Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Takas Edildi 18 inç salcano ng 255 srd kadro

Konu, 'Takas ve Aranıyor Arşivi' kısmında kucukdev tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. kucukdev

kucukdev Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar
    ben bisikletimi alalı 4-5 ay kadar oldu. boyum 1,65cm 15 veya 16 inc kadro bisiklet almam gerekiyordu ama malesef fabrika 18 inc kadrolu bisiklet göndermiş. bisikleti kullandığım için bir türlü değiştirmelerini sağlayamadım. dediğim gibi bisikleti yeni aldığım için kadro çok temiz. bisikletim çok hafif toplam ağırlığı 12,2 kg dır. acelem yok bisikletimi şu an kullanıyorum 15 veya 16 inc aynı özelliklerde aynı kategorideki temiz kadro ile takas etmek istiyorum. salcano, bianchi troy, sedona vb. gibi kadrolar olabilir

tel: 0542 402 70 17
    e posta: kucukdev@gmail.com

Not: forumda yeniyim bisikletin fotoğraflarını ekleyecektim ama nasıl olduğunu bulamadığım için ekleyemedim. bu konuda da bana yardımcı olursanız sevinirim.

2. Mehmet Aktaş

Mehmet Aktaş Forum Demirbaşı

Seviye:
  3. kucukdev

kucukdev Üye

Seviye:
  4. kucukdev

kucukdev Üye

Seviye:
    arkadaşlar bisikletin fotoğraflarını ekliyorum

fotoğrafları iş yerinde çektim. isteyen olursa açık havada daha net fotoğraflar çekip ekleyebilirim.

5. çağrı türkmen

çağrı türkmen Aktif Üye

Seviye:
    Hocam naçizane bir önerim olacak tabi ki karar sizindir; eğer seleyi o yükseklikte kullanıyorsanız ve ayağınız pedala rahat yetişiyorsa komple kadroyu değiştirmek yerine gidon boğazını değiştirmeyi de düşünebilirsiniz. Bi mesajınızda gidona doğru çok fazla eğiliyorum bu beni yoruyor demişsiniz onun için yazdım bunları. Resimden anladığım kadarıyla bacak boyuna göre kadronuz iyi ama gidon boğazını daha kısa olanıyla değiştirirseniz daha rahat edersiniz görüşündeyim. Takdir sizin:) iyi günler dilerim...

unutmadan ekleyeyim bu dediğim daha çok şehir içinde veya uzun yolda kullanıyorsanız geçerli. ama yok dağ bayır ağırlıklı gezerim diyorsanız kadroyu değiştirmek de mantıklı. ama değiştirmeden evvel imkan bulup da 16"lik kadroyu denemenizi öneririm.

6. kucukdev

kucukdev Üye

Seviye:
    hassasiyetiniz için teşekkür ederim. gerçekten işe yarar mı acaba. aslında benim boyuma uygun kadro 15 inc ama 15 inc kadroyu çoğu marka üretmiyor heralde ki ben pek rastlamadım. bana önerebileceğiniz marka ve model gidon boğazı varmı bildiğiniz. bisikletimi en fazla hafta sonu kullanıyorum. pazar günleri grup ile gezilere çıkıyoruz. tabi bu geziler yol ve dağ da olabiliyor. en azından gidon boğazını değiştirip deneyebilirim. önerilerinizi bekliyorum. (bisiklette biraz yeniyim pek anlamıyorum)

7. çağrı türkmen

çağrı türkmen Aktif Üye

Seviye:
    Bu linkteki veya buradaki boğazlardan birinin işinizi göreceğini düşünüyorum. İkinci linkteki boğazda yükseklik ayarını da siz yapabiliyorsunuz. Sanırım sizdeki gidon boğazı 100 yada 110 mm'lik. Verdiğim ilk linkteki boğazın uzunluğu 60 mm. 4-5 cm'lik bir kısalma sağlar, gidon daha yakınınızda olur:) Kafanıza yattıysa kadroyu değiştirmekten iyidir derim.

8. kucukdev

kucukdev Üye

Seviye:
    merhabalar
    internette biraz araştırma yaptım ve hoşuma giden işime yarayacağını düşündüğüm bir gidon boğazı buldum fiyatı da uygun geldi (aynı gidon boğazı erdoğanlar bisiklette 88,56 tl) linki aşağıdadır

http://www.yavuzbisiklet.com/compon...flypage_new.tpl&product_id=330&category_id=30

yorumlarınız bekliyorum.

9. çağrı türkmen

çağrı türkmen Aktif Üye

Seviye:
    Hocam diğer mesajlarda belirtmeyi unuttum ama boğazın kalınlığına da dikkat etmeyi unutmayın. Örneğin verdiğiniz linkte 31.8mm boğaz kalınlığı (gidonun takıldığı boşluk) ve yine ayrıca verdiğiniz linkteki boğazın 3 farklı uzunluğu var 100 110 ve 120mm'lik. Resimde daha kısa duruyo ama yazan ölçüler bunlar;)

10. kucukdev

kucukdev Üye

Seviye:
    Çağrı bey merhaba

bugün erdoğanlar bisiklet Lütfü bey ile telefonla görüştüm gidon boğazı için. bana gidon boğazı alarak boşuna para harcayacağımı, gidon boğazını değiştirsem bile kadro büyük olduğu için yine sıkıntı çekeceğimi, eğer imkanım varsa kadroyu değiştirmemi tavsiye etti. çok kararsız kaldım ne yapayım bilemiyorum?

11. çağrı türkmen

çağrı türkmen Aktif Üye

Seviye:
    Şimdi sizin de dediğiniz gibi boyunuza uygun kadro ölçüsü 16". Fakat ben resimlerde selenin konumuna baktığımda özellikle uzun yorda bu kadronun boyunuza uygun olduğu görüşündeyim. Ama şunu da hesaba katmak gerek anatomik yapı da burada önemli. belki vücudunuzun üst kısmı alta oranda daha kısa olabilir, kollar vs. Bu yüzden öne uzanmak haliyle sizi yoracaktır. önerdiğim boğazı aldığınızda gidon 4 5 cm size daha yakınlaşacaktır. Bisikletin üzerinde kendinizce bi deneyin derim. Eller 4 5 cm yakın olsa oturma pozisyonunuz nasıl olur diye. Ha yok bu da beni zorlar diyorsanız kadroyu değiştirin tabiki. Ben sadece gördüğüm kadarıyla bi öneri sundum size, tercih sizin. Yani nasıl rahat edeceğinizi düşünüyorsanız onu yapın derim. Umarım yardımcı olmuşumdur. Sözlerimde açıklayamadığım ya da yanlış anlattığım bir şey varsa tekrar yardımcı olurum. Sürçü lisan eylediysem affola...

12. kucukdev

kucukdev Üye

Seviye:
    aslında seleyi normalden biraz fazla kaldırmışım (böyle kullanmayı seviyorum). vücut yapım normal, bir dengesizlik yok. (zaten yukarıdan aşağıya 1,63 :) ) benim ki biraz da psikolojik aslında kadronun büyük olduğunu biliyorum ya sıkıntı bundan kaynaklanıyor. bu yüzden kadroyu değiştirmeden ne yaparsam yapayım içime sinmeyecek. bakalım, şimdilik bekliyorum acelem yok güzel ve temiz bir kadro bulursam değiştiririm bulamazsam da biraz para biriktirip yeni bir kadro almayı düşünüyorum. size de çok teşekkür ediyorum yardımlarınız ve ilginizden dolayı

13. kucukdev

kucukdev Üye

Seviye:
    Çağrı Bey merhaba

forumda dolaşırken 16 inç bir kadro gördüm bu kadro hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim. fiyatı normal mi kalitesi falan bilgi verirseniz sevinirim

link: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=74037

14. çağrı türkmen

çağrı türkmen Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle merhabalar. Salcano'nun en üst seviye kadrosu ve özellikle karbon olmasından ötürü fiyatı normal seviyede olsa gerek diye düşünüyorum ama yine de diğer karbon kadroları araştırmakta bi fayda var. Ayrıca forumda karbon kadrolarla ilgili konuları da gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Sağlamlık, fiyat performans oranları, ağırlık durumları vs. Açıkçası şöyle konuşayım ben 81 kilo olan biri olarak zayıflasam bile karbon kadrolu bisiklete binmem çünkü hiç bir zaman sapasağlam on numara bi kadroya sahip bisiklet kullanıyorum diye düşünemem. 300 gram ağırlık için de ekstradan o kadar parayı gözden de çıkaramam. O ekstra parayı diğer malzemelere harcarım daha iyi ;) Tabi ben amatör ve tamamen zevk için kullanan birisiyim. Profesyonel olma gibi bi amacım yok. Bunlara şu yüzden değindim siz de kendinize bu ve bunun gibi soruları sorarak karbon bir kadronun gerekliliğini düşünebilirsiniz diye;) Ağırlığı o kadar takmıyorsanız gereği yok diye düşünüyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bu arada sedona 781 ve 761 kadro modellerini de incelemenizi tavsiye ederim neden bilmem bu iki kadroya çok sempati duyarım:) unutmadan 781 sadece disc uyumlu, 761 disc ve v fren uyumlu. Biraz uzun yazdım sanırım ama kendimi net bi şekilde ifade etmek içindi:) mazur görün artık:)

15. kucukdev

kucukdev Üye

Seviye:
    bende bisikleti amatör olarak zevk için kullanıyorum. kadronun görünümü hoşuma gitti ama bende kadroya o kadar para verme niyetinde değilim sadece fikir almak istedim. anladığım kadarıyla alu kadrolar karbon kadroya göre daha sağlam oluyorlar galiba. ayrıca sedonaları bende beğeniyorum ama nedense 2010 modellerinde makyajlamayı iyi yapamamışlar diye düşünüyorum. 2009 ve 2008 model kadrolara baktığımızda daha sempatik duruyorlar en azından bana öyle görünüyorlar.
    bilmiyorum tanıyormusunuz forumda Alperen Kır diye bir arkadaş var. onda da 16 inç bianchi troy var ve kadrosu kendisine küçük geliyor 18inç kadro arıyor. ben birkaç hafta önce benim kadro ile takas teklif ettim ama kabul etmedi. beğenmedi heralde ki daha üst model kadrolarla takas etmek istediğini söyledi. benim her işim böyle aslında ne zaman heveslenip bir şey alsam illa bir sorun çıkıyor sorun bende mi acaba?

unutmadan danışayım size, bugün forumun tanışma bölümünde bisikletlerinin fotoğraflarını yayınlayan arkadaşlara hayırlı olsun mesajları attım fakat sonra baktım ki mesaj adedim ve puanlarım silinmiş hatta -2000 den aşağı olmuş. bunun sebebi nedir yanlış bir şey mi yaptım acaba. niyetim arkadaşlara hem hayırlı olsun demek hem de özel mesaj atabilmek için mesaj adedimin 50 yi geçmesiydi. bu durumu düzeltebilir miyim?

16. çağrı türkmen

çağrı türkmen Aktif Üye

Seviye:
    İkinci sorunuz hakkında bi bilgim yok yöneticilere sorarsanız veya uygun bir yere konu açarsanız ilgileneceklerinden eminim.

İlk soruya gelince (ki aslında soru da sayılmaz çıkarımda bulunmuşsunuz:) ) alu kadroların karbon kadroya göre daha sağlam olduğunu yazmışsınız. Bence de tamamen öyledir. Tabiki burada kadroyu üreten firmanın kullandığı teknolojileri de yabana atmamak lazım. Kendi adıma konuşacak olursam alu kadroya sahip bir bisikleti daha rahat ve güvenle kullanırım. Karbon kadroyla diken üstünde hissetmekten kat kat iyidir diye düşünürüm. O yüzden size de alu kadroyu öneririm.

Sedonaların da 2011 modellerini bekleyin derim biraz. 2010 modelleri beni de pek sarmadı 2008 model 781'le 2009 model 761'in mavi-beyazındaki güzellik 2010 modellerde yok bence.

17. kucukdev

kucukdev Üye

Seviye:
    fabrikadan 16 inc yeni kadro aldım. 18 inc olan diğer kadroyu satmayı düsünüyorum.

konu kapatılabilir

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.