19 eylül Burdur-Anyalya-fetiye-Burdur turu

Tepki
2
merhaba iki arkadaş 19 eylilde Burdur-Anyalya-fetiye-Burdur rotasında pedallayacağız.çadırla konaklama yapacağız.kalacak çadır kapları hakkında bilgisi lan bu rotada tur yapmış olanlar varsa yardımlarını bekliyorum.ayrıca bu güzergahta bizimle pedallamak isteyen herkesi bekleriz...(rotamız kıyı şeridinden olacaktır.geniş hali ile;burdur-antalya-kemer-kumluca-finike-demre-kaş-kalkan-eşen-fethiye-burdur)

Scudo

kerem turk

Üye
Tepki
2
@Kemal Berkay Gürsoy

Kemer ve kalkan'da kamp konusunda zorluk yaşayabilirsiniz ama ben nerede olursa kampımı kurarım sorun olmaz derseniz hiç biyerde zorlanmazsınız :) Kaş'ta olimpos kamping i tavsiye ederim ana yol üzreinde hesaplıdır ve kendine ait bi plajı bulunuyor bi denize girmeden ayrılmayın derim.Kalkan'da zabıtadan rica edip sahildeki çimlere çadır kurabilirsiniz zabıtayı yakalayabilirseniz:)kemer için caner otel i tavsiye edebilirim fiyatları fena değil.finike,demre,ve kumluca'da konaklama açısından fazla bilgim yok oralardan geçtim fakat konaklamadım.Fethiye içinde eğer vaktiniz ve gücünüz kaldıysa kelebekler vadisini görüp george s house ta bi gece konaklamanızı tavsiye ederim kamp kurabilirsiniz bahçesinde 10 15 lira civarındaydı fiyatları ve cok iyi insanlardır.manzarası görülmeye değerdir.şimdiden iyi yolculuklar,yolla ilgili yardımcı olabiliceğim başka bişey olursa cevaplamaya çalışırım.

Tepki
14
Antalya'nın girişinde Kepez varyantını inmeden Kepez Kent Ormanı açıldı. Orayı mutlaka görün. Muhteşem Antalya manzarası var.
Antalya merkezde Güllük Caddesi üzerinde Ring Otel var. Onun arka tarafında Piyazcı Ahmet'te piyaz yiyin. Bulması çok kolay.
Antalya-Kemer arasında Küçük Çaltıcak-Büyük Çaltıcak gibi koylarda kamp imkanı olabilir. O koylarda hep tesisler veya işletmeciler var.
Olimpos-Adrasan'ı mutlaka görün. Her iki yerde de tesisler ve kalacak yer bulunur. İnternetten araştırabilirsiniz.
Ya da o tarafta: Kumluca'ya iner inmez kumluca otogarı var. Otogarın 500 metre ilerisinde ortasında domates heykeli olan bir kavşak bulunur. Kavşakta Mavikent-Beykonak levhaları göreceksiniz. Oradan girin 15 km ileride Karaöz Köyü var. Antalya'nın bilinmedik bakir kalmış bir koyu. İçinde yazlıklar da var. Denize sıfır çadır kurabilirsiniz. Karaöz'ün bir gerisinde de Papaz Koyu var. İkisinden birini tercih edebilirsiniz. Biraz sapa ama mutlaka görülmesi gereken yerler.
Kumluca-Demre arasında görülecek bir yer yok. Demrede noel babaya gidebilirsiniz. Demreye kadar tek etapta geçmenizi öneririm.
Kaş'ta izin verirlerse Kapıtaş Plajında çadır kurun. (Kaş'ın çıkışında)

Tepki
14
Çaltıcak tarafında, olimposta,karaözde birer günden üç gün eder. kumluca-demre arasında hiç oyalanmayın direk geçin. demre ya da kaşta bir gece dersek etti 4. daha ötesi hakkında fazla bildim yok. ama karaöze mutlaka gidin derim. orada gelidonya feneri ve korsan koyu görmeye değer. hele cesaret ederseniz korsan koyunda kurun çadırları.
Konyaaltı taraflarında arka sokaklarda pek çok otel pansiyon bulunur. Benim bildiğim yok. Konyaaltı plajına inin. oradaki taksi duraklarına sorun. yalnız bazıları fuhuş otelidir dikkat edin. orada bulamazsanız. tam tersi istikamette örnekköy, lara taraflarında da otel pansiyon bol. dedeman otelinin ilerisinde adonis oteli vardır. o otelin önünden sahil yolu uzanır. o yolu örnekköye kadar takip edin. hem manzarası güzeldir. hem de irili ufaklı pek çok otel pansiyon bulunur. sora sora gidersiniz. eğer orada kalırsanız aynen konyaaltı gibi lara beach var denize girilecek.

sunnuk69

Üye
Tepki
104
kemal arkadaşım saygılar sevgiler,

29 ekimde bende kaştan başlayıp antalyaya kadar gitmeyi düşünüyorum, amacım km yapıp yol almak değil, gezmek tatil yapmak bu arada pedalımı çevirmek. yaklaşık 8 günlük iznim var.. sorum şudur:
turunu yaptın mı?
tüneller kullanılıyo mu?
ve tavsiye edeceğin ucuz yollu ve rahat edebileceğimiz kamp alanları (yada çadır kurulacak yerler!!!
umarım yardımcı olursun

iyi pedallar..