Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

18 mart çanakkale şehitlerimizi anma turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Aytekin Erzan tarafından paylaşıldı.

1. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    değerli arkadaşlar uzun zamandır hayalim olan gelibolu yarım adasına 18 mart çanakkale şehitlerimizi anma törenlerinde olacak şekilde istanbuldan bir düşüncem var şuan aklımda değişik fikirler var katılımcı arkadaşlar ile birlikte konuyu irdeleyip değişik fikirler üzerinde bir karar alabiliriz şimdiden gösterdiğiniz alakaya teşekkürler.

2. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    öncelikle son zamanlarda birçok kişinin aklında olan bir konuyu açtığın için tebrik ederim :).

Birkaç küçük sorum olacak;
    Yolculuk boyunca kamp mı kurulacak?
    18 mart günü yapılan törenler dolayısıyla; yurdun dört biryanından çanakkaleye gelen araçların ve otobüslerin oluşturduğu trafikten etkilenmemek için nasıl bir rota izlenecek?
    ve de son olarak bireysel bir aktivite mi, yoksa bir proje dahilinde sponsorlu bir grup aktivitesi olacak?

18 marta tam 1 ay var, şimdiden ayrıntılar belirlense çok iyi olur.
    Onun dışında 18 martta çanakkalede olacak şekilde İzmirden ve Ankaradan yola çıkacak iki grup daha var sanırım...

hep beraber büyük bir proje ile hem daha eğlenceli, hem de bisiklet camiası adına daha çok ses getiren bir tur yapabiliriz...
    Büyüklerimiz bu konuda ne düşünüyorlar acaba? :)

Saygılarla...

3. Aytekin Erzan

Seviye:
    genç dostum ümit bozyılan
    bende sana çok yerinde sorular sorduğun için teşekkür ederim
    şimdi öncelikle şunu belirteyim ben hemen her yıl şehitliklerimize muhtelif zamanlarda giderek ziyaret ederim henüz yeni bir binici olduğum için ( 1 yıl )
    bisikletle gitmek daha nasip olmadı ama bu hayalimi eğer bir aksilik olmadığı takdirde bu yıl gerçekleştirmek istiyorum konu başlığı altında belirtildiği üzere tarih tam olarak 18 mart olmayabilir çünkü seninde belirtttiğin gibi yoğunluk ve 22 mart ta burada belgrad bisiklet şenliği olduğu için öyle sanıyorum ki 18 marttan bir önceki hafta sonu veya tam 18 mart olarak planlıyorum fakat her türlü görüş ve fikir katılımcıların ortak görüşü ile biçimlendirilebilinir benim şahsi kanaatim fazla ağırlık almadan aynı gün varmak ve dönmek olarak düşünüyorum fakat tabii eğer katılımcı olursa bunda bazı değişiklikler olabilir.
    sevgiler saygılar

4. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu güzel etkinlik için 18 Mart gününü seçmeyin arkadaşlar.Ben son üç senedir 18 Mart'ta törenlerde oluyorum ve bisiklet sürmek özellikle geçen sene neredeyse imkansız hale geldi ne yazık ki.
    Abide'ye giden iki yol vardır (bilmiyorsunuzdur belki diye yazıyorum) Kilitbahir'den ,Behramlı köyü üzerinden yani yarımadanın Marmara denizine bakan tarafından olan yol iki senedir protokol yolu olarak ayrılıyor ve bisikletle değil yürüyerek bile kimseyi geçirmiyorlar.Diğer yol ise Kabatepe limanından başlayan yarımadanın Gökçeada'ya bakan batı yolu.Bu yol otobüslere ve halka açılıyor.Çok yüksek asfalt döktükleri için (40-50 cm) asfaltın dışına inemiyorsunuz yol çok dar iki otobüs karşılaştığında neredeyse birbirlerine sürülerek geçiyorlar.Çoğu yerde otobüslerin arkasında beklemek zorunda kalınıyor hatta bisikleti omuza alıp yürümek gerekiyor.Ben Güzelyalı'da (karşı sahil) oturduğum için çanta vs.ağırlığım olmadığı ve tüm yolları çok iyi bildiğim için birşekilde başarıyorum.Ancak yüklü bisikletler ile yapılacak iş değil.18 Mart dışında ne zaman isterseniz gelin.Hem devlet soytarılığını (protokol de diyorlar) çekmemiş olursunuz hem de bana dua edersiniz.
    Sevgiler.

netmark, cruphasulie, nuhcan ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  5. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    tüm bilgiler için çok teşekkürler...
    yollar konusunda hiçbir fikrim yoktu,, en son 6 sene önce gittiğimde çok dardı diye hatırlıyordum sadece...

asfaltın yüksek olması benim en korktuğum şey, kenardan giderken, en ufak bir dikkatsizlikte hem bisikleti hem de sizi mahvediyor...
    kendi adıma çanakkale turunu başka bir zamana planlamak gerek o zman,,

iyi günler...

6. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    18 Mart değil de 14 Mart cumartesi sabah 4-5 gibi yola çıkış, gezi ve konaklama, ardından 15 mart pazar sabahı istanbula dönüş olarak gerçekleştirirseniz turu çok daha güzel olur sanki. Hem böylece bende katılırım :) diğer arkadaşların da dediği gibi 18 mart çok kalabalık olabilir, keyifsiz bir gezi olabilir.

bir de çanakkaleye bisikletle mi gideceksiniz (yani karadan) yoksa deniz ya da otobüsle gidip çanakkalede gezip dönecek misiniz? düşünceniz nedir?

Aytekin Erzan bunu beğendi.
  7. Aytekin Erzan

Seviye:
    büyük olasılıkla 18 marttan bir önceki hafta sonu olacak giderken pedal dönüşüde otobüs olarak düşünüyorum yada yine pedal bu biraz zamana bağlı olarak değişebilir.

8. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende bir güneydoğu gazisi olarak hava durumu elverirse işlerimde müsait olursa katılmak isterim

ramazankurucay ve Aytekin Erzan bunu beğendi.
  9. Aytekin Erzan

Seviye:
    74/3 Hakkari Dağ Komando Tugayı 2.Tabur Karargah Bölüğü Özel Tim.

10. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aytekin bey, gezilerinizde ne kadar kararlı olduğunuzu iptal olan uludağ gezisine tek başınıza gitmeniz ile anladım. eğer 18 marttan önceki haftasonu gidiş pedal, dönüş otobüs veya pedal olacaksa ve siz de kabul ederseniz ben kesin katılırım. Cevabınıza göre detayları netleştirmeye başlarız.

11. netmark

netmark Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bende varım arkadaşlar..

konaklamalı olsa sanki daha guzel olur gibi....

12. Aytekin Erzan

Seviye:
    arkadaşlar katılım giderek artıyor bu çok güzel herkesin ortak bir düşüncede birleşmesi için herkesten fikrini almamız gerekiyor öncelikle galiba çıkış günü 14 şubat olacak gibi görünüyor konaklamalımı yoksa konaklamasızmı direkt gelibolu olacağını tartışalım şimdi harita işinden anlayan bi arkadaşımız varsa bu konuyu teknik olarak bi ön görsün kararımızı verelim teşekkürler bana kalırsa şimdiki düşüncem tek günde geliboluya varmak ama dediğim gibi herkesle birlikte olmak adına ortak bir görüşte birleşmeliyiz

13. netmark

netmark Forum Demirbaşı

Seviye:
    14 şubat ? :)
    bir gundede olur fakat bayagı kasmamız gerekir yola erken cıkıp cok fazla mola vermememiz gerekir Mart sonuçta gunduzler cok uzun degil. Bu yuzden eger tek gunluk yapacaksak sabah erkenden cıkıp gecede bisiklet surmemiz gerekebilir diye duşunuyorum. Tabi ortalama suratide yuksek tutmak gerekiyor. Katılacak arkadaşların kondisyon durumu cok onemli. Viamichelin sitesinde istanbul bolayir diye arattıgımda 266 km çıktıki bolayır yine uzak yani min 300 350 km arası bi km olacak. Yani duz bir hesap ile 30 km ortalama surat ile min 10 saat. Bu yuzden konaklamalı daha mantıklı gibime geliyor..

Tabi bu benim acizane duşuncem diger arkadaşlar ne duşunuyor ??

14. guneyharun

guneyharun Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu organizasyonda birçoğu gibi havada kalmasın,herşey yerli yerine oturupta son günlerde ertelendi gibi alışık olduğumuz laflar olmasın ve ciddi katılmak isteyenler yazsın lütfen.Şimdiden başarılar;)

15. Aytekin Erzan

Seviye:
    vallahi niyet var arkadaşlar ben şimdiden durumları ayarlamaya çalışıyorum bize toplam iki gün yeter diye düşünüyorum
    en baştanda belirttiğiiz gibi katılımcıların otak görüşlerinden sonra tur planı açıklanacak ve tur tarihinden 1 hafta önce kesinleşmiş plan duyurusu yapılacaktır tüm arkadaşların fikirlerini bekliyoruz güzargahtaki arkadaşlarımızın katılımlarıda bizi mutlu edecektir teşekkürler

16. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence işe bir buluşma yeri ayarlayarak başlayalım, mesela bakırköy iskelesi gibi? ya da önereceğiniz başka bir yer, ondan sonra buluşma yerinden itibaren rotayı ilerletmeye başlarız. bu arada ben tuzladan geliyorum, anadolu yakasından katılacaklar için de ayrı bir buluşma yeri ayarlanabilir. tüm rota çıktıktan sonra konaklama olup olmayacağı değerlendirilebilir.

17. Aytekin Erzan

Seviye:
    bir ana toplanma bölgesi belirlenip güzargahtaki arkadaşları toplayarak devam ederiz yalnız anadolu yakasından katılacak arkadaşlar için erken yola çıkılması sorun olabilir bu sorunu nasıl aşarız şimdilik bilemiyorum

18. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben şöyle düşündüm bostancıdan deniz otobüsü ile bakırköye geliriz ( ya da ben gelirim :) ) böylece 8.45te bakırköyde oluruz en erken. ha bunun için bizim 5te yola çıkmamız gerekiyor ki bence makul bir saat. daha erken deniz otobüsü yok. ya da cuma sabahı yola çıkarsak saat 6.15 seferi var 07.05te bakırköyde oluyor. ama cumartesi yola çıkacağımızı varsayarak en erken 8.45 bakırköy iskelesinde olabiliriz. bu saat yola çıkmak için geç mi sizce? siz saat kaç diye düşünmüştünüz?

19. ümit_levent

ümit_levent Forum Demirbaşı

Seviye:
    Degerli arkadaşım ilk başta yaptıgın organizasyonda seni tebrik ederim. 2008 yılının haziran ayında bisikletliler dernegi ve istanbul şehit aileleri dernegi iş birligyile şehitlerimiz için pedal ceviriyoruz adı altında istanbul edirnekapı şehitliginden bayrampaşa kaymakamından aldıgımız türk bayragını ecabat şehitligine ecabat kaymakamına teslim etmek üzere yola cıktık 5 gün sürdü bu kadar uzun sürmesinn sebebi hem yolu uzatık biz hemde tören yapılacagı için tören günü orda olmak için erken cıktık yola. Yol haritası ve gerekli bilgi ye http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=27014 bu linkten ulaşa bilrisiniz. inşallah sizlere yardımcı olur. Eyer vaktim olursa izin işini ayarlarsam bende gelmek isterim. şimiden sizlere hayırlı yolculuklar dilerim. ;

sevgi ve saygılarımla
    ÜMİT İLKAY LEVENT
    Bisikletliler dernegi yönetim kurul üyesi

20. başarist

başarist Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba,

İstanbul Çanakkale arasını Ahmet ve Emre'nin takımla beraber 1 günde gittiklerini hatırlıyorum ama yol bisikleti ile (normal seviyedeki bisikletçilerin bir günde gidebilmeleri çok zor olmalı) Konuyu göstereyim kendilerine bakalım ne diyecekler.