Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

186 km gitgel Konya-Bolluk gölü arası.

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Mesut Girgiç tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Geçen Cumartesi Konyadan Ankara istikametinde 93. km deki Bolluk gölüne gittik döndük.
    İşte kurbanlardan ilk dördü.
    Ben, dede, Sadık hoca ve Mustafa Bey. Ahmet Talha ise bize yolda katıldı.

İşte gölün Konya ya uzaklığı:

Şimdi sizi bu çorak yolculuk fotolarıyla başbaşa bırakıyorum. Bu arada bisiklet dostları için minik bir not geçmek isterim.
    Konya Cihanbeyli arasında es kazara bisikletle seyahat edecekler kesinlikle bu güzergahta bir petrol istasyonu yada lokantaya girip te yemek yada diğer ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmasınlar. Zira bu yol güzergahının sakinleri bisikletle yolculuk edenlerin ne yaptıklarını anlayabilecek düzeyde zekaya ve görgüye sahip insanlar değiller. Bu ifadeleri süper derece sansüre uğratarak size aktarıyorum. Aslında ayrıntıları bilseniz ne demek istediğimi anlarsınız ancak benim terbiyem bu kadarını konuşmaya müsade ediyor.
    Bizler ekipcek bir daha bu güzergahta bisikletli olarak gezi yapmayı süresiz olarak iptal ettik.

Yol haritası: (Dikkat: Bu güzergahta nice insanlar var üstünde elbise yok, NİCE ELBİSELER VAR İÇİNDE İNSAN YOK)
    KOnya haritanın altında(dışarda)kalıyor. Gittiğimiz göl ise sağda üstte Cihanbeyli'ne varmadan önce.

[​IMG][​IMG]

Neyse, gelelim diğer fotolarımıza.

Tüm yurdum insanlarının bisiklete binme basireti gösteremeseler bile binenlerin niye bindiğini anlayabilme seviyesine ulaşabilmesi dileğiyle.

Hoşçakalın, dost insanlarla kalın.

2. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    PEDALLArınıza sağlık uzun kmli olmuş turunuz. Hele bu soğukta bravo.Ayaklarınıza sağlık

3. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tüm yurdum insanlarının bisiklete binme basireti gösteremeseler bile binenlerin niye bindiğini anlayabilme seviyesine ulaşabilmesi dileğiyle.
    Dileğinize tüm kalbimle katılıyorum, ayaklarınıza sağlık yine sıkı bir ironman ekibi güzel bir tur...

4. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Çok güzel bir tur yapmışsınız, güzergah için yaptığınız açıklamalar ve tur için teşekkürler.

5. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Paylaşımınız için teşekkür ediyorum, bilgi bilgidir o rotada ızgaramızı yanımızda taşıyacağız desenize :)
    Fotolar bende çok ufak görünüyor, firefoxtan mı bilmiyorum. Yarın bir daha bakacağım.
    Pedalınıza yüreğinize dostluğunuza sağlık

6. sporcu71

sporcu71 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık güzel uzun bir gezi olmuş. Ama yolda yaşanılan ve istenmeyen olaylar zannediyorum bu güzel geziye gölge düşürmüş. Mutluluğu bu gezide tam manasıyla yakalayamamışsınız

7. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:

O soğuklar da Kimler,Nerede,Nasıl yaşıyorlar?Bizde sıcacık iş yerlerimiz de şikayet ediyoruz...Durup düşünmek gerekir artık..(kişisel iş ortamın da yaşadıklarım)Gezi zaten genel olarak bu soğuk da çıkmak zaten başlı başına bir "emek" Grup ve resimler harika..dostluklarınızın baki olması dileğiyle..
    Tşk ler paylşamınız için.

8. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Mesut Bey ve kurbanları yine iyi iş başarmış:)

9. atunsay

atunsay Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Öncelikle Sevgili Mustafa Koyuncuoğlu'na büyük geçmiş olsun diyorum. Umarım biran önce sağlığına kavuşur ve tekrar birlikte pedallarız.

Mesut Abinin koyduğu sınırlara uyarak, yolda karşılaştığımız boşu boşuna gezegenin oksijenini tüketen gereksiz yaşam formları ile ilgili umuma bilgi vermeyeceğim ama özelden mesaj atan olursa tüm dostları korumak adına bazı bilgileri paylaşabilirim.

Tura gelirsek, Bolluk gölünün çamuruna da bulanmadık demeyeceğiz artık.
    Mesut abi'nin Murat 124'ü modifiyeli olduğu için pek öyle az yakıp yavaş gitmiyor. Dede deseniz, bildiğiniz lokomotif . Sadık Hoca ile Mustafa Bey zaten onları aratmaz, Bu fakirde arkalarından yetişmek için çırpındı işin doğrusu. Uzun süredir bu kadar uzun tura çıkmadığımız için, bence, yorucu ama güzel oldu. Zaten biz birarada olduktan sonra kim keyfimizi kaçırabilir, tadımızı bozabilir. O sarımsaklara inat biz konyamızın güzel noktalarını keşfetmeyi elbette sürdüreceğiz.

10. elif inci

elif inci Aktif Üye

Seviye:
    o yaşam formlarına inat :D tekrar gidilmeli, oralardan geçilmeli derim ben ancak sizin gibi bisiklet severleri bile bir daha o güzergahtan gitmekten alıkoyduğuna göre gerçekten ciddi tatsızlıklar yaşamış olmalısınız.Neyse! Güzel kısımları ile aklınızda kalan bir anı olmasını dilerim. Emeğinize sağlık. Kareler de harika, teşekkürler.

11. ALAETTİN DEMİRKESEN

ALAETTİN DEMİRKESEN Kıdemli Üye

Seviye:
    Mesut Hocam,
    Fotoğraflar her zamanki gibi harika. Turumuzda çok güzeldi. Ancak dönüşte yaşadığımız olayı kolay unutacağa benzemiyorum. Ama Allah bize sabır verdi ve bizi o çirkin insanların seviyesine düşürmedi. Bu arada Mustafa beyede buradan geçmiş olsun der Allahtan acil şifalar dilerim. İnşaallah kısa zamanda iyileşir ve tekrar aramızda görürüz.
    Dede
    Alaettin Demirkesen

12. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Çok çok teşekkürler.

Ben içanadoluda bu kadar zorluk çekiyorsam, doğudaki pedalşörlerin ne kadar zorluk çekebileceğini daha iyi anlıyorum...
    Kalbimiz ve pedallarımız birlikte çalışsın..
    Dileğimiz hepimiz için gerçek olur inşallah. :)

İzlediğiniz ve yorumlarınız için teşekkürler.. :)

Fotoları bile bile küçük gönderdim. Siz üzerine tıklayınca büyüyorlar.
    Fotolarda pek manzara olmayınca büyük gönderip gözünüzü yormak istemedim.
    Mangal taşıma fikrinizi çok beğendim. Valla çok iyi edersiniz. Bence o rotada kömürümüzü bile yanımızda taşısak yeridir. Bir havasını teneffüs edip geçelim.
    Allah o tür insanları ıslah etsin, inşallah bisiklet kültürünün ve bisikletçiliğin ne demek olduğunu bir gün anlarlar.
    En güzel ızgaralar ve en güzel rotalar sizlerin olsun.

Güzel dilekleriniz için çok çok teşekkürler, haklısınız. Mutluluğumuza bu gezide bir maganda gölge düşürdü. Ama bisiklet sevgimizi hiç bir maganda kurşunu öldüremez..
    Sevgiyle kalın, pedalsız kalmayın. :)

Emeğe saygınıza ve güzel yorumunuza sonsuz teşekkürler.
    Klavyenize gönlünüze pedalınıza sağlık. :)

Çok teşekkürler,
    Allahuekber, Allah kurbanlarımızı kabul etsin. :) :in:

Evde sıcak kahvem ne ise gezilerde senin sohbetin "o" işte Ahmetcim. (Kahveyi çok severim bilirsin, her gezide yanımda sütlü kahve taşıdığımı da bilirsin, ne kadar sevildiğini artık sen tahmin edersin.. :) )
    İyiki varsın..
    Hep de olursun inşallah.. :)

Haklısın güzel kardeşim.
    Ortada bir güzellik varsa bu bisiklet sevenlerin yani sizlerin güzelliği..
    Teşekkürler, selamlar. :)

13. sadık1964

sadık1964 Kıdemli Üye

Seviye:
    Mesut hocam;
    Fotoğraflar her zamanki gibi harika fakat biraz eksik ve ebatları küçük önceki ler gibi değiştirme şansın olursa sevinirim.Ancak dönüşte yaşanan olayı biz mustafa beyle önceden hareket ettiğimiz için sonradan sizlerden öğrendik.Dede kafana fazla takma diğer petrolde o kişinin her keze aynı şekilde davrandığını petrol çalışanları anlattı nasıl bir insan olduğunu..Buradan Mustafa beye geçmiş olsun der Allahtan acil şifalar dilerim.
    Bir sonraki turda görüşmek dileğiyle.

14. sgtalper

sgtalper Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    petrol firmasını özelden gönderinde mazot alacakmış gibi yapıp adamı saf eterle tanıştırıp konyanın dağlık bölgelerine götüreyim bi ara

15. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Sadık hocam.
    Bu gezinin aslında upload edeceğim çok daha fazla fotosu vardı ama her nedense (ki aslında nedenini ben de biliyorum siz de :( :) ) yayınlamak istemiyorum.
    Fotoların bazılarını küçük göndermemin sebebi ise:
    Konya cihanbeyli arası tüm yol manzaralarını protesto etmek istedim. Dikkat edilirse sadece Konya ya ait fotolar büyük. Diğerleri küçük. ;)

Selam ve sevgiler. :)

16. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Bisiklet düşmanı insana harcanan etere acırım, onu çıkaracağımız dağa acırım, onun için tüketilen nefese acırım.

En büyük bisiklet,
    bisikleti sevmeyene olsun lanet.

not: Lanet okumak adetim değildir ama bu sefer tam yerine denk geldi. :) ;)

17. FatihDokmeci

FatihDokmeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    GEçmiş olsun,bu hadde geldiyseniz epeyce sorun yaşadanız demek.
    Daha önce bahsetmiştim,Kurban bayramında Konyadaydım..
    Konya- Ilgın yapayım dedim ,yalnızdım.
    petrol ve restoranlar pek yardımcı olmadılar ..bön bön bakanlar ve aptalca soru soranlar benimde canımı pek sıktı.
    Genelleme yapmak doğru olur mu bilmem ama marmara ,ege ve akdeniz bu iş için daha rahat...

18. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar.
    Sorun keşke bön bön bakma, saçma salak sorular sorma olsa... onlara da alıştık gerçi... ama Konya daki o tip insanları bisiklete alıştıramadık.

Konunun aslı, özü şu:
    Konya Cihanbeyli yolu arasındaki petrol istasyonu sahibi adamlardan biri resmen başta dede olmak üzere hepimizi bisiklete biniyoruz diye "hırsız ve serseri" yerine koydu. Bunu da açık açık dillendirdi ve bizi kovalamaya kalkıştı. O halde bile tüm bisikletçileri temsil ettiğimizi düşünerek adama hak ettiği cevabı bile vermedik. Zira bizim ekipte bir boks antrönörü bir de karakuşak kareteci ironmanlarımız olmasına rağmen bugüne kadar bir karıncayı bile ezmedik.

Ben Konya lıyım ama şunu diyorum, Konya nın bu tür görgüsüz insanları marmaraya, egeye ve akdenizin görgüsüne kurban olsun. Oraların insanı daha bir dost ve misafir canlısı.
    Ben Marmarada da bisiklet sürdüm, Ege de de sürdüm Akdenizde de sürdüm. Fotolarla ıspatlı. Ama kendi memleketimdeki gibi bisikletçiyi serseri yerine koyanı oralarda asla görmedim. Vardıysa da bana denk gelmedi. Bana denk gelmeyen de istisna sayılır zira ben her gittiğim yerde çok gezerim.

İsteyen genellesin, isteyen genellemesin ama durum böyle.

Mesajınız için tekrar teşekkürler, bol pedallı güzel günler. :)

19. Bugsbunny

Bugsbunny Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu geziye katılamadım, ama o bahsedilen şahsın nasıl bi yaratık olduğunu tahmin edebiliyorum. Onu görmemem pek bi kayıp değil ( inceleme ve gözlemleme açısından ) ama manzaraları yine de görmek isterdim.
    Çobanı dağları sahiplenir, köpekleri bize doğru koşarken sadece bakar; psikopatı yolları sahiplenir, her karşılaştığını kendi gibi sanır.
    Uzun kilometreler boyunca pedal çevirme ayrıca da böyle olaylarla başa çıkabilme başarısını gösteren bu ekibin içinde yer aldığım için mutluyum...

Mustafa Koyuncuoğlu'na da acil şifalar dilerim buradan.

20. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Abi paylaşım için teşekkürler, havlayan köpeğe havlanmaz mantığıyla cevap vermemişsiniz , en iyisini yapmışsınız tebrik ederim. Ama en önemlisi bu tiplere karşı turlardan vazgeçmemek. Sizlere bol neşeli turlar diliyorum.