Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

18 yılın ardından MERHABA BİSİKLET!! :)

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında M.A.Y. tarafından paylaşıldı.

1. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba,

sene 90 ların başı, yaş 12, Heybeliada'da bisikletimle yokuş aşağı kaptırmış giderken arkasına bakmadan yolun ortasında sağa sola yürüyen bir bayan yaya ve kendisine çarpmamla takla atıp yerde sürünerek durabilen kan revan içinde kalan ben, "soğuma" duygusuyla o gün bisiklete son binişim oldu...

Yaş 25, bir arkadaş kardeşinin dağ bisikletiyle geziyor, "bi tur versene" dedim, aman ALLAH'ım! ne kadar özlemişim... deli gibi pedal çeviriyorum.. dik bir yokuştan inerken frenlere basıyorum DURMUYOR!!! Anlıyorum ki en son bindiğimden en az 2 katı kiloluyum..... Anlıyorum ki bizden geçmiş..

Okul, sınavlar, askerlik, iş hayatı evlilik, dur bi bakiim, aa yaş 30 olmuş..

Özgürlüğe pedal çevirme hissi gittikçe ağır basıyor, bisiklet kiralıyorum sahil yolunda 1 saat turluyorum, işte bu diyorum, hayat bu...

1.85 boy ve 92 kg hiçte athletic olmayan vücudumla ertesi sabah kalktığımda neler hissettiğimi tahmin edebilirsiniz..

Bazı hatalı seçimlerden sonra kendime en uygun bisikleti buluyorum, o da ne, çok pahalı!!!

Yanlış anlamayın, ben de farkındayım Murat 124 de bir araba, Ferrari de.

Kayınpederimle aramız çok iyi, ALLAH herkese yakınlarıyla böyle güzel diyaloglar nasib etsin, kendisi gençliğinden beri VW Golf hayali kuruyor, kendisi 55 yaşında en sonunda 2008 model bir Golf sahibi oldu. İstediğinden kat be kat üstün özellikli bir araba, ama der ki; "herşey gençken güzel"

Araştırıyorum, okuyorum, diyorum ki geç kalmadın, DAHA YENİ BAŞLIYORUZ!!!

EN SONUNDA!!!

Bir delilik yapıyorum (yanlış anlamayın delilik benim bütçemde bir insan için 1.000 TL üzeri fiyatla bisiklet almak) ve 10 taksite bölündüğünü görünceeeeeee.....

20.11.2010 itibariyle TREK 7.2 FX sahibiyim.

Uzun zamandır hayalim olan bisiklete binmek, hele ki o meşhuuuur TREK'e sahip olmak inanılmaz bir duygu.. Şükürler olsun, ALLAH herkesin gönlüne göre versin..

Ertesi günü 51 km yol yaptım, ve çok pişmanım, keşke daha önce alsaydım!!!

İşte böyle.. Aranızda 1 çaylaklık yer var mı? :)

2. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Abi, uzun öncelikle hoş geldin. Güzel dileklerin ve İnsanlar kırılmasın diye her Yazdığı’nın altında bir şey varmış gibi yazmanda ayrıca güzeldi. Maddiyat, şuan Türkiye de yaşayan herkesin sorunu. Herkes kendi maddiyatına göre fiyatı değerlendirir. :)
    Tabi, sizde yanlış anlaşılmaktan çok korkanlardansınız. Birde, yaş ne olursa olsun spor yapmak şart. Tabi her şey gençken güzel. İnsan yaşadığı hayatın her geçen gününü arıyor. Bu tabi ki hayat şartları insanları çok zorluyor.Neyse,konu konuyu açtı.Çaylak olarak değil eskiler her anlamda benim gözümde mükemmeller..Aramızda yeniden olma çok mutluluk verici.
    İlk yorumu da yazmakta benim için ayrıcalıktı.

Saygı ve sevgiler.İyi forumlar.

M.A.Y. bunu beğendi.
  3. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    çok yerinde bir şey yapmışsınız

M.A.Y. bunu beğendi.
  4. Nicotine34

Nicotine34 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhabalar,

Öncelikle aramıza hoş geldiniz :)
    Bisikletiniz hayırlı olsun kazsız belasız sürüşler dilerim, hikayenizi de paylaştığınız için teşekkürler.

Saygılar,
    Erkan

M.A.Y. bunu beğendi.
  5. ergün yurt

ergün yurt Kıdemli Üye

Seviye:
    böyle içten böyle samimi insanlara allah en güzel bisikletleri nasip eder inşallah
    umarım birgün trek 7,9 a sahip olursunuz.

M.A.Y. bunu beğendi.
  6. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Başımızın üstünde yeriniz var. Buyrun hoşgeldiniz.

M.A.Y. bunu beğendi.
  7. Oğuz Taş

Oğuz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    İlk defa başladıysanız forumda bisikletin püf noktaları diye başlık var oraya bakmanızı öneririm, trafikte nasıl kullanılmalı, acil durumlarda neler yapılmalı? Gerçekten önemli şeyler; örneğin ben her zaman kaldırıma çok yakın sürerdim, ta ki park halindeki arabanın biri aniden kapısını açıncaya veya park yerinden etrafına bakmadan hızla çıkan arabaya çarpmama ramak kalana dek :)
    Bu yüzden önce bilgilenip sonra daha mantıklı bir sürücü olmak daha mantıklı.

Kazasız belasız sürüşler. Hoşgeldiniz.

M.A.Y. bunu beğendi.
  8. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Hoşgeldiniz,bisikletiniz çok güzel güle güle kullanın.Yalnız yokuş aşağı inerken aman dikkat... :)

M.A.Y. bunu beğendi.
  9. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    :) Kutluyorum abi sizi.İçinizdeki hevesi hayata geçirip bisiklet gibi bir tutkuya yeniden başlamışsınız.İnşallah kazasız belasız biner hiç kaza yapmazsınız :)

M.A.Y. bunu beğendi.
  10. sedat seçkiner

sedat seçkiner Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,

Bende ara sıra çocukların bisikletiyle mahallede bi dolaşırdım. Tesadüfen bulduğum bu forumda 50 yaş gurubu bisikletseverlerin neler yaptığını okuyunca
    bende heveslendim. Siz yaşlarda bir kardeşimin, otomobillenince papucunu dama attığı bisiklete biraz bakım yaptırıp, hafta sonları turluyorum.
    Siz geç kalmış sayılmazsınız, bisikletinizde hayırlı olsun.

Keyifli turlar yapıp bizimle paylaşmanız dileğiyle...

M.A.Y. bunu beğendi.
  11. ali albut

ali albut Aktif Üye

Seviye:
    Alper kardeşim önce sizi kutluyorum bisiklet sporunu seçmiş olduğundan dolayı siz benden yaşça çok küçüksünüz benim çocukluğumda hiç bisikletim olmadı mahallede bir arkadaşımızda bisiklet vardı ona yalvarır dık bir tur atmak için oda bisikletini vermemek için annem çağırdı diyerek bisikletini alır giderdi bizde arkasından bakardık biraz geç de olsa benim de bisikletim oldu ama gerıye baktığım da bunun daha önceleri olmasını çok isterdim ama olmadı allaha şükürler olsun bu gün benimde bisikletim var ve ben 56 yaşında deli cesine bisiklete biniyorum ve çok mutluyum aynı zamanda benim eşimde bana bisiklette eşlik ediyor ve biz bundan çok mutlu oluyoruz eğer mümkünse ben her kesin eşi ile bisiklete binmesini temenni ediyorum
    saygılar
    ali baba

M.A.Y. bunu beğendi.