Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

19,5", 20". 21", 22" kadro araniyor!

Konu, 'Takas ve Aranıyor Arşivi' kısmında Emrah Catak tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Emrah Catak

Emrah Catak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

Geçen sene İstanbul' da sözde işin uzmanıyız diyen bir bisikletçiye Sedona 741 almaya gittim. Fakat 1 ay sonra üretileceği için bana elinde ki Sedona 711V modelini önerdi. Kadro ölçüsü olarak 20" istememe rağmen sana büyük gelir 18" vereceğim dedi ve alışverişi bu şekilde tamamladım. Bu bir sene zarfında önce kalça ve bel bölgemdeki sıkıntıdan dolayı seleyi değiştirdim. Geniş jelli ve yaylı Sele royal aldım. Fakat gidona çok eğilmem sebebiyle bu seferde sırtımda ağrı oluştu. Bu seferde ayarlı 31.8 ölçüde gidon boğazı aradım, ama bulamadığımdan Axon 120 mm havalı maşa aldım. Bir ölçüde ön tarafı yükseltti fakat buda pek işe yaramadı ve ağrılarıma 15 km'den sonra başlayan ellerde uyuşma başladı birde 20 km'den sonra seleye temas eden tek organımda hissizlik oluyor . Bir hafta kadar önce ayarlı boğazda buldum fakat bu seferde sürüş geometrim bozuldu ve bisiklet zevkim kalmadı. Baştan beri Tandem bisiklet deki Gürkan bey sana bu kadro uygun değil 20" almalıydın demesinin doğruluğunu %100 kavramış oldum. Bu sebeple 19,5", 20", 21" ve 22" ölçüde kadro arıyorum. Ha bu arada 22" kadroda büyük mü olur ne gibi sıkıntı yaratır onuda bilemiyorum. Yardımlarınızı, önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

2. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hocam boyunuzu yazmamışsınız sanırım?

3. kaanduro

kaanduro Üye

Seviye:
    Emrah hissettiklerini çok iyi anlıyorum çünkü ben de birebir olarak seninle aynı sorunları yaşadım.

Birçok yerde, özellikle eminönü tarafındaki dükkanlarda satıcıların umursamaz tavrı insanı sinir edecek boyutlarda. Soru sorduğunda cevap alabilirsen şanslısın, ki cevap verirken yüzüne bile bakmıyorlar. Resmen paranla rezil oluyorsun. Tavsiyede bulunmak şöyle dursun, "bilmiyorum belki stokta vardır" diye saçma sapan cevaplar veriyorlar.

Neyse, ben de kışın XL kadro bir bisiklet satın almıştım. Üzerinde bazı oynamalar yapmama rağmen bir türlü randıman alamadım. Geçen hafta bakım için Tandem bisiklete gittiğimde ben daha hiçbirşey söylemeden Gürkan usta "bu kadro sana küçük" dedi. Nasıl olur üzerinde XL yazıyor dedim ama ölçüp baktığımızda kadronun 54 cm olduğunu gördük. İlk bisikletimi ararken elimizde XL yok, sana L da olur diye "tavsiyede" bulunan adamlar nerde, kendiliğinden sorunu anlayıp hemen beni uyaran adam nerde.. İşte usta, esnaf budur dedim..

Uzun lafın kısası, dün yine uğrayıp bir sedona 341 alıp çıktım. Kadro üzerinde L yazıyor ama diğer bisikletimle aynı yükseklikte. Fakat üst boru 3 cm daha uzun. O 3 cm bile sırt ve bel ağrımı azaltmaya yetti.

4. Emrah Catak

Emrah Catak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    "ygtdkc" Boyum 186 cm, 112 okka'da et var bende :) Ama arkadaşlar ben şunu kavradım boy ölçüsüne göre bisiklet alınmaz. Üst beden uzun olabilir alt beden uzun olabilir. Mesela forumlarda bisiklet almadan önce bisikletin üzerine binin orta boru ile aranızda 4 cm varsa o kadro size uygun olandır denmekteydi, ben buna da katılmıyorum. 18" kadrom bu söylenenle doğru orantıda ama sele ile gidon arasındaki ölçüm tutmamakta. Bu arada kadrosu olan arkadaşlarıma arzu ederlerse 711v 18" kadrom ile takasta düşünebilirim. "kaanduro" dün 12:00 ile 14:30'a kadar "Tandem Bisikletteydim", keşke karşılaşmış olsaydık. Ben bisikletimi Altunizade' den almıştım anlarsınız hangi bisikletçi olduğunu.

5. Emrah Catak

Emrah Catak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kadro alınmıştır. Konu kapatılabilir.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.