18-21 Nisan İzmir-Bodrum Turu

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Selamlar bisikletdostları.Kışı ardımızda bırakıp bahara merhaba dediğimiz şu günlerde Ege'nin masmavi denizinin kıyılarında harika bir tura ne dersiniz:) Çadırlarınızı hazırlayın:cool: 18 Nisan 2009 Cumartesi İzmir'den başlayacak turumuz; İzmir,Aydın ve Muğla'nın tarihi yerleri ve mükemmel denizlerini kapsıyor.

1.gün Claros antik şehrini gezip,Kuşadası'nda tercihen:) denize giriyoruz.Ayrıca vaktimiz kalırsa Dilek Milli Parkı'nda da ufak bir gezinti yapabiliriz;)

2.gün Priene ve Miletos antik şehirlerini geziyoruz,Didim Altınkum'da denize girip (tercihen:p ) Akbük'te kamp yapıyoruz.

3.günün sabahı Bafa Gölü'nün kenarında sabah kahvelerimizi yudumluyor,Euromos'u gezip Güvercinlik'te kamp yapıyoruz.

4.gün ise tamamen Bodrum sahillerine ait:) Güvercinlik'te başlayacak olan turumuz Torba Koyu,Türkbükü,Yalıkavak,Gümüşlük,Turgutreis istikametinde devam edip Bodrum'da sona ericek.Akşam otobüsle İzmir'e geri dönülecek:)

Umarım yukarıda yazdıklarım sizi tura katılmaya teşvik eder:) Turun detayları aşağıda belirtilmiştir.

Başlangıç Tarihi: 18.04.2009 Cumartesi
Bitiş Tarihi: 21.04.2009 Salı
Başlangıç Yeri: İzmir Konak İskelesi
Başlangıç Saati: 09.00
Konaklama Şekli: Çadırlı kamp

Rota:

1.Gün

(link)

Mesafe: 80.53 km
Max.Rakım: 148 m
Toplam Tırmanış: 532 m

İzmir Konak İskele-Menderes-Claros-Pamucak-Kuşadası

2.Gün

(link)

Mesafe: 91.86 km
Max.Rakım: 291 m
Toplam Tırmanış: 590 m

Kuşadası-Söke-Priene-Miletos-Didim-Akbük

3.Gün

(link)

Mesafe: 93.71 km
Max.Rakım: 181 m
Toplam Tırmanış: 674 m

Akbük-Bafa Gölü-Euromos-Milas-Güvercinlik

4.Gün

(link)

Mesafe: 67.93 km
Max.Rakım: 159 m
Toplam Tırmanış: 661 m

Güvercinlik-Torba Koyu-Türkbükü-Yalıkavak-Gümüşlük-Turgutreis-Bodrum

İletişim için:

Ozan Yılmaz
05354967965
approachate@hotmail.com

Bekleriz;)

Scudo

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
sevgili arkadaşım! :)
ellerine sağlık, harika bir tur planı hazırlamışsın yine...
bu muhteşem tura mutlaka katılmaya çalışacağım. istemeden verdiğim uzun bir arayı da böylece bitirmiş olurum.
ama gel gör ki elimde olmayan birçok etken var. ehliyet sınavı, tam ayın 18 ine denk geliyor, bunun yanında part time işin başlangıç tarihi de henüz kesinleşmiş değil, üstüne bir de vizeler finaller var...
umarım tüm bu şeylerin arasında gelmenin bir yolunu bulabilirim :)...
konuyu yakından takip ediyorum!
hoşçakal...

McMILLERR

Aktif Üye
Tepki
238
Bisiklet
Trek
İzmir-Bodrum arası gerçekten güzel bir parkur.. Geçtiğimiz yaz İzmirden - Fethiyeye kadar düzenlediğimiz turda belirtmiş olduğun güzargahtan geçmiştik. Birçok antik kentide gezdik. (Klaros, Milet, Efes vs diğerleri)..Gerçente güzel yerler
İzmir-Seferhisar yolu istikametinde "Rahatla" isimli güzel bir at çiftliği var. Yeşillik, evcil hayvanlar, atlar vs burada güzel bir mola verebilirsiniz. En zevk alacağınız yolda Seferhisar-Ahmetbeyli (Klaros Antik Kenti)-Kuşadası arası olacaktır. Bence. Masmavi deniz, koylar, inişli-çıkışlu rampalar, doğa çok güzel. Kuşadası yolundan gidecek olursanız Efes ve Priena anti kentleride göülmeye değer. Bafa gölü kıyısında güzel restoanlar var ama göl kokuyor bakımsızlıktan :) Tek sorun yolların asvalt üzerine mıcır dökülmüş yol olması olacaktır. Bizi baya bir yormuştu.
Bizim gezimize ait bilgi ve resimler aşağıdaki linkte belki faydalanırsın km ve gezilen gidilen güzargahlar hakkında.

(link)
(link)

Zamanım olmuş olsaydı İstanbuldan İzmire gelir sizinle bu tura katılmak isterdim. Gerçekten tekar aynı yolarda pedal basmak güzel olurdu.

aytacaksoy

Daimi Üye
Tepki
384
sevgili ozan bu güzel geziyi hazırladığın için teşekkür ederim.böylesine güzel bir geziyi kaçırmak olmazdı elbette..yola çıkacağımız cumartesi sabahını dört gözle bekliyorum.görüşmek üzere..

• Beğen
Tepkiler: Ozan Yılmaz

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Güzel bir tur oalcaktır katılcak arkadaşlar için.Umarım bisiklet sevenlerin planlarına uyar ve katılım beklenenden fazla olur...Kazasız ve Belasız bol eğlenceli bir gezi olmaı dileğiyle..Paylaşım ve projen için Herkez adına tşk ler.İyi forumlar. :)

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Ortağımla konuşayım iş durumunu ayarlayabilirsem kesinlikle gelirim. Farklı daha önce denemediğim bir rota. Hava durumu nasıl acaba? Ona da bakalım.

• Beğen

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
"1-2 hafta ertelesek olmaz mı" desem :(
Hatta tam 29 Nisan'da yola çıkılsa 1 Mayıs tatilinden faydalanılsa hoş olmaz mı?
Gelmeyi inanılmaz istiyorum ama gelmem imkansız. :( Devamsızlık dizboyu olmasına rağmen gelmeye hazırım ama bu hafta gelemem.

• Beğen

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@matrixod

Valla ya,Ozi şu tarihi 23 Nisan'a atın.Sınavım var yav. :eek: Haftasonunda dönüş yapmış oluruz.

• Beğen

five

Part time turcu
Tepki
3.960
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Bafa gölü de güzel bir parkur ama madem Akbük'e kadar gidiyorsunuz oradan Kazıklı-Kızılağaç istikametine devam edin. Evet 4 tane %10'lu rampa var ama yol ve manzaralar muhteşem. Geçen sene son günümüz Akbük-Bodrum arası bu parkurdaydı ve çok keyif almıştık.

Tavsiye ederim.

Kazasız ve kayifli turlar.

five

• Beğen

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Tüm başarı dileyenlere ve tebrik edenlere teşekkür ediyorum:)

@McMILLERR

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler;) Sizin geziniz de çok güzel olmuş:)

@semihcelikoglu

Semih abi Karaburun'a gelemedin ama inşallah bu geziye gelebilirsin.Hava durumu şu an için haftasonu yağış yok gösteriyor;)

@matrixod

O tarihlerde de bir kez daha yapabiliriz:)

@Önder Tarım

İlk tarih öyleydi zaten;fakat baktımki kimse gelmiyor,Aytaç abi de tarihi öne alırsan geliriz deyince öne aldım tarihi.23ünde iken de gelemem diyodun Önder ne oldu:D Eğer Oğuz'un dediği gibi 1 Mayıs civarı uyarsa sana o tarihlerde yine gideriz sorun değil:D

@five

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.Rotamı o şekilde belirlemiştim ilk önce;fakat Bafa Gölü ve Milas yolunu merak ediyorum.O rotayı yazın yapmayı düşündüğümüz İzmir-Antalya belki de Mersin turunda geçmeyi düşünüyorum:)

• Beğen
Tepkiler: Ümit Bozyılan

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Ben nerden bileyim sınav cuma günü sanıyodum.Meğersem 22 Nisan'daymış.Perşembe-cuma tatil.

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Acaba bizim üniversite de tatil mi:rolleyes: Eğer öyleyse 23-26sında yine yapabiliriz bu geziyi yada başka bir rota belirleriz.Bakarız:D

• Beğen
Tepkiler: Ümit Bozyılan

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Ozan'cım planda bir değişiklik yok ilk hali ile yürürlükte ise bu Cumartesi yola çıkmaya hazırım. Ortakla konuştum bir sıkıntı yok. Fakat ben yanıma neler almalıyım. Bisikletimi ne şekilde hazırlamam lazım bana bu konularda tavsiye verirseniz sevinirim. Çünkü daha önce hiç konaklamalı uzun yolculuk yapmadım.

• Beğen

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
@semihcelikoglu

Semih abi gelmene sevindim.4. de tamam,artık okey vs yapabiliriz akşamları:D

@evrimyigit

Tamam abi Kuşadası'na kadar birlikteyiz;) Karaburun'da pedallayamadık ama Kuşadası'na kısmetmiş.Cumartesi 09.00da Konak İskele'de buluşmak üzere;)

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
mesajlarınızı okudukça gerçekten içim gidiyor...
keşke gelebilsem :).

tur başlamış sanırım!..vallahi, ertelecek beklentisiyle 23 nisanda olur diye şartlandırmışım kendimi, şimdi mesajı yazarken gördüm başladığını...

bugün ehliyet sınavım vardı, maalesef!saçma sapan bir sınav için 3 saat otobüs yolculuğu yaptım nerdeyse...

herneyse!
bu harika havada muhteşem bir rotada pedallamak...eşsiz bir şey.

iyi yolculuklar, kazasız belasız sürüşler!