Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

18 kadroyu 17 yapmak için?

Konu, 'Kadrolar' kısmında M. Sami tarafından paylaşıldı.

1. M. Sami

M. Sami Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletimi 18 kadro almıştım boy 1.75 büyük oldu biraz bunu 17 kadroyla değiştiricem bununla birlikte diğer Parçaların değişmesi gerekir mi jant setleri maşa Vs ?

2. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    alacağın kadro da aynı markaysa ya da benzer standartlardaysa bir şey değiştirmezsin. yalnız parçaları birinden diğerine aktarmak için muhtemelen 100 tl'ni alırlar. gerçi konya'daymışsın orası daha ucuz olabilir.

3. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    17" bisiklet kullandınızmı küçük gelebilir size

4. M. Sami

M. Sami Yeni Üye

Seviye:
    Kullanmadım ama 18 sanki büyük oluyor tam istediğim gibi kontrol edemiyorum.

Kendim değiştiririm üstündeki parçaları. Mesela gidip bi Scott 17 kadro alsak sıkıntı çıkar mı.

5. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    @M. Sami
    italyan tip kullanmayacakları için orta göbeği değiştirmeniz gerekmeyecek muhtemelen. bir ihtimal sele borusunu değiştirmek icap edebilir. spesifikasyonlarında yazıyordur belki çapı, sizinkini ölçüp karşılaştırabilirsiniz. uzunluklar değişeceği için belki fren-vites tellerini kablolarını değiştirmeniz gerekebilir ama kadro küçüleceği için gerek olmaz gibi geliyor.

M. Sami bunu beğendi.
  6. M. Sami

M. Sami Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler

7. M.Bulat

M.Bulat Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    benim boyum 1,65 18lik kadro kullanıyorum başlarda senin gibi bende 16lık kadro almayı düşünmüştüm fakat 5bin km civarı 18lik kadro kullandım ondan sonra elime 16lık bisiklet geçti çok küçük geldi alışamadım 18liğe devam ettim şuan 15bin km oldu hakimiyetim çok iyi daha küçük kadroya gereksinim duymuyorum artık.

İlkerKurul bunu beğendi.
  8. Emrah altun

Emrah altun Kıdemli Üye

Seviye:
    kadroyu falan deçişme bro gidon bonunu 1cm yada 2 cm kısalt seleyide biraz ileri al :)

S. Uzun bunu beğendi.
  9. Özden Özdemir

Özden Özdemir Bisikletist

Adı:
    Özden Özdemir
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @M. Sami Bende de aynı sorun vardı. Şehir dışından ikinci el aldığım bisikletim kargoyla gelmişti. Satıcı bisikleti medium demişti, çok anlamıyordu. Gelince kadronun 19 inch olduğunu gördüm. İki üç ay bindim ama alışamadım. Boyum 172 iç bacak 75 cm. ben de mecbur başka bir kadro aldım 17.5 inch ve bu çok daha iyi oldu. Kadro dışında hiçbir parçayı değiştirmedim. Olduğu gibi yeni kadroya aktardım. Modern sistemlerin çoğu birbirine uyumlu. Yanlız göbek tipine ve disk uyumlu olup olmadığına bakmak gerekir.