18-19 Mayıs , Eskişehir-Bursa-Uludağ

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
Merhaba dostlarım. daha öncede belirtiğimiz üzere Serhat'la planladığımız Eskişehir-Bursa , Bursa-Uludağ turumuzu gerçekleştirdik. Gerçekten çok güzal bir tur oldu bizim için. Uludağ rampalarının da tadına böylece bakmış oldum. Benim için bu gezi ileriki tarihlerde yapmayı planladığım zirve turu için sağlam bir antreman oldu. SIra fotoğraflarımızda..

Toplam km : 221 km
Pedal Çevrilen Süre : 11 saat
Ortalama hız : 20 km/h

18 Mayıs sabahı Serhatla 07:00 de yola çıkmak için bir gün önceden sözleşiyoruz. ama ikimizde uyuyakalınca çıkışımız 09:00 u buluyor :) ne yapalım bizde 9 da yola çıkalım diyoruz :D hava güneşli , moraller süper. bu gazla Bozuyük' e bir saatte varıyoruz bile. ortalama hızımız 40 km..

eskişehir çıkışı , geldiğimiz yön.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

söğüt kavşağındayız , km 30 civarı olmalı
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

bozuyük te bi çorba molası ,benim velespit dinlenmede.. km 42
(link)

Bozuyükten çıkıyoruz, Mezitler e doğru yola devam...
(link)

(link)

kaska altındaki şapka hiç estetik değil ama :) , sinüzüte iyi geliyor :)
(link)

(link)

doğa canlanmış , yeşil insana inanılmaz motive ediyor...
(link)

(link)

bu rampayı hiç sevmiyorum , neyseki çabuk çıkıyorum...
(link)

(link)

yollar muhteşem yahu ...:rolleyes:
(link)

Bu yemyeşil yollar mezitler bölgesine geldiğimizin habercisi. Mezitler de ilerlerken 11 tane köprüden geçiliyor. köprülerin altından sular akıyor. şimdilerde yol genişletme çalışmaları yüzünden bazı yerler hep üsteki foto kadar güzel değil malasef. kış mevsiminde çoğu zaman bu yollar trafiğe kapanıyor.

köprülerin altından bazı fotolar.... Keşke bütün köprü altları bu kadar güzel olsa :rolleyes:
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
ben fotoğraf çekerken serhat boş durmadı , abi enerji fazla geliyor ben karşı tepeye bi çıkayım dedi :) ve aşağıdaki tepeye tırmanmaya başladı . :eek:
(link)

(link)

(link)

(link)

adam bide bisikleti havaya kaldırıyor yahu :D , yakın gösüküyor gibi ama 10x optik zoom la çektim. epey uzak aslında..
(link)

inişe geçiyor nihayet..
(link)

(link)

(link)

yola devam...
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

devamı yemekten sonra geliyor :).....

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
ve inegöldeyiz. km tam 100 oluyor. ort hızımız 31 , Abbas yeşillikler içinde dinlenmede. bizde meşhur inegöl köftelerinin gelmesini bekliyoruz. :p
(link)
(link)

Nerde kaldı bu köfteler yav :rolleyes:
(link)

(link)

(link)

sonunda geldi .....

(link)

(link)

(link)

(link)

köftelerin ardından kestel rampasını bekletmemek lazım tabi :)
(link)

(link)

(link)

serhat formunun zirvesinde :)
(link)

(link)
(link)

serhat oturma eylemi yapıyor , otobanı kapattı hehe.
(link)

(link)

(link)

(link)

ve bursadayız ........ ort hızımız 28.. varış noktasındaki km 146,5
(link)

serhatla akşam gezisine çıkıyoruz , tophane den şehre bakmaya...
serhat yıldızlarla aynı seviyede herhalde hehe...
(link)

tophaneden bursa....

(link)

arka lastiği patinaj yaparak yakmışlar , yazık yahu.. ;) :eek:
(link)

Günün son resmi bu talihsiz Bianchi ye aitti. Sırada Uludağ a tırmanış fotoları var...

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
19.05.2008 - sabahı 08:00 de uludağa tırmanış için yola çıkıyoruz.
hava epey sıcak olacak gibi. sabahın bu saatinde güneş yakıyor bile.

yerdeki mavi çizgi , bizi uludağ yoluna götürecekmiş. öyle dediler ama bana başka birşey için çizilmiş gibi geldi :rolleyes:
(link)

biraz yol alınca köpüklü dede türbesi ne geldik.ismi çok ilginç geldi bana :rolleyes:

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

biraz pedal çevirdikten sonra , şehirden bu kadar yükseldiğimizi görünce çok şaşırdım. uludağa çıkmışız gibi geldi , meğer öyle değilmiş :))
(link)

(link)
(link)

(link)

(link)

rampalar şimdiden ateş çıkartıyor :boese157:
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

yükseldikçe doğa inanılmaz güzelleşiyor. yollarda erik ağaçları dolu. ERikleriyle beraber :)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

tırmanış daha yeni başlıyor aslında, serhat asıl tırmanış başlamadı deyince gözümü korkutuyor... :eek:
(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

devamı geliyor....

barhay

Aktif Üye
Tepki
165
paylaşım için teşekkurler. güzel bir parkur. güzel bir zamanda pedal basmışsınız.. Bursa da iskender kebap yememişsiniz ama :) daha fotoğraflar varmış .. bekleyelim ..

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

rampalar dikleşmeye başladı...:eek:
(link)
(link)

buna bağlı olarak su kaybı inanılmaz boyutta...
(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

çakı gibi adam bee, duruşa bakınız :))
(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

bakın şimdi serhatın bisikleti nası düşüyor :D

(link)
(link)

(link)

(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

devam ediyor.......

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
bakmayın böyle sevimli olduğuna , havlamasını duymanız gerekirdi. ben büyük köpek zannettim şahsen :eek: tam kaçışa hazırlanıyordumki baktım minicik bişeymiş hehehe. :D

(link)
(link)

(link)
(link)

ve milli park girişindeyiz , otellere bölgesine 11 km daha var...
(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

eriyen kar suları süper bi manzara oluşturmuş...
(link)
(link)

ve bu mevsimde kar üzerinde foto :)
(link)
(link)

ve uludağdayız nihayet....
(link)
(link)

valla bu serhatın bisikleti yerdemi gitti , göktemi anlamadım ben. anlayan varsa söylesin :)

(link)
(link)

zirvedeki kar bi hayli erimiş ...
(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

buda bendeki fotoların sonuncusuydu. gezimizde tek sorun uludağ inişi bittikten sonra zincirimin kopması oldu . onun haricinde çok şükür minik köpeğin haricinde köpek bile görmedik. birdahaki turumuzda görüşmek üzere. bol pedallı güneler dilerim....

(link)
(link)

bu resimde görülen zincirimi tamir ettiğim parktaki minik dostumun bisikletindeki havalı kornadır efem. bildiğimiz lastik pompasına , bildimiz korna monte edilmiş. çalışmasını az çok tahmin edersiniz ama görmeniz gerekirdir :))

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Adımız gibi bildiğimiz uludağın fotoları olmasına rağmen , hepsine ayrıntısı ile defalarca baktım. Yani baktırdınız daha doğrusu. güzel kadrajlar ve güzel anlar yakalamışsınız

aman ha bıktırdınız falan anlaşılmasın :eek: , baktırdınız bütün fotoğraflarınıza.

Sanıyorum bir makina daha vardı yanınızda , onlarıda 4 gözle bekliyrouz.

Selay Yaman

Forum Bağımlısı
Tepki
846
turu gerçekleştiren arkadaşlar günlerdir bu fotoları bekliyordum..:) ama değdi doğrusu beklediğime.. harika bir tur olmuş, ayaklarınıza sağlık paylaşım için sonsuz teşekkürler.. hoşçakalın ..

ZaRaKi

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
SeRHaT
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Emin olun Bursa ve Uludağ fotoğraflarda görünenden çok daha güzel.:)

İnş. yazın hep birlikte zirve yolunda buluşuruz. kalabalık etkinlikler her zaman daha eğlenceli gerçekleşiyor.

Bursalı arkadaşlarla, bu gezimizde pedallama fırsatı bulamamış olsakta yazın yine iyi bir organizasyonla bir araya geleceğimize inanıyorum;) ...

Oktay abim ellerine sağlık. antrenmanlara devam, yazın daha zorlu geçecek...:Skull-175

Farklı farklı cümleler kusuruma bakmayın:p:D :D :D

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
@barhay

sizde eskişehir liymişsiniz ama tanışmak fırsat olmadı nedense , umarım iskenderide birlikte yeriz....

@erhan438

daha önce gideceğimiz belirtmiştik ama görmediniz sanırım. bozuyükte çayınızı içemedik belki ama çorba içtik :) bi günde çay içeriz kısmetse...

@bebeto_6149

teşekkür ederim mücahitçim. geziler paylaştıkça güzelleşiyor.

@Soner Sarıhan

Soner bey ilginize çok teşekkür ederim. sizin gibi ustalardan böyle sözler duymak insan gurur veriyor. umarım birgün birlikte pedallarız. bol pedallı günler dilerim.

@pırtık

pırtık hanım ilginiz için teşekkür ederim. fotoğrafların bu kadar merakla beklendiğini bilmiyordum doğrusu. iyi dilekleriniz için teşekkürler. 8679

• Beğen
Tepkiler: Selay Yaman

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
waww serhat dostum mrb,oktay sanada mrb,önce bupaylasımınız ıcınsonsuz tesekkurler,serhat ınan zirve gezımzı hatırlattın ve senlı olan karelerde sankı bır sonrakı fotoda bızlerde varız düşüncesine kattın bızıı sagol be dostum,harıka bır gezı olmus,yakın zamanda eskısehıre zıyaretınızegelıp oralarıda pedallarımızla kesfetmeyı hayal edıyoruz,ama gecen senekı fotodan bırkac resımde benden olsun,:)))anısı yasasın bee yawww,hoscakalın,ellerınıze ayaklarınıza ve ruhlarınıza saglık,
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)