Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

19.04.2009 Sasalı Doğal Yaşam Parkı Gezisi

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Asmirk tarafından paylaşıldı.

1. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar;

Bu gün yapılması gereken körfez turunun iptali yüzünden iş yerinden arkadaşım ve ben rotamızı Sasalı Doğal Yaşam Parkına çevirdik. :)

İlk öçnce Ayhan arkadaşımla Girne caddesi girişinde buluştuk :)

Yunuslarımız :in: İzmirim İzmirim Güzel İzmirim :)

Girnenin girişi ve SASALI'nın Reklamı :) Birazdan orada olacaz :)

Parkurumuza başlamadan önce bisikletlerimizi şöyle bir küçük kontrolden geçiriyoruz :)
    Arkadaşım Ayhan :in:
    Ben ve Amoeba'm

ve parkurumuz arkadaşlar çok güzel bir parkur asfalt kaliteside çok güzel Karşıyakadan Parka kadar 16 km çivarlarında git gel yaklaşık 32- 33 km çivarı

Arkadaşlar bu resimede dikkatiniz çekmek istiyorum daha önce burada arabalar park ediyordu hatırlıyorsunuz Forumda bu konuyada değinilidi bu konu hakkında İzmir Hemşerim hattına yaptığımız istekler sanıyorum işe yaradı. Bu fotoğrafın çekilme saat saat 12:15 , insanların gelmsi için yeterli saat olabilir. Yani bu saatten sonrasını bilmiyorum ama bu saatlerde herşey normaldi. Fakat dönüş sırasında karşımızdan 2 abimiz bisikletleriyle geliyorlardı ve bir anda durup bisikletten indiler 1 abimizin bisikletinin lastiği patlamıştı :( . Sansız bir an, yolda dikkatli olmamızı lastiklerini patlatacak bir şeyler olabileceği uyarısını yaptılar.Bizde kendilerine yardıma ihtiyaçları hakkında soru sorduktan , iyi sürüşler dileyip dönüş yolumuza devam ettik. :) [​IMG]

Ve işte SASALIYA varışımız arkadaşlar çok güzel ve keyif verici bir parkurdu benim için, herkese tavsiye edebilirim. Lakin buraya birazda SASALININ içinden görüntüler ilave etmek isterdim ama içeri giremedik çünkü içeri bisikletlerimizle giremiyormuşuz ançak bisikletimizi kapı girişinden bayağı uzak bir yere kitlememizi istediler. Bizimde gönlümüz bisikletlerimizi birakmamıza elvermedi :) . Giriş tarafında güvenliklerin onünde kitleyebileceğimiz bir yer olsa kitlerdik. Yetkililer bunun içinde bir şey yapsa, Madem oraya kadar o kadar bisiklet yolu yapılmış bu istek çok görülmez herhalde :) :in:

Her Şey Gönlünüzce Olsun Arkadaşlar Bol ve Güvenli Pedallamalar Herkese:in:

2. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    İlk yorum benden olsun ...

Güzel bir tur olmus ayaklarınıza saglık keske burda da bısıklet yollarımız olsa :)

Asmirk bunu beğendi.
  3. serhan erdoğrucular

serhan erdoğrucular Üye

Seviye:
    güzel bir gezi olmuş eşimle bende gitmeyi düşündüm ama bisiklet kitleyecek güvenli yer olmadığı için çekincemiz var

Asmirk ve timurdigital bunu beğendi.
  4. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Umarım En kısa zamanda bir çözüm bulurlar :)

Şerif Çetindağ bunu beğendi.
  5. serhan erdoğrucular

serhan erdoğrucular Üye

Seviye:
    her şey güzelde kask takmadığınızı özellikle kaskın önemini bugün cumhurbaşkanlığı yarışında meydana gelen kazada bir daha gördüğümüz halde kaskınızı belinizde belgeli bir şekilde görmek üzdü beni

tolg..., timurdigital ve Asmirk bunu beğendi.
  6. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu konuda çok haklısınız lakin Asfalt çok güzeldi kısa bir süre için şapka takma gereği duydum foto için , bu fotoda o zaman çekildi :) . Ama tabiki HER ZAMAN GÜVENLİK İÇİN KASK TAKILMALI

Saygılarımla :in:

7. ceyhunkurum

ceyhunkurum Yeni Üye

Seviye:
    manisada olmam sebebiyle geçen hafta otobüsle gittim doğal yaşam parkınaa.. :(

tolg... ve Asmirk bunu beğendi.
  8. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Güzel gezi olmuş ama anlamadığım bisiklet yolunu yapanlar park ve güvenlik sorunu için ne düşünmüşler?Buraya bisikletle gelmeyin mi demek istiyorlar,yoksa proje eksikliğimi?

Asmirk bunu beğendi.
  9. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:

Yaşanan park sorunun ardından İzmir büyükşehir Belediyesinin internet üzerinden kurmuş olduğu Hemşerim hattına durumu izah ettim ve benim gibi bir çok arkadaşta aynı şeyi yaptı sanıyorum. Yaptığımız başvurular sonuç verdi gibi.
    Aşağıdaki linkte İrfan Abi (büyüğüm olduğunuz için İrfan abi diyorum :) )

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=39378&page=5

İlk haftası pazar günü gittiğimizde görüntüdeki gibi herhangi bir araç park etmemişti. Tabiki bu sorunun başlıca nedeni yetersiz park alanının olmaması, maalesef bunu düşünememişler gibi, güvenlik için ise bisiklet ile gidince içeri bisiklet ile sizi almıyorlar, biskletinizi uzak bir noktaya bağlamanızı istiyorlar.Sizinde bildiğiniz gibi bisikletlerimizi uzak bir noktaya öyle başı boş bir şekilde bağlamamıza gönlümüz el verir mi acaba ;) ? bu da bisikletlerimiz acısından güvenlik sorunu teşkil ediyor. En azından güvenlik açısından girişte güvenliklerin yoğun olduğu noktada bisikletlerimizi uygun bir şekilde koyabileceğimiz bir sistem yapabilirler. 19'undan itibaren gitmedim ama önümüzdeki günlerde daha uzak olan fakat Sasalı'nın da düzergah üzerinde olan İzmir Kuş Cenneti'ne tur yapacam gene o zaman duruma bakıp buradan size fotoğraflarla paylaşırım. Bu arada Kuşadas'ında ki geziniz çok güzeldi mesajımda ilettiğim gibi Davutlar'da yazlığım mevcut, yazın hafta sonları genelde orada oluyorum size uygun bir zamanda bu yaptığınız turu beraber yapmayı isterim müsayit olursanız.

Saygılarımla ..

Şerif Çetindağ bunu beğendi.
  10. bryant

bryant Kıdemli Üye

Seviye:
    bizde defalarca kapısına kadar gittik ama içeri giremedik çünki bisiklet park alanı çok dengesiz bir yere kurulmuş ve hiç güven verici değil ayrıca yiyecek ve içeceklerde çok yüksek fiyatlara satılıyor gidecek olan bisikletci dostlarım bunu göz ardı etmesinler

Asmirk bunu beğendi.
  11. ATIL SAHIN

ATIL SAHIN Üye

Seviye:
    Acaba bisikletlerimizle içeri girmek için bişeyler yapabilirmiyiz ??

Asmirk bunu beğendi.
  12. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    İzmir Büyük Şehir Belediyesinin Hemşerim Hattı var oraya bombardıman yaparsak bir işe yarıyabilir. :)

13. ATIL SAHIN

ATIL SAHIN Üye

Seviye:
    O zaman forum üzerinden herkezi haberdar edelim ve belli zamanlarda telefon saldırısı yapalım :D

Asmirk bunu beğendi.
  14. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    vallaha içeriye hayvan görme amaçlı giricekseniz hiç zahmet etmeyin derim.oranın şelale ve su göletlerini yapan bi arkadaşım.her seferinde söler bana.boşuna gitme sendeki kadar çeşit yok diye.ama gidip görmek istedim ve geçen günlerde arkadaşlarımla gittim.gittim ama onca yolu boşuna çekmişim.hayvanlar açısından fuardakine nazaran çok daha iyi olmuş ancak oraya hayvan görücem diye giden hüsrana urayabilir.çünkü hayvan türü kısıtlı ve 3-4 hayvana 2-3 dönüm yer ayırmışlar siz nerde bu hayvanlar diye bakınıyonuz.su kuşları bölümünde 3-5 çeşit ördek 2-3 tür kaz koymuşlar 1er çift bol bol yeşillik nerde bu havanlar diye aranıyon içerde.krizden belediyede etkilenmiş heraldeki 3-4 çift koyamamışlar.kuğuların göletindede bikaç kuğu yanında karışık bikaç tane kırma kaz koymuşlar al sana sasalı.ayrıca içeride dolaşıcak arkadaşlara tavsiyem yanlarında su sebili taşımaları(= çünkü içerideki çeşmelerden akan suyun kokusu ve iğrenç tadı mataralarınıza işliyo resmen.eldeki suda ziyan oluyo.

Asmirk bunu beğendi.