Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

19 Mayıs Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.Ne mutlu Türküm diyene!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında erendiz çetiner tarafından paylaşıldı.

1. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bnfgnhghmmkyjhu.jpg

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

sdf.jpg

Kazuya, liteon, Deniz ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. menderes26

menderes26 Üye

Adı:
    birkan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
    Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
    Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

liteon, Deniz, Altın Sikke ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bende herkesin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım. Daha aydınlık, bilgi dolu, sevgi-hoşgörü-barış dolu yarınlara ulaşabilmeyi diliyorum. Bu vesile ile şunu da söylemek isterim ki Bu vatan topraklarında yaşayan, bu vatana vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk'tür. Ben de bununla gurur duyuyorum.
    Günümüzün hastalığı maalesef geçmişte neredeyse tüm Türk devletlerinin başına gelen içten yıkılma hastalığı tekrar ortaya çıkmıştır. Bilim ile yapılmayan işler maalesef geçmişin karanlığında kaybolup gider. İşim gereği ilgilendiğim alanlarda şunu gördüm ki Yabancı topluluklar ile bizlerin olaylara bakış açısı arasında dağlar kadar fark var. Öncelikle bu forumu ki üye olmadan ve olduktan sonra mesaj yazmadan mümkün olduğunca ilgi alanım olan konularında okuyarak inceledim. Olaylara yaklaşımınız genelde olduğu gibi yüzeysel yada basit değil. Bilimsel olarak altyapısını sunarak yapılan açıklama ve işler ezbere yada duygusal olarak yapılan işlerden çok daha faydalı ve kalıcı. Bu da değer katan bir yan.
    Geleceğimizin geçmişimizden daha parlak olmasını diliyorum.

4. Altın Sikke

Altın Sikke Programmer

Adı:
    Doğukan S.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    "Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"
    M.K. Atatürk
    1937
    Bugün hem SPOR BAYRAMI olduğu gerekçesiyle böyle post açmak istedim ve fark ettim ki bu güne kadar böyle bir başlık açılmamış.
    Bu vesiyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu olsun.
    [​IMG] [​IMG]
    Fatih'i sevmek Atatürk'ü sevmeye engel değil.
    Atatürk'ü sevmek Fatih'i sevmeye engel değil.

liteon ve erendiz çetiner bunu beğendi.
  5. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sonsuz saygı,sevgi ve özlemle anıyorum... Gençlerin ve genç kalanların da bayramını yürekten kutluyorum.

Kazuya, liteon ve erendiz çetiner bunu beğendi.