18 mart çanakkale şehitlerimizi anma turu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
fikrimi sorarsanız
tüm katılımcılar ikiye ayrılır
1-bir günde gitmek isteyenler
2- konaklamalı gitmek isteyenler
ve sonuçta herkes çanakkalede buluşur
ve dönüş herkes otobüsle döner
robocop

Scudo

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
@evelent

sayın hocam zahmet edip yazmanız bile yeter tabiki burası bir paylaşım ortamı ayrıca çok değerli bilgiler rüzgar konsuna değinmeniz çok önemli inanın bana rampaları rüzgara tercih ederim evet Tekirdağ ı çıkar çıkmaz Namık Kemal tesislrinin oradan çok iyi hatırlıyorum hatta unutmayacağımda o rampa benimde canıma okumuştu Edirne turunu yaparken ama sanıyorum Tekirdağ da verilecek yemek molasının ardından köftenin ve peynir tetlısının verdiği enerji ile bu rampa rahatlıkla çıkılacaktır
önceki yazılarımda belirttiğim gibi herkesi bu t5ura hazır olması için bir program dahilinde antreman yapmaya davet edip her üçgünde bir herkesin yaptığı çalışmayı burada yazmasını istemiştim henüz kimseden bir ses yok demekki hiç kimsenin hazırlanmaya niyeti yok havalarda bozuk bundanda olabilir
önemli olan düşünce burada yazan ve gelmeyi isteyip gelemeyen herkesi kutluyorum umarım herkese nasip olur
umarım banada nasip olur yarın ne olacağı bilinmez umarım herşey hepimizin gönlünce olur

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
@kudu

valla bi karbon olsa aramızda özelliklede apaçi bu tur çocuk oyuncağı oılur
ha kudret abi nediyosun
arkadaşlar bir kampanya başlatıyorum kampanyanın adı karbon apaçi kudu yu bu tura gelmeye ikna etme kampanyası herkes bildiği en tatlı sözlerle kuduyu ikna etmeye çalışsın

• Beğen
Tepkiler: Ümit Bozyılan

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar hem işinize çok karışmak istemiyorum hemde yazmaktan kendimi alamıyorum.Bu yolu otomobil ile çok sık ve bisiklet ile de birkaç kez gittiğim için deneyimlerim fazla.
Önceden yazdım ,rüzgarı dikkate almalısınız,Bandırma üzerinden gelmeyi de düşünmelisiniz,Tekirdağ -Keşan yolunu kullanacaksanız bir gün çok yorucu olur.Bakın bunu yapabilirsiniz aksini söylemiyorum ama gündüzler kısa, mesafe uzun hadi ben Kadıköy'den geliyorum 365 km sürüyor sizin 350 sürecek diyelim.Otobüsler bu yolu 6-7 saatte gidebiliyor.Yol zaman zaman dar ve zemin bozuk.Trafik özellikle Tekirdağ'a kadar yoğun.Keşan'dan sonra Korudağı var (350m.) yükseklik çok olmasa da uzun süre tırmanmak gerekiyor.Hadi geldiniz sağ salim diyelim burada dolaşacak haliniz ertesi gün bile kalmaz.Yani nerede kalacak bunun zevki.
Atatürk'ümüzün 57.Alay'dan bahsederken 25 Nisan 1915 sabahı:
'' MEŞHUR BİR ALAYDIR BU.ÇÜNKÜ HEPSİ ŞEHİT OLMUŞTUR'' sözlerini hatırlatarak meşhur bisikletcilerimize birşeyler olmasın istiyorum.Biraz da ağabeyiniz olarak rica ediyorum.
Sevgiler hepinize.

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
@cihan aksoy

amaç zevk almak değil cihan ağabey
bakalım ya nasip ya kısmet
çok fazla zor olacak belkide yapamayacağız deneyeceğiz buarada tur iki hatta üç ayrı programlı olabilir bakacağız belki konaklamalıya döner bunları başlarda yazmıştım ama kesinlikle istanbul gelibolu pedalla olacak isteyen gemiylede gider teyyare ilede onu bilemeyiz rüzgar arkamızda olsun yeter bunun için dua edelim olmazsada zarar yok zaten keşanda durum belli olur eğer keşanda kalırsak yazarım oradan istanbul tekirdağ bana mahallede dolaşmak gibi birşey evet bazı arkadaşlarımızın bu yolda çok kötü hatıraları var özellikle bundan dolayıdır ki birlikte pedallamak istediğim bu arkadaşımla bu yolu pedallayamıyoruz tekrar sesleniyorum en az bir nyolcu daha olursa çok faydalı olacaktır. teşekkürler

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
Arkadaşlar hem işinize çok karışmak istemiyorum hemde yazmaktan kendimi alamıyorum.Bu yolu otomobil ile çok sık ve bisiklet ile de birkaç kez gittiğim için deneyimlerim fazla.
Önceden yazdım ,rüzgarı dikkate almalısınız,Bandırma üzerinden gelmeyi de düşünmelisiniz,Tekirdağ -Keşan yolunu kullanacaksanız bir gün çok yorucu olur.Bakın bunu yapabilirsiniz aksini söylemiyorum ama gündüzler kısa, mesafe uzun hadi ben Kadıköy'den geliyorum 365 km sürüyor sizin 350 sürecek diyelim.Otobüsler bu yolu 6-7 saatte gidebiliyor.Yol zaman zaman dar ve zemin bozuk.Trafik özellikle Tekirdağ'a kadar yoğun.Keşan'dan sonra Korudağı var (350m.) yükseklik çok olmasa da uzun süre tırmanmak gerekiyor.Hadi geldiniz sağ salim diyelim burada dolaşacak haliniz ertesi gün bile kalmaz.Yani nerede kalacak bunun zevki.
Atatürk'ümüzün 57.Alay'dan bahsederken 25 Nisan 1915 sabahı:
'' MEŞHUR BİR ALAYDIR BU.ÇÜNKÜ HEPSİ ŞEHİT OLMUŞTUR'' sözlerini hatırlatarak meşhur bisikletcilerimize birşeyler olmasın istiyorum.Biraz da ağabeyiniz olarak rica ediyorum.
Sevgiler hepinize.
öğrenme sürecinin daha başında olan birisi olarak, en küçük bir tavsiye, küçük bir ayrıntı bile benim için çok önemli.
İyi ki yazmaktan kendinizi alamıyorsunuz. :).

Merhaba sevgili arkadaşlar,,,
Hepinize faydalı mesajlarınız için çok teşekkür ederim.
Konunun aktif olması sayesinde herşey biraz daha netleşti...

Bugün ehliyet başvurusu için birsürü evrak tamamlamam gerek, akşama kadar işlerim var.

Ondan sonra değerli tavsiyelerinizden faydalanarak, aytekin abinin de müsadesiyle, "Kolaylaştırılmış Gelibolu Turu" diye bir başlık açmayı düşünüyorum.
aslında kolay falan değil bence ama, bu başlığa göre öyle olacak sanırım. :)

Tahmini Rotayı ve görülecek yerleri, yollların çok eğimli ve günlerin kısa olması sebebiyle günlük 80 km ortalamasıyla ayrıntılı olarak çizmeyi planlıyorum.

Ayrıca değerli arkadaşlarımızın belirttiği gibi, istanbuldan başlayarak yoğun trafikli yolda zaman kaybetmektense, doğrudan keşana, hatta çanakkaleye gidip, kısacık tatilimizi orada çok daha verimli değerlendirebiliriz.

Geiboludaki tüm şehitliklerin ziyaret edilmesi, hatta bir ihtimal zaman kalırsa; çanakkalenin yakın çevresindeki antik yerleşim birimlerini(mesela troya) ziyaret bile edebiliriz.
Aytekin abinin grubu ile gelibolu da buluşacağız bu durumda da.

Tarih için de kesin olmamakla beraber, 13-14-15 Mart veya 20-21-22 mart alternatiflerini katılımcıların durumuna göre seçebiliriz.

Sevgilerle...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@AYTEKİN ERZAN

aytekin dostum teşekkür ederim
bir düşüneyim
şimdi 3 yıl önce salcano bisikletimle çınarcıktan narlıya gittik
nazım arkadaşla dönüş de aynı yolu döndük tenmuzun 25 i idi
salcanonun komponantları iyi değildi
malum 600 milyona almıştım toplam bir günde 160 gittik
ve beni bisiklet çok yordu rampalar çoktu
şimdi toplam istanbuldan çanakkaleye 365 km olduğuna göre
ben bu yolu anca iki günde gidebilirim bir pansiyonda
kalarak yola devam edebilirim
artı sırt çantama çıkınlarımı koyarım
şimdi ayın 14ü cumartesi sabahın köründe kalkarak karşıda bir
yerde senle buluşup topuklamaca artı
aytekin baba sende yarış olacağı için ben arkadan seni takip ederim
(arka takım kaptanlığına alıştım) tek sorun
dönüş -otobüsle olması beni sıkabilir
dönüş nasıl olabilir ona bir bakmak lazım robocop

not dönüş bana sorarsan gene bisikletle olsa daha iyi amma velakin
senin iş durumun var o vakit ne olacak robocop

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
sayın kudu
şuan için çok değişken plan ve programlar üzerinde çalışıyoruz fakat şunu bilmeni isterimki bu yolda senin gibi bir arka takım kaptanına şiddetle ihtiyaç var eğer bu yolculuğa katılıp arka takım kaptanlığını üstlenirsen tüm pedalcılar kendilerini güvende hissedecek ve sana müteşekkir olacaktır artı parantez büyük kaptan sports man da teşriflerini esirgemez ise sizin ikinizin arasında pedalcılar kesinlikle bu yolun yorgunluğunu hissetmeden atalarımıza yapacağımız bu anlamlı ziyaretin keyfi hazzı ve gururu ile pedallayacaktır
dönüş olayımızı mecburiyetten dolayı otobüs ile yapmak durumundayız yani zaman meselesi
sayın kudu ve diğer değerli üyeler birkez daha inelemek isterimki
benim kafamda oluşturduğum tur kesinlikle gezi turu değil çok farklı özel bir durumdan ötürü birşeydir amma ve lakin her türlü şartların değişimine ve etkisine göre kafamdaki plan değişebilirliğini korumakla beraber
diğer taraftan amacım an çok pedalcıyı orada görebilmek için bir diğer planı hayata sokmaktır bunlar tarih hava koşulları konaklama durumları ve sürüş durumları gibi şimdi bunun için her türlü görüş fikir ve bilgi sunumlarınızı lütfen esirgemeyiniz belki bir başka başlık daha açılacak ve hangi pedalcıya hangi tur programı uyarsa o program ile hareket edip hedef noktada belirlenen yerde buluşlmak dileğiyle herkese sevgiler saygılar teşekkürler.

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
arkadaşlar bu başlık arka sayfaya düşmüştüde öne almak için yazıyorum kaçıran olmasın diye

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
arkadaşlar

aytekin abi bamlandığı için benim yazmamı istedi aytekin abi yarın gece sabaha karşı yolla cıkıyor 14.03.2009 k.çekmece'den yola çıkıyor yol bisikleti ile gitmeyi düşünüyor duruma göre konaklama yapacak eğer konaklayacaksa oda malkarada olacak istanbul'a dönüşü otobüsle yapacak

yolun açık olsun aytekin abi
allah yartımcısı olsun

• Beğen
Tepkiler: Ümit Bozyılan

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
arkadaşlar
aytekin erzan gelibolu turunu şuan süresiz olarak ertelemiş bulunmaktadır sebebi ise ani bastıran yağmur havanın soğuması ve soğuk algınlığı olduğu için
turunu ertelemiş bulunmaktadır ilgilenen arkadaşların bilgilerine arz ederim....

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
arkadaşlar
aytekin erzan gelibolu turunu şuan süresiz olarak ertelemiş bulunmaktadır sebebi ise ani bastıran yağmur havanın soğuması ve soğuk algınlığı olduğu için
turunu ertelemiş bulunmaktadır ilgilenen arkadaşların bilgilerine arz ederim....

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler,
aytekin abinin yola çıkamamasına üzüldüm, havaların aniden soğuması büyük talihsizlik, ben de soğuk algınlığına yakalandım...

iyi günler...

lemagro

Üye
Tepki
39
aytekin erzan ile biraz önce görüştüm ve planladığı zamanda çıkamadığı için çok üzgün talihsizliklerden dolayı yani aslında hertürlü şartlarda manevra kabiliyeti olan biri fakat ortada bazı özel durumların olduğu aşikar neyseki benim yazdıklarımı göremeyeceği için sorun yok ama salı sabah karşı çıkmayı planlıyor

evelent

Aktif Üye
Tepki
98
arkadaşlar aytekin beyin şehitlik turu noldu, bilen var mı?

iyileşince yapmayı düşünüyor mu?

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
günaydın arkadaşlar bugün sabaha karşı yolla çıkmış bulunmakda haber altıkca sizlere bilgi vereceğim

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
Bisikletliler Dernegi asli uyelerinden Sn.Aytekin ERZAN Bisikletliler Dernegi'nin katkılarıyla 17.03.2009 Salı gunu saat 04:00 itibariyle 24 saatte ulasmayı hedefledigi Gelibolu'ya dogru yola cıkmıs bulunmaktadır.

Kendisi Gelibolu'ya 24 saatte ulasmayı hedeflemektedir.Kendisine bu konuda basarılar dileriz.

Bisikletliler Dernegi Fahri Üyesi
Halil ATALAY

• Beğen
Tepkiler: M.Ergun GÖZET

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
Arkadaslar Merhaba,

Bu sabah 09:00 itibariyle Aytekin ERZAN siddetli yagmur ve ruzgara ragmen ( maalesef evden cıktıgı andan itibaren yagmur neredeyse hic durmamıs ) Tekirdag'a ulasmıs bulunmaktadır.Tekirdag'da eski Bisiklet Federasyonu As Baskanı Sn.Nurettin EKMEKCIOGLU tarafından agırlanmıs ve mola sonrasında yoluna devam etmistir.

Su anda Malkara civarında olup bu aksam Gelibolu'ya ulasmayı hedeflemektedir. Kendisine basarılar dileriz...

Halil ATALAY

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
Arkadaslar Merhaba,

Bu sabah 09:00 itibariyle Aytekin ERZAN siddetli yagmur ve ruzgara ragmen ( maalesef evden cıktıgı andan itibaren yagmur neredeyse hic durmamıs ) Tekirdag'a ulasmıs bulunmaktadır.Tekirdag'da eski Bisiklet Federasyonu As Baskanı Sn.Nurettin EKMEKCIOGLU tarafından agırlanmıs ve mola sonrasında yoluna devam etmistir.

Su anda Malkara civarında olup bu aksam Gelibolu'ya ulasmayı hedeflemektedir. Kendisine basarılar dileriz...

Halil ATALAY

aytekin abiye başarılar diliyorum...
gözümüz kulağımız onda. Umarım hiçbir sorunla karşılaşmadan turu tamamlayıp, uzun zamandır hayal ettiği ve büyük manevi değere sahip bu turu tamamlayabilir...
sevgilerimle...

• Beğen
Tepkiler: Halil Atalay

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
Herkese tekrar Merhaba,

Aytekin ERZAN 16:40 itibariyle Kesan'ın 13 km.dısındaki KAVAKLIK RESTAURANT'da yemegini bitirmis ve yola cıkmak icin kurumaya calısıyordu.Hedefe bir sey kalmadı dedi gorusmemizde...Kendisinin morali gayet yuksek idi...

Pedalına Kuvvet diyoruz biz de....

• Beğen
Tepkiler: M.Ergun GÖZET