19 Kasım Pazar Gezisi (adalar)

noexit

Daimi Üye
Tepki
180
İsim
Kadir
Bisiklet
Specialized
karadenizden esintiler :D yaza doğruda bir yayla turu yapalım... ben çok özledim memleketimi zaten askerlik dönüşü geçecektim olmadı..mısır ekmeğini pek sevmem ama bir akçaabat köftesi, pide filen iyi gelebilir :D

bu arada biz göztepede buluşucaz sanırım tugberk ve bikergirl ablacım ile ;) isteyeni bekleyebiliriz...

Scudo

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
yahu napiyoruz ne ediyoruz gene corba oldu :D bir son karar versek kadikoy mu, bostanci mi, bilgisayari kapatip elime kitabimi alip ayaklarimi uzaticam :p

saka bir yana, sabah saat ve mekan belirleyelim, yoksa orkun hadiseye el atip yeni topic aticak :D

karadeniz de olur, zaten baksana noexit haftasonlarini dolduraraktan son surat ilerliyoz ;) 26 Kasim da Aydos oldu :p araliga ne kaldi ki :D yilbasi partisini de hazir eliniz degmisken ayarlayin bari de yeni yila pedal basarak girelim :D :D

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
@janus_sea
Bak simdi bu olmadı pericik bu satte dema boyle seyler :)mısır ekmegı tereyag mıncı peynırı canım kuymak ceker oda agır olur bu saatte,pericik saka yaptımyaa sen ekmezsin bu arada aklıma geldı bir gunde kebap eyrıne karadenız sofrasına gıdelım bakalım lezzet nasıl ?

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
@bikergrrl
Bikem yapsan diyorumda bizde yesek bir mısır ekmegı nasıl olur ? pazar gunu mesela :)

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
ciddimiiiiii???? ben tarifini bilmem ama cok iyi tuketirim :)

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
gruba dahil oldugumda 52kiloydum bakalim gun gectikce ne olucak halim:D :D :D

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
@bikergrrl

sırf mısır ekmeğimi yanında hamsi tava onunda yanında muhlama ohhh misss:)
saygılar

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
söylemesi ayıp annem de pekbi güzel yapar aslında hamsili ekmekte çok güzel yapar yaaa.. ben size tarifini yollarım abijik aplajık ayıpsınız hatta bir güzellik yapıp annemin boş zamanını yakalarsam bir turda yapıp getiririm beaaa
saygılar

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
gruba dahil oldugumda 52kiloydum bakalim gun gectikce ne olucak halim:D :D :D

tugberk sen bıze yaklasamazsın merak etme :)
sana gelince pericik sen hangisini istiyorsan onu hazırla biz tuketiriz :)

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
@noexit

sevgili arkadaşım teessüfler ederim insan karadenizli olurda mısır ekmeği sefmezmii yahu hemde pide ile köfte ile kıyaslıyosun amanın kavgada bile sölenmez böyle yahu:)))
saygılar

• Beğen
Tepkiler: hdeveci

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Mesajlardan bazılarını okumadım, geçen sene yazın 10 gün boyunca hergün büyükadaya gidip aya yorgiye tırmandığım, yetmeyip heybeliadaya gittiğim için biraz tecrübem var adalar konusunda. Büyükada ve heybeliadadan başka bir adayı düşünmeyin çünkü bisiklet için pek uygun değiller. Heybeliada parkuru toplam 12km, düz asfalt ve kısa çıkışlar var o yüzden biz 2-3 tur yapıyorduk. Büyükadada toplamda 50-60km kadar farklı parkurlar var, çok sert arazi parkurlarından tamamen asfalt parkurlara kadar, büyükadaya gitmişken eziyet olmaz derseniz aya yorgiye çıkmak güzel antremandır. Araziye girmek isterseniz eğer hava yağmurlu olmaz ise tüm adayı çevresel dolaşmak mümkün. Yalnız çoklu gruplar halinde gittiğinizde faytonlar ciddi sorun oluşturur, sizi görmez, umurlarında bile olmazsınız, ciddi şekilde dikkatli olmak gerekir, at pisliği kokusu inanılmazdır, kokuya karşı hassas olanlar için kötüdür, yemek derdi vardır, kalitesiz ve pahalıdır, he bir de çok lastik patlar. Falan filan. Sürekli aklıma birşeyler geliyor, aya yorgiye tırmanılacak ise tüm grubun iskelede buluşma saatinin 10'u geçmemesinde fayda var.

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
hamsili ekmeeeeeeekkk :D yahu beni ne ugrastiriyosunuz, asil hazine janus sea'nin elinin altindaymis :D :D

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
@janus_sea
pericik sagolasın tarif konusunda sıkıntım yok cunku tarıfe gerek yok yapması geerekn kısı bılıyor :)ben sadece tuketen kısıyım :)ama bıkem cokta sevıyor baksana mısır ekmegini,bikem o mısır ekmegı sıcakken alacaksın ortasını acacaksın ustunden kabugu ayıracaksın kenara ıcıne tereyag atacaksın ama mıs gıbı trabzon tereyagı olacak bırde yayla peynerı sonra o kabugunu tekrar uzerıne koyacaksın o tereyagla peynır erıyecek ıcınde,sen yemeyeceksın benı cagıracaksın ben gosterecegım nasıl tuketılecegını :)
tabı yanında 1 kasede yogut olacak ıcıne dograyacaksın mısır ekmegının kabuklarını :)
karadenızlılerın dıkkatıne dudaklarınızın altını sılın klavyeye damlayacak agzınızın suları :)

noexit

Daimi Üye
Tepki
180
İsim
Kadir
Bisiklet
Specialized
vallaha ne bileyim ben ısınamadım çocukluğumdan beri..her sene giderdik yazın ve zorla koyarlardı öbüme bir kase de yoğurt ama ı ıh... ama saydıklarımla kıyaslama olsun diye sölemedim olsa yerim dedim... mesela bir tur çengelköy e "karpi" ye gidilebilir eheheh...

ergün son zamanda gittin mi bilmiyorum ama burgazda güzel parkurlar var hem asfalt hem toprak fazla kalabalık olmuyor ama kemal abiyi düündüğümde uymuyor bize daha stabilize yol lazım :D ... bu arada faytonlar konusunda haklısın çok dikkat etmek lazım 1 ay önce burgaz da inişe geçtiğimiz sırada çok kör bir noktada kardeşimin karşısına çıktı at arabası altına girmedi ama gerisinden korkusu yetti bana bunun yanında burgaz da karşımıza çıkan başı boş atlar idi... dikkat etmek lazım..

@janus_sea

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@crosswolf

Birde hatırladığım kadarıyla Heybeliada'nın yokusları diktir.
Büyükada'nın büyükada turuna, adanın sağ tarafından başlanırsa kısa dik yokuş çıkılıyor :boese157: ve sonrasında çoooooook uzun süreli iniş var :D :D :p
Yerler ıslak olursa ;
Ayayorgi yokuşu tehlikeli olur (Köfteleri unutun), onun yerine sahildeki kapalı çay bahçelerinden birinde eşli pişti oynar, tavla turnuvası düzenliyebiliriz. :)

alicins

Aktif Üye
Tepki
151
İstanbul/Gündüz Yıldız Teknik Üniversitesi Gece Üs
ühüüüüüüüüü!!!!! bakın bu şekilde yazılar yazarak benim geleceğimi etkiliyorsunuz ayıp size be!!!

tuğberk hdeveci beyefendinin padavanlığına soyunduysan bayaı bi fırın misir ekmeği yemen lasım kolay gele sana :D

• Beğen
Tepkiler: Tugfox

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@janus_sea

Doğru söylüyor :D :D
O gün giderkende gelirkende dağılmıçtık
Ben, Fatih ve Zeo önden gidenlere yetişelim diye bastırmıştık, meğer öndekiler ilk çıkanlarmış, hep beraber arkadan gelecek olanları beklerken Janus Sea, bi arkadaşıyla 100 metre yanımızdan geçti.:) Biz yoldaydık, onlar deniz kenarındaydı. Bu mesafeden nasılmı tanıdım Janus Sea'yi ? Bol turunculu bisikletinden

• Beğen
Tepkiler: janus_sea