Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

19-07-2014 Silivri-Keşan-Gelibolu-Lapseki-Biga

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Emrah GÜLEZ tarafından paylaşıldı.

1. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İyi günler

19-07-2014 sabahı alarmı kurmayı unuttuğum için saat 09:12 de kalktım şirketteki asistanımı aradım ben gelemeyeceğim dedim.
    Evde yaklaşık televizyon karşısında 2 saat oturdum kahvaltı duş filan derken saat 12:00 olmuş daha evden çıkmamıştım.
    Bisiklet aldığımdan beri inanın evde durmaktan sıkılıyorum ne yapayım diye düşünürken dedim geç oldu otobüs ile en azından Keşan' a otobüsle gideyim
    oradan da memlekete giderim dedim bisikletim de temiz hazır biçimde beni bekliyordu. Hemen bisiklete atladığım gibi berbere gittim sakalları düzelttirdim.
    Oradan Silivri terminal İstanbul seyahat firmasından bilet almıştım bana bisiklet konusunda çok yardımcı oldular sizlere de tavsiye ederim
    bisikleti sökmeden yekpare şekilde bagaja yatırdım. Saat 13:40 da hareket ettik.
    Silivri de hava güzel ya son günlerde de hava güzel gittiği için hava durumuna bakmamıştım. Sultanköy' e geldiğimizde yağmur başladı
    yavaş yavaş yağıyordu. Marmara Ereğlisin' e geldiğimizde yağmur daha da arttı. Tekirdağ da sağanak yağmur vardı yukarıdan sular nasıl akıyor
    caddeler dere olmuş eyvah dedim Tekirdağ garajına geldiğimizde Keşan'a gitmeden buradan başka otobüs ile geri döneyim diyordum. Devam etmeye karar verdim 30 dakika falan uyumuşum.
    İnecik taraflarına gelmişiz biraz önceki havadan eser yok Allah'ım şükürler olsun turumu tamamlayacağım dedim. Keşan' a saat 16:55 de vardım.
    17:25 e kadar Keşan merkezde dolandım Doçek e gittim ama kimse yoktu Hakan EŞME , Nail ÖZKAN ve diğerleriyle de tanışmak istiyordum.
    Takip ettiğim imrendiğim kişilerdir kısmet olursa onlarla Keşan patikalarında onlarla da bir gün gezi yapmak isterim. Kısmetse festivalde oradayım.
    Tekrardan selamlar.
    Keşan dan doğru Koru dağına gittim ortalama km saatim düşüktü. 24 km hız ortalaması ile gittim Korudağına kadar hızlı ilerliyordum Korudağında yavaşlamaya başladım
    haliyle rampa çıkıyorum ama bir taraftan da fotoğraf çekiyorum. Korudağının zirvesine vardım. Bir kaç fotoğraf çektim ama manzara on numaraydı Korudağından hızlı bir şekilde aşağı iniyordum.
    70 km hızı gördüm ama bu anlık bir artma idi tabii gözüm korktu sağdan gelen rüzgar yola ittiriyordu yavaşladım ama devam ettim Ergene ovasını es geçtim hızlı giderken fotoğrafını çekemedim.
    Kısmet bir daha ki sefere.
    Yollar çok güzeldi herkese bu yolu tavsiye ederim. Gelibolu ya vardığımda saat 20:15 idi fazla da hızlı gelmek istemedim gezinti tadında olsun istedim.
    Gelibolu ya vardım Çardak feribotu ile karşıya geçecektim tam ne kadar ücret filan derken orada ki görevli geç bizden olsun dedi bana bu lafı yetti çok sevindim.
    Çardak'a feribotla 20:45 de vardım. Hava kararmak üzere idi birkaç fotoğraf çektim yola devam ettim 58 km kalmıştı mesafem Adatepe Şevketiye derken hızlı yol almaya başladım ama 23:05 de
    Biga İdris köye dayımların evine vardım hemen duşumu aldım varmanın mutluluğunu yaşıyordum. Ertesi gün 16:30 otobüsüyle dönüyordum ki arkadaşım mesaj atmış Lapseki feribotundayım saat 17:40 idi.
    Bu arada arkaşın adı Furkan ÖNCÜLOKUR onunla Lapseki de karşılaştık bir kaç muhabbet ettik turla ilgili.
    Lapseki de fotoğraf çekindik ben Otobüsle Silivriye o Çannakkale ye doğru devam etti. Eve vardığımda 22:45 idi yolculuk bitmiş idi.

Koru dağına çıkarken

Koru dağında

Gelibolu

Çardak

Yol hikayemi okuyanlara beğenenlere hatta beğeni atmayanlara saygılarımı sunarım.

Başka yol hikayelerinde görüşmek üzere

Not: İstanbul Seyahat firmasından sonra Truva Turizm otobüs firması da sıkıntı çıkarmadı bu firmalarla gidecek olanlara duyurulur.

bajak ve Akif Y. bunu beğendi.
  2. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Paylaştığınız için teşekkürler.Bu aralar benimde aklımda şehirler arası bir gezi planı var.Okudukça feyiz alıyorum.

3. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  4. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Emrah bey, fırtına gibisiniz, hızınıza yetişemiyoruz. Her hafta sonu bir tur. Trakya dar gelecek size.

5. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Bir önceki tura göre kilo vermişsin.

6. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkür ederim sağ olun bisikletle gezmeyi çok seviyorum. Turların devamı gelecek kısmetse

2.5 Kilo kadar vermişim. Fotoğraflardan belli olması ve arkadaşlarımın farketmesi benim için daha bir mutluluk kaynağı iyi ki varsınız.

7. suatgecer

suatgecer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hocam ayağınıza sağlık güzel tur olmuş, anladığım kadarıyla güZergahıda iyi biliyorsunuz...

8. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Koru Dağı yolu, Dağ yolunun tepe noktası (restoranın olduğu fotoğraf) ve Gelibolu sapağı.. Buralardan ben de geçtim birkaç hafta önce. Gökçetepe'ye giderken Koru Dağı üzerinden gitmiştim. Sizin indiğiniz kısmı ben tırmandım yani. Bisiklet yüklüydü, cidden çok zor bir tırmanıştı. O restoranın olduğu yerin yanında bir çeşme var. Tırmanışı bitirip de o çeşmeye kavuştuğumda yaşadığım mutluluğu tarif edemem. Kim oraya çeşme yaptırdıysa Allah ondan razı olsun.

Aynı yolları kullanmışız.. Bir gün belki beraber de turlarız. Güzel tur olmuş. Tebrikler.

9. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sürekli bu yoldan arabayla, otobüsle olsun senede 3 gidiş 3 geliş yapıyorduk ilk defa bisiklet ile gittim ama iyi ki de gitmişim diyorum.

Haklısın nerede olursa olsun yolda çeşme gördüğümde ona bolca dua ediyorum Allah razı olsun.

İnşallah dediğiniz gibi beraber tur atarız niye olmasın.

10. taner yazar

taner yazar Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Emrah sen bir de bigali misin? Az kaldi akraba cikacaz. O zaman bigaliyiz beyaa diyelim ne diyelim...

11. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Anne tarafı Biga Göktepe köyü ama he sene en az uc kere Biga ya gideriz tatil icin bayramlarda ve senelik tatillerde

Ayıpsın Bigalıyız beya