19 mayısta samsundan ankara

ralakoç

Üye
Tepki
64
Çok iyi bir fikir böyle anlamlı bir günde bu tur yapılmalıdır diye düşünüyorum .Ben de katılmaktan mutluluk duyacağım.

• Beğen
Tepkiler: huseyin kılıc
Scudo

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
bu turda katılımın büyük bir önemi var katılımın artması çok önemli türkiye böyle bir tur görmedi çok görkemli olacağına inanıyorum
Atamıza sahip çıkalım ve Atatürkün samsuna ayak bastığı günü yani Türkiye Cumhuriyetinin temelini attığı günü tekrar yaşatacağız halkımıza
ilk günki gibi heycancı atacak kalplerimiz birlikte

s.usta

Üye
Tepki
27
arkadaşlar bir samsunlu olarak hepinizin söylediklerine katılıyorum çok güzel fakat bir o kadar da zor bir organizasyon.. böyle bir turun (kesinlikle yarış değil!!!!) proje aşamasında bizzat içinde yer alarak reglamanlarına (etaplar konaklama yerleri araç personel sporcu listesi vs..) kadar hazırlanmasında onca emek harcayan biri olarak konuşuyorum; malesef ülkemizde öyle bir bürokrasi varki herşeyiniz olsa bile türlü engellerle karşılaşıyorsunuz. eğer ki sesimiz buradan duyulur ve bu turu gerçekten birileri gerçekleştirebilecek olursa bilgi ve tecrübelerimle yeniden elimden geleni yapmaya hazırım..
bu arada turda pedal da basabilirim :)

herkese sevgiler,

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Bugün EDOSK(Edirne Doğa Sporları Kulübü) olarak, eğer gerçekleşirse bu anlamlı tura 2 sporcumuzu göndermeye karar vermiş bulunmaktayız.Büyük bir heyecanla turun gerçekletirilmesini bekliyoruz.

• Beğen

Berker Kartel

Daimi Üye
Tepki
554
Bisiklet
Trek
merhabalar
gerçekten güzel bir organizasyon.. M.Ergun ağabeyin dediği gibi EDOSK olarak 2 kişi göndermeyi karar aldık ve bu 2 kişiden 1 tanesi Benim...
sabırsızlıkla bekliyoruz..

Mutlu Günler...

• Beğen

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
@M.Ergun GÖZET
sayın gözet ilginiz için çok teşekkür ederiz projemizi gerçekleştirmemiz için bizi daha da umutlandırdınız katılımların devam etmesini bekliyoruz izin işlemlerini haletmeye çalışıyoruz ADD ye mail gönderdik ve ayın 17 sinde yapacakları yoplantıda bu konuyu görüşeceklerini söylediler izin aldık aldık alamadık herkes ferdi olarak katılacak gibi görünüyor
sayın s.usta 2003 de yaşananları bize anlattı ve izin verilmediğini söyledi arkamıza ya sağlam bir destek alacağız yada izin almadan ferdi olarak geziymiş gibi pedallicağız

Tufan Yuzseven

Forum Demirbaşı
Tepki
324
öncelikle böyle güzel bir fikir sunulduğu için teşekkür ederim...
10 kasımda '81 ilden 81 bisikletli ile atamızın yolundayız' adında bir organizasyonla ankara'ya istanbul, izmir, kdz.ereğli ve birçok ilden pedal basıldı.
organizasyon 'bisikletliler derneği' çatısı altında yapılmıştı ve herşey çok düzenli ve iyi ayarlanmıştı. istanbuldan 10 bisikletli 7 kasımda şişlideki 'ATATÜRK EVİ'nden pedallarına basmaya başlayarak yoldaki katılımlarla 14 bisikletli ile kızılcahamama varıldı 9 kasımda.10 kasımda HAVELSAN tesislerinde diğer illerden gelen bisikletlilerle 81 bisikletli toplanıldı ve anıtkabire birlikte pedal basıldı. medyanın ve halkın ilgisi çok büyüktü.
bu organizasyonda bulunmaktan onur duydum.

19 mayısta samsundan ankara'ya pedal basma fikri her bisikletliyi olduğu gibi beni de heyecanlandırdı.
diğer arkadaşların da belirttiği gibi çok büyük hazırlık, emek,plan ve program gerektiren bu organizasyonun başarılı bir şekilde tamamlanmasını ve çok büyük bir katılım olmasını diliyorum.

sevgiler...

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
güzel ve anlamlı bir etkinlik,

oceanist'in belirtmiş olduğu '81 ilden 81 bisikletli ile atamızın yolundayız' tur çok güzel ve bol katılımlı olup oldukçada ses getirmişti.

bu durumu sadece samsun olarak sınırlı değilde Türkiye genelinde uygularsak örn. rota kuzey'den güney'e - doğu'dan batı'ya olarak buluşma ve toplanma noktasınıda Başkent adı altında belirtirsek açılım biraz daha fazla olur kanaatindeyim.

mesela ben istanbul'dan katılmak istiyorum ve İstanbul - Ankara hattını kendime rota olarak planlıyacağım.

konu hoşuma gitti ve ilgimide çekti açıkçası.

şimdi ben konu ile bağlamlı olarak biraz araştırma yapıp ulaşım-konaklama ve hatta sponsor anlamında neler yapabileceğimi, izin v.s. gerekip gerekmediğini öğrenip
gelişmeleri sizlerle yine buradan paylaşırım.

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
@Nedret Günaydın
turun amacı atatürk ün samsuna çıkışının 90. yılı olması ve demokratik türkiyenin temellerinin samsunda atılmaya başlanıp ankarada son bulması nedeniyle bizde samsundan ankaraya pedallamak istiyoruz arkadaşın da dediği gibi 10 kasımda 81 ilden zaten ankaraya pedallandı.
bizim amacımız samsundan pedallayıp ilk genelgenin yayınlandığı havza da basın duyurusu yapmak ve ankaraya pedallamaya devam etmektir.

projedeki gelişmeler yine buradan açıklanacaktır tura katılmak isteyenlerin takip etmelerini önemle rica ediyorum saygılarımla

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
@dreamboys69
slm arkadaşım başka foruma girmediğim için benim olmadığım kesin ama bu projeye herkes davetlidir orda yada burda davet edilmen hiç önemli değil bende davet ediyorum seni :)

• Beğen
Tepkiler: dreamboys69

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
arkadaşlar atatürkçü düşünce derneği tam destek vereceklerini söylediler ve bizden kesin katılabileceklerin listesini istediler kesin katıla bilecek kişilerin isimlerini söylemeleri önemle rica edilir

Njoy

Üye
Tepki
13
İsim
Erdem G
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Erdem GÜDER-ANKARA

• Beğen

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
@M.Ergun GÖZET

merhaba abi ben sadece ist.ankara'yı kastekmek istemetim sadece fikir sundum ben bile düşünüyorum bakalım ne yaparız

• Beğen