Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

19.09.10 - I. Eskişehir Rallisi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serkan Çoban tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu pazar, günü kısa bir turla değerlendireyim dedim. Aslında niyetim tek başıma hayvan barınağına gitmekti ama Burak Ülsever’i arayıp da onların üç kişi olarak I. Eskişehir Rallisi’ne gideceklerini öğrenince dördüncü de ben olayım dedim ve hemen onlara ekleştim. :rolleyes:

Sarıcakaya mevkiinde yapılan yarışa gitmek için oldukça sağlam tırmanışların ardından izleme noktasına vardık. Yolda hiç fotoğraf çekmedik zira çorak araziden başka çekilecek pek de bir şey yoktu. Bulunduğumuz noktadan çektiğimiz naçizane birkaç fotoğrafa buyurun siz de ortak olun:

Saat 14.30 ve sıcaklık 37 dereceydi! Rampaları çıkarken de bu yüzden biraz daha fazla zorlandık. :boese157:

Baştan etraf tenhaydı ama gittikçe kalabalıklaştı.

Bu iki kafadar motorlarıyla oldukça dikkat çekti. :) Kütahya'dan gelmişler.

Bulunduğumuz yerden ancak bu kadar fotoğraf çekebildik. Virajı alamayan birkaç araba dışında bir durum olmadı. İlk organizasyon olması sebebiyle biraz sade geçti ama yine de bizim için eğlenceli oldu. Giderken de dönerken de yarış arabalarından bize selam verenler, korna çalanlar, el sallayanlar oldu. Hatta bir tanesi camdan sarkıp "Ben de bisikletçiyim..." diye selam verdi. Eğer sitedense ve konuyu görürse bizden de selam olsun. :in:

Onca zorluk çekip tırmandığımız rampaları bir çırpıda iniverdik. Toplamda 44 km.lik keyifli bir macera oldu.

Birlikte güzel vakit geçirdiğimiz Burak, Oğuzhan ve Ali başta olmak üzere herkese selamlar!

2. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    o gün ralli oldugunu unutmasaydım bende arabayla katılacaktım....

3. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    vay be oğuzhan ,ali, burak abi 27 sinde ordayım cok sıkıldım kondisyon sıfıra düştü ...bisiklete aç kaldım valla.

4. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Yarışçı olarak mı yoksa izleyici mi, anlayamadım?

5. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    yarışçı olup katılmayı unutan pek sporcu yoktur sanırım:d tabiki izleyici olarak:D

Serkan Çoban bunu beğendi.
  6. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler ama bir kaç da bisiklet fotoğrafı olsaydı daha keyifli olurdu.

7. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    :D Haklısnız, benim de o durum garibime gitti ama "katılacaktım" deyince kafam karıştı o yüzden sordum.

Neyse... Güzel bir gün geçirme fırsatını kaçırmışsınız diyelim.
    Bir dahakine artık... :)

8. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Evet Hakan Bey, ama baştan siteye vermek amacıyla çekmediğimizden oldu sanırım.
    Bu seferlik böyle oldu... Affola...

9. Kemal Çetinkaya

Kemal Çetinkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    merhaba,

yarışa katılanlardan biriyim, adım kemal çetinkaya. çok uzun zamandır ralli sporunu aktif olarak yapıyorum. öncelikle değinmek istediğim konu eskişehir de bisiklet kullanıcısının çok fazla oluşu. ciddi olsun olmasın bir çok kişiyi bisikletle görmek beni çok sevindirdi. şehirde buna imkan tanıyor biraz düz ayak olmasından dolayı. geçenlerde okuduğum bisikletçilere ceza yazılması konusu ise beni şaşırtmadı çünkü burası türkiye... yarışta da bir çok bisikletçiye denk geldim ve korna çalmadan geçmedim :) ama "ben de bisikletçiyim" diye bağıran ben değildim :D sadece yarışın son etabının sonunda gördüğüm bir kaç bisikletçi arkadaşın yanında durup kaskımı falan çıkarıp rahatladık ama o stres ve heyecan esnasında konuşma imkanım olmadı, kusura bakmasınlar.

elinizde 25 kapı numaralı onofis yazılı otomobilin fotoları varsa ve yollayabilirseniz çok memnun olurum.
    kemal.cetinkaya@rallivideo.com

Kemal Çetinkaya - Ünsal Deniz

10. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Sizi hatırlıyorum. Aynen dediğiniz gibi araçtan inip biraz hava aldıktan sonra devam ettiniz ama konuşmadık.

Tespitiniz konusunda da haklısınız. Eskişehir'in bisiklet potansiyeli oldukça fazla ama bunu desteklemekten çok baltalama zihniyeti daha da fazla. Bahsettiğiniz yasak ve ceza konusu dün benim de başıma geldi. Şehir içinde polis durdurdu ve bundan sonra bisikletin yasak olduğu noktalardan geçtiğimiz takdirde 62 TL ceza kesileceğini söyledi. Şok oldum! Ama burası Türkiye, olabilir, normaldir, alışmak lazım...

Fotoğraf konusuna gelince... Orada onca profesyonel fotoğrafçının çektiği kareler varken bizim fotoğrafların lafı bile olmaz. O yüzden bunu okumamış sayıyorum. :)

Selamlar, saygılar...

11. Oğuzhan Kukul

Oğuzhan Kukul Üye

Seviye:
    yokuş gerçekten çok dikti. değil yol bisikletiyle mtb ile bile zor çıkılacak cinstendi. bizde bükemediğimiz bileği öptük... yürüyerek çıktık:) ama iniş muhteşemdi:)

rallide güzeldi ilk kez yakından izleme fırsatı buldum. emeği geçenlere ve yarışanlara teşekkürler...

12. Kemal Çetinkaya

Kemal Çetinkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bu ceza olayına eskişehir de bir şekilde el atıp sonuç alabilirsiniz en kısa sürede umarım.

fotoların büyük önemi var bizim için nasıl kareler olursa olsun :) yine de teşekkür ederim. gelecek sene de bu güzel yarış yapılacak daha üst seviyede. yine etaplarda olursunuz umarım.

13. iamhasancanbam

iamhasancanbam Blonde Boyz

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çifte keyif yapmışsınız. Hem Ralli hemde bisiklet. Fazla bisiklet fotoları göremesemde, keyifli bir tur olduğundan hiç şüphem yok. :) Ayaklarınıza sağlık.

14. Levent ÖNDER

Levent ÖNDER Aktif Üye

Adı:
    Levent ÖNDER
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben de Hasan Can arkadaşa katılıyorum. Çok keyifli bir tur olmuş. Ellerinize, ayaklarınıza sağlık...