"18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitlere Saygı Turu" (Tur tarihi 24 Mart 2012)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Uzun zamandır yapmayı istediğim, kafamda planladığım turu faaliyete geçiriyorum.Bu sene 17-18 mart tarihleri Cumartesi pazar günlerine denk düşüyor.18 Mart pazar günü hem protokol olacağından hemde kalabalık fazla olacağından 24 Mart günü planlıyorum.Zaman oldukça fazla ufak değişiklikler yapılabilinir.Şu an düşündüğüm plan şu şekilde olacak.

1-sabah 07:00 veya ortak kararlaştırılacak bir saatte bisikletlerimiz ile Çanakkale otobüs terminalinde buluşulacak.İsteyen şahsi arabasıyla isteyen pedallayarak yada benim gibi uzaklardan gelecek olanlar otobüs ile bu noktada buluşacağız.
2- Hızlı bir kahvaltı ile bisikletlerimize binerek şehitlikleri tek tek gezeceğiz.öğrendiğim kadarıyla yaklaşık 120 km pedal çevrilecek.Detayları zaman yaklaştıkça netleştiririz.
3-Aynı günün akşamı yine herkes geldiği gibi evlerine dönecek.Yani Eskişehirden gelecek arkadaşlar benimle birlikte otobüs ile dönüşe gececeğiz otobüs saatine göre akşam yemeği ayarlanacaktır.
4-isteyen herkes davetlidir kural filan yoktur zaten herkesin toplu bisiklet turlarına katıldığından nasıl davranılması gerektiğini bildiğini düşünüyorum.
5- iyi kötü mali bir külfeti vardır(otobüs-yemek-çay molaları-karşı tarafa geçmek için bir ücret gibi) ona göre hazırlıklı olunmasında fayda var.
6-Şimdiden liste oluşturmaya başlayacağım değişiklikler son bir hafta kala sabitleşecektir...
7-iyi kötü yaklaşık 120 km yol yapılacak bu yüzden havanında erken karardığını düşünürsek işin bisiklet kısımlarını olabildiğince hızlı yapmamız lazım ki şehitliklerde geçirilen zaman daha kaliteli olsun.
8-yanınızda bulunması gerekenleri katılacak tüm arkadaşların bildiğini kabul ediyorum sıkıntısı olan varsa özelden yazarsa elimden gelen desteği gösterebilirim.
9- Son olarak Çanakkale de bizlere rehberlik yapabilecek bir arkadaşımız olursa çok iyi olur yada oraları iyi bilen bir arkadaşım ile rota çalışmasına başlayabilirim.Amacımız gezebildiğimiz kadar şehitlik ve abideleri gezebilmek bir günde yapılacak en güzel ziyaretleri gerçekleştirmek.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun tüm forum severler davetlidir.......

Not:katılacak arkadaşlar konu başlığına abonelik başlatırlarsa yeni yazılan tüm mesajları takip edebilirler.......

Scudo

Kader Kerem

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Whistle
Gerçekten çok güzel olur abi..Benm hayallerimde ki bişeydi bu..Tek fark ben hiç otobüs kullanmak istemiyordum ama o da ileride inş :) Katılmayı çok isterim inş bi aksilik çıkmaz..Çanakkale merkezi az çok biliyorum merkezde biraz yardımcı olurum ama şehitlik kısımlarını bende bi kere gezdim ondan fazla bilgim yok ama tanıdık falan çok bişeyler ayarlamaya çalışırım inş :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Kader Kerem

Kader Çanakkale Eskişehir e 100-200 km olsa bende isterdim direk bisiklet ile gitmeyi ama bu şekilde imkansız.En azından günübirlik imkansız.Eskişehir için planım Kamil koç ile Çanakkale otogar dönüş yine aynen Kamil koç :) 2 aydır yaptığı kampanyayı devam ettirirlerse dönüş de bedava olacak :) rota için ise vaktimiz var ben hafiften başladım rota çizmeye ama o bölgeden birisi rehberlik yaparsa çok daha mükemmel olur diye düşünüyorum.Muhtemelen trakyadaki bisiklet gruplarının da o gün turu olacak belki onlarla da birleşme ihtimali var.Hakan Eşme abimiz günler yaklaşınca net bilgiyi verecek.....

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tüm Trakya'dan katılacak bisikletçiler gibi bizler de Keşan DOÇEK Bisiklet Grubu olarak o tarihlerde orada olacağız. Anlamlı bir etkinlik olacak, umarım hava durumu da uygun olur. İrtibatı koparmayalım...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Hakan Eşme

Hakan Eşme abimiz bilgi verecek dedim üstüne yazdın abi teşekkürler :) ben bu konu başlığı altında yakın çevremi toplamaya başlıyorum 75 gün var daha eminim güzel bir topluluk oluşacaktır......

• Beğen
Tepkiler: Hakan Eşme

Kader Kerem

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Whistle
@ferhat köse

Evet abi günü birlik baya bi zor ben yazın eve direk bisikletle gitmeyi düşünüyorum ama Bursada yada Karacabeyde bi gece kalıp tabi sadece düşünce ;) O kampanya bitsede yeni kampanyallar çıkar abi o mühim değil de biz burdan baya kalabalık olcaz gibi bisikletleri alcaklar mı acaba o düşündürüyo beni :)) Abi bende bi sorum nasıl daha rahat olurmuş daha iyi olurmuş öğrenim sana bilgi veririm abi :))

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Kader Kerem
kamil koçun kendi sitesinde reklamı var demonte bisikleti almak zorunda :) tercih birazda o yuzden onlardan yana.Ayrıca eskişehir için kalabalık olursak otobüs bile tutarız sorun değil bakalım kaç kişi olacak sayı netleşsin gerisi kolay.Bu gibi durumlarda herkes gelirim der son 10 gün kala işleri çıkar o yuzden otobüs kiralama işi biraz tehlikeli şimdilik Kamil koça devam vakit bol herşey netleşir seni listeye yazıyorum o zaman..
1-Ferhat Köse Eskişehir
2-kader Kerem Eskişehir

Kader Kerem

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Whistle
@ferhat köse

Anladım abi alsın o zman tabii yaa:D valla otobüz tutma işi baya güzel olur aslında yolculuk 7 saat falan sürüyo muhabbet falan baya zevkli olur ama dediğin gibi son anlarda hep gelmeyenler oluyo :)) tamam abi yaz beni bi aksilik çıkmazsa o gün sizlerleyim :)

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
İnşallah bir aksilik olmaz, katılmaya çalışacağım Ferhatcım, kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
1-Ferhat Köse Eskişehir
2-kader Kerem Eskişehir
3-Yusuf Z. Şipal (Aydın ) Aynı zamanda maşa için iban numarası bekliyorum :)

Onur Şenel

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Carraro
beni de ekle abi listeye oraya gideriz eğlenceli olur baya

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
1-Ferhat Köse (Eskişehir)
2-Kader Kerem (Eskişehir)
3-Yusuf Z. Şipal (Aydın )
4-Onur Şenel (Eskişehir)

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Abi beni de ekle listeye.Allah tan bir mani gelmezse katılırım.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
1-Ferhat Köse (Eskişehir)
2-Kader Kerem (Eskişehir)
3-Yusuf Z. Şipal (Aydın )
4-Onur Şenel (Eskişehir)
5-Ferhat Öz (Ankara)

Bu arkadaşlar lütfen konuya abone olsunlar(yukarıda ilk mesajın altında seçenekleri açınca konuya abone ol sekmesini tıklamanız yeterli) ve konuyu takip etsinler (abone olunca konuya yeni mesaj yazıldıysa kontrol panelinize baktıgınızda direk en üstte gözükecektir.).Son 1 ay kala ulaşım işini konuşacağız.otobüs ile gelenler için mesela Ankara -Çanakkale arabası Ankara-Eskişehir -Bursa-Balıkesir üzerinden gidiyor tahminimce.Hepimiz aynı arabaya denk getirebiliriz veya sayı çok olursa ayrı otobüs bile çıkartabiliriz herşey sayı ile ilgili.......

Kader Kerem

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Whistle
Şimdiden heyecanlanmaya başladım ben yaa:)))

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Ferhat bey Seve seve Katılırdım fakat Baharda Bisiklet alıp bazı hazırlıklar yapacağım için,
tekrar olursa İnşallah seneye,Kısmet..

Yalnız bu turu yakından takip edip zevkle izleyeceğim,şimdiden Hayırlı Turlar.

Ayrıca böyle bir organizasyon düzenlediğiniz için size ve katılımcılara emeği geçen herkese,
çok Teşekkür ediyorum.

Hoşça Kalın...

• Beğen

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Ferhat bey iyi akşamlar bizimde Tekirdağ ve çevresi olarak bir oluşumumuz var.Aşağıda linkini verdiğim adreste paylaşımları yapıyoruz.Birlikte 17-18 mart tarihlerinde Çanakkale'de buluşmak dileğiyle hoşçakalın.

(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@İslam Gölge

İlginiz için teşekkürler İslam bey.Şimdi baktım zaten Hakan abinin içinde bulunduğu bir oluşum.Hakan (Eşme) abiyle iletişim halindeyiz.Biz buradan toplanalım sizlerinki zaten kesin olacaktır.Aynı güne denk gelirse direk sizlerle buluşup ortak hareket etmeyi planlıyorum....

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Ben teşekkür ederim.Hakan abiyle ve Edirne grubuyla aynı tarihte orada buluşmayı planlıyoruz.Tabii tarih yakınlaşınca programlar netleşecektir.Buluşmak dileğiyle hoşçakalın.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konuya sabahtan beri mesaj yazıcam hep bir engel çıktı :) Geç olsun da güç olmasın diyelim. Daha önceden de bu konuyu turda konuşmuştuk, Allahtan bir engel çıkmazsa kesin gelirim. Beni de listeye ekleyebilirsin. Umarım yeterli bir sayıya ulaşırız da kendi otobüsümüzü tutar öyle gideriz. Hem rahatlık açısından hem de bisikletler bagaja sığdıydı sığmadıydı derdini yaşamayız.