Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

18 Mart' ta Ç.kale' ye Gezi Planlayan Tüm Grup ve Bireylerin Dikkatine..!

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kamil Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Değerli forum üyeleri, bizler Çanakkale 18 Mart Bisiklet Grubu olarak bu akşam bir toplantı düzenledik ve 18 Mart haftasında Çanakkale' mize tur düzenlemeyi planlayan arkadaşlara hem yardımcı olmak, hem de birlikte ortaklaşa bir organizasyon düzenlemek için fikir alışverişinde bulunduk.

Öncelikle tur düzenleyecek arkadaşlara öneride bulunmak istiyoruz; üniversitelerin bisiklet grupları ile gelecek olanlardan planlarını hazırlamış ve değişiklik yapamayacakların dışında olanlar için 18 Mart Perşembe günü yarımadada, özellikle de abide civarında bulunmamanızı tavsiye ediyoruz. Daha önce gelen arkadaşlar zaten bilirler fakat, o gün o bölgede törenler dolayısıyla hem insan, hem de trafik yoğunluğu oldukça fazla olduğundan bisikletle pedallamak rahat ve keyifli olmayacaktır.

Çanakkale 18 Mart Bisiklet Grubu olarak 20 Mart Cumartesi günü yarımada bölgesi, 21 Mart Pazar günü ise Çanakkale Merkez bölgesinde diğer grupların planladığı faaliyetlere katılmayı düşünüyoruz.

Grup liderlerinin veya katılmayı planlayan herkesin fikir ve önerilerini bekliyoruz...

2. ozgurtex

ozgurtex Aktif Üye

Seviye:
    Çanakkale 18 Mart Bisiklet Grubu'na şimdiden gösterdikleri ilgi ve yardımlar için teşekkür ediyoruz, Çanakkale'de görüşmek üzere..

3. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel bir düşünce. Aslında bir ricam olacak sizden. Ben ve birkaç arkadaşım ile beraber biz de gelmek istiyoruz Aydın dan ama yanlış rotalar veya gereksz yerlere uğramadan yapabileceğimiz bir rota yapamıyoruz. Çünkü oraları bilmiyoruz. Yol gösterici rotalar hazırlarsanız sevinirim. Saygılar.

Kamil Yıldız bunu beğendi.
  4. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Cok dogru bir karar almissiniz arkadaslar, hele 57 . Alay tarafi kesinlikle o kalabalikta bisiklete binmeye uygun degil devamli dur kalk veya elde surme seklinde olur .Deneyimli oldugumdan ben de yazmak istedim. 2 kere de otobuslerle gelmistim tam bir karmasaydi.
    Size iyi hazirliklar ve geziler.

cihan aksoy, Kamil Yıldız ve kizak bunu beğendi.
  5. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Gayet yerinde bir açıklama olmuş, teşekkürler.

6. kizak

kizak Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok güzel ve olumlu bir karar.Ayrıca böyle bir düşünce için sizi kutlarım.Çanakkaleye ilk defa geleceğim .Oraya vardığımızda bir irtibat telefon numarası olursa çok daha iyi olur.17 Martta Akçaydan yola çıkacağım veya başka gelen olursa beraber çıkacağız şimdiden çok çok teşekkürler saygılar. :in: :in: :in:

7. kizak

kizak Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çanakkaleden Değerli arkadaşım İrfan AŞIROĞLU nun gösterdiği ilgiye ayrıca teşekkür ederim herkese selamlar

8. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar, sizin o taraftaki yolları çok iyi bilmediğimden Aydın' dan çıkış güzergahınız için net bir şey söyleyemem yalnız İzmir sonrası için sahil yolunu kullanmanız uygun olur sanırım. Yani; İzmir' den sonra Aliağa-Altınova-Ayvalık-Edremit-Ayvacık-Ezine üzerinden Çanakkale şeklinde...

Dilerseniz bu güzergah için size harita da hazırlayabilirim. Ama bu güzergah konusunda daha deneyimli, özellikle bisikletle bu rotayı kullanan arkadaşlar varsa onların görüşlerini almakta fayda var.

Teşekkürler, Çanakkale' de görüşmek dileğiyle..!

Teşekkür ederiz, şimdiden kazasız belasız, hayırlı yolculuklar o zaman...

İletişim bilgilerim aşağıda mevcut, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım;

cep: 544 860 3856
    msn: kamil_yildiz2001@yahoo.com

Görüşmek üzere..!

kizak ve cihan aksoy bunu beğendi.
  9. Eren AYDIN

Eren AYDIN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel bir düşünce. Umarım eksiksiz sorunsuz gerçekleşir. Çanakkale bölgesine gidecek olan tüm bisikletseverelerin de yolları şimdiden açık olsun.

kizak, cihan aksoy ve Kamil Yıldız bunu beğendi.
  10. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Sayin Emre Polat Bey,
    Biz Izmir'den bir grup gecen sene yapmistik bu yolu.Yalniz biz gidisi otobusle yapip Eceabat'a konaklamis yarimadayi bisikletlerimizle turladiktan sonra donus yolunu da bisikletlerimizle yapmistik.
    Guzegah Canakkale-Intepe-Geyikli- Ezine-Ayvacik-Asos-Kucukkuyu-Edremit -Burhaniye-Ayvalik-Dikili-Candarli-Aliaga-Izmir olarak.Bu rota biraz daha uzatiyor yolu ama guzel bir yolculuk yapmistik.Tavsiye edilir. Edremit'e gelmeden deniz kiyisinda ki yola girip hemen hemen Burhaniye cikisina kadar bu yoldan devam ettik.
    Size iyi yolculuklar dilerim.

Yunus Emre POLAT, kizak ve cihan aksoy bunu beğendi.
  11. Yunus Emre POLAT

Seviye:
    İlginiz için teşekkürler. Ama yanlış soru sordum sanırım. Benim merak ettiğim güzergah, Çanakkale ye ulaştıktan sonra uğramamız gereken yerlerin nereler olduğu idi. Oraya gitmişken birkaç yeri atlamak istemem, ya da yanlış rotalardan giderek zamandan kaybetmek istemem. :)

12. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Pardon Emre Bey, yanlis anlamisim aslinda sizin gibi deneyimli bir bisikletcinin bunu demek istemedigini anlamam lazimdi.
    Canakkale grubu size her anlamda yardim eder ayrica biz oradan aldigimiz kapsamli bir harita ile bunu halletmistik. Iyi yolculuklar.

Yunus Emre POLAT bunu beğendi.
  13. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:

Emre beyin iletisine 2-3 saat önce cevap yazmıştım ama sanırım önizleme yaptıktan sonra mesajı gönder demeyi unuttum; :) Timukan hanım da cevap yazınca farkettim.

Herneyse, demiştim ki; sanırım biz sizin anlatmak istediğinizi yanlış anladık. O zaman yola çıkacağınız veya Çanakkale' de olmayı planladığınız günü kesin olarak kararlaştırıp burada kaç gün geçireceğinizi de bize haber verirsiniz. Biz de hem buluşup birlikte organizasyon yapmak, hem de size yardımcı olmak ve rehberlik etmek adına plan yapar ve sizin için bir rota hazırlarız. Görüşmek üzere..!

Yunus Emre POLAT bunu beğendi.
  14. Yunus Emre POLAT

Seviye:
    Rica ederim. Hata bende. Biraz genel şekilde sormuş gözüktüğüm için bu şekilde anlamanız normal. Deneyim konusunda ise sizin elinize su dökemem sanırım. Yolunuz açık olsun. :)

15. Yunus Emre POLAT

Seviye:
    İlginiz için teşekkürler. Benim tarihler netleşince size ulaşacağım. Görüşmek dileğiyle.

16. SametAksuoğlu

SametAksuoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    sabah kadıköyden yola çıkacağımız göz önüne alınırsa, silivri - marmara ereğlisi gibi bir noktada konaklamamız gerekiyor. sanırım doğrudan tekirdağa ulaşamıyoruz. ya da bir müddet gece sürüşü yapmamız gerekecek..!??!

nerelere çadır kurulabilir, çok yol kenarı olmasın tenha ve rüzgar almayan bir yer olsun kafi..

17. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Tahminimce o güzergahta çadır kuracak yer konusunda sıkıntı çekmezsiniz, mutlaka uygun bir yer bulunur.

Yalnız 2 günde gelmeyi planlıyorsanız bence ilk gün Tekirdağ' ı bile geçmelisiniz. Çünkü Ereğli' den bile yaklaşık 190 km. civarı yolunuz kalır, hele Silivri-Ereğli arası kamp yaparsanız 2. gün ancak Şarköy' e varırsınız, ki planladığınız da budur muhtemelen. O da günlük 100-110 km. yapar ve gayet uygun gibi..!

18. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba,

Antalya Bolgesinden iki arkadaşımız 11 Mart 2010 tarihinde 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma etkinliği için Çanakkale'ye doğru pedal basmak için Antalya'dan yola çıkacaklar. Planlanan rota aşağıdaki fotoğraflardan takip edilebilir. Etkinliğe katılmak için diğer bölgelerden pedal basacak arkadaşlarımızın rotaları Antalya grubunun rotaları ile kesişebilir. İlgilenen arkadaşlar ekipten Kutay arkadaşımız ile temasa geçebilir (555 700 88 57).

http://www.tug.tubitak.gov.tr/~tuncay/homepage/bisiklet/rotalar/Antalya-Denizli.jpg

http://www.tug.tubitak.gov.tr/~tuncay/homepage/bisiklet/rotalar/Denizli-Balikesir.jpg

http://www.tug.tubitak.gov.tr/~tuncay/homepage/bisiklet/rotalar/Balikesir-Canakkale.jpg

Kamil Yıldız ve kizak bunu beğendi.
  19. kizak

kizak Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sevgili kardeşim şayet arkadaşlarımın yolu akçaydan geçiyorsa herhangi bir ihtiyaçları durumunda yardımcı olmaya hazırım bu telefondan bana hiç çekinmeden ulaşsınlar 0 505 827 8641 .Yola çıkacak olan arkadaşlarıma allahtan güç kuvvet ve başarı dileklerimi iletiyorum.Yolları açık pedalları daim olsun.:in: :in: :in:

basri ve Kamil Yıldız bunu beğendi.
  20. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba,

Muammer bey (kizak) ilginize teşekkürler. Planlanan rotada değil Akçay, ama belki değişiklik olur, ben telefonunuzu iletiyorum.

Antalya'dan Kutay (Bisikletliler Derneği) ve Adem (TODOSK) adli arkadaşlarımız 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma etkinliği için Antalya Doğa Sporları'nın da desteğiyle bugün pedal basmaya başladılar. 713 km olarak hesaplanan yolculukta ekip ayrıca Antalya'dan aldıkları toprak örneklerini Çanakkale'de şehitliğe götürecekler. Ekipten haber geldikçe burada sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Çanakkale'ye pedal basan herkesin yolu açık olsun...

Erol KOLAS ve kizak bunu beğendi.