Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

185 boyum var , nasıl bir katlanır bisiklet almalıyım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında E.E tarafından paylaşıldı.

1. E.E

E.E Forum Demirbaşı

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    araştırdımda , sanırım bu kadro boyu olayı katlanırlarda yok.

nasıl bir şey almalıyım karar veremedim katlanır olarak

2. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    185 uzun denebilecek bir
    Boy spor amaçlı bir alım ise tavsiyem hiç girmeyin.
    Zaten bir çok katlanır 105 110
    Kg arası garanti veriyor. 185 boya sele borusunu çok çıkarmak zorunda kalabilirsiniz bu durumda ya olması gerekenden kısa kullanmak yada riskli kullanmak durumu doğar. 24 inc ve 26 inc katlanır modeller var ama onlarada katlanır demek biraz zor çünkü öyle Karla bin otobüse gibi bir rahatlığı olmaz katlanıncada baya yer kaplıyor kalabalık bir Otobüste dert olur.
    Spor amaçlı değil 15-20 km git 15-20 km gel şeklinde ulaşım amaçlı kullanacaksanız gidonu yükselebilen ve 8 vitesli modeller seçin. Bundurumda bütçe 2000 tl ye dayanıyor.

E.E ve mtb_rider bunu beğendi.
  3. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben 182'yim. Bacak içi boyum 84cm.
    Dahon mup8 veya o civar her katlanır bisiklet işinizi görür. Ben Seleyi en üste yakın konumda tutuyorum siz de en fazla en üst konumda kullanma ihtiyacı duyarsınız yani rahatsızlık vermez.
    Ancak carraro, kron Mosso vs tarzı katlanırların çoğunda sele uzunluğu daha az. O yüzden almadan evvel mutlaka bakın. Sele borusunda max ve min değerler çizgiyle belirtiliyor zaten.

Ben 8 vites bisikletimle 50-60km rahat geziyorum. Sıkıntı yok ama aynı performansı 800tl'lik katlanırdan beklemeyin.
    Ayrıca 8'li katlanırlar %8'den sert eğimlerde artık yorucu oluyor pek mantıklı değil. Çok dik yokuşlar varsa ikili ayna kol düşünmek lazım...