben teşekkür ederim Hakan bey, iyi dileklerinizi ileteceğim.

Hakan Eşme bunu beğendi.
  8. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Muzaffer Erol Gez beyi tanımamız ve ülkemizdede böyle değerli insanların var olduğunu öğrenmemize aracı olduğunuz için çok teşekkürler!

9. Ahmet Salih Özenir

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Muzaffer Erol Gez ve arkadaşı İlhan Akpınar... "Bisikletçiler" onlar... Ben de çok mutluyum tanıdığım için onları, her ne kadar İlhan beyle tanışma fırsatım olmasa da...

10. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Keşke diyoruz hep birlikte içimizden. Yollar o günden bu zamana kadar bisikletle taşmalıydı :(
    Bilgiler için çok sağolun. Bisiklet mucize bir olay harika. :))

11. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba,
    abilerimizin tur hikayesini ilk paylaştığınızda, okuduktan sonra duyduğum heyecanı ve aldığım gazı inanın ifade edemem. Böyle bir hazineyi bizlerle paylaştığınız için tekrar teşekkürler. Yeni tur yazılarınızı bekliyoruz. Sizlerle aynı dertten muzdarip :) olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Duayen abilerimize saygı ve sevgilerimizi iletin lütfen. Sağlıcakla kalınız.

12. Ahmet Salih Özenir

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Haklısınız Adem Bey, maalesef bisiklet yıllar yılı ihmal edildi... Neyse ki son yıllarda günün koşulları ve hepimizin çabası ile yeniden hatırlanıyor ve ümit ediyorum ki "taşacak"... :)

Baş üstüne Tuğrul Bey, geçen cuma günü birlikteydik Muzaffer Hocamla. Tüm bisiklet severlere selamını göndermişti o da. "Gaz" işe yaradı mı merak ettim doğrusu? :)

13. Hasan Ç.

Hasan Ç. Kıdemli Üye

Adı:
    Hasan
    Seviye:
    Zevkle okudum elinize sağlık