18.11.2006 Cappadocıa Sağlıklı Yaşam Etkinliği AVANOS

theasfalt

Üye
Tepki
25
Avanos Belediyesi ve Kaymakamlığın, Ürgüp Sporu davetine istinaden; cumartesi sabahı üç arkadaş Ürgüpten yola çıktık. Hava güneşli vede çok güzeldi.
Ürgüp' ün bayırını çıktıktan sonra, Avanos'un inişine geldik. Artık Avanos'a ulaşmak için tek yapmamız gereken bisikletlerimizi sallamaktı. Bizde öğle yaptık.
Avanos' un meydanına geldiğimizde, birsürü genc, yaşlı ve çocuk arkadaşla karşılaştık. İçlerinde avanos' lu arkadaşlarımızda vardı. Amerikadan tim ve iki yakışıklı oğlu. Ankadan yarışlara katılan ve burda okuduğu için bizim misafirimiz olan şeyda ve arkadaşları oralardaydı.
Bütün katılımcıların isimleri aldıktan sonra belirlenmiş olan kısa bir şehir turu atıldı. Turun sonunda ilçemizin otellerinden birinde sağlıklı yaşam üzerine anlamlı konuşmalar yapıldı.

Avanos' lu bisikletçiler denge ve akrobatik hareketlerini sundular lakin biz bu etkinliklerde bulunamadık. Şeyda ve ismail' in 11:30 da sınavları, benimde bankada mesaim vardı.
Candede, İsmail, Şeyda Tim ve iki oğlu Nevşehire pedalladılar, ben ise ürgüp' e....

Böyle etkinliklerin sürekli kılınması taraftarıyım. Hertürlü spor etkinliklerinin tanıtılması gerektiğini düşünüyorum. Bizlerin üstümüze düşen görev olarak öncelikle yerel yötimlerle, İl ve İlçe gençlik spor müdürlükleri ile devamlı temas halinde olmalı, onlara sağlam projeler sunmalıyız. Bu tür sunumlarımızla netice alacağımıza inanıyorum.

Sizleri çektiğimiz fotoğraflar ve etkinliğimizle baş başa bırakıyorum.

Sevgilerimle, İyigünler sizlerle olsun.

annen ve ben
(link)
Zelve vadisinden Avanosa kadar rampa aşağı inmeden önce
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Avanos Spor Külübünün bisikletcileri
(link)

(link)
Ender abi davetimi kırmayıp Antalyadan buraya pedal çevirmeye gelmen bizleri mutlu etti..(ABD den arkadaşımız Tim )
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Ben ve İsmail.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Şeyda ve güzel bisikleti.
(link)

(link)
Nevşehire okula giderken...
(link)

(link)
İsmail ve Şeydanın okulu.
(link)
Sizlere Serdar Uçar'ı deşifre ediyorum.
(link)

Fotoğraflar Can Dede den. Teşekkürler

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
elinize saglık arkadaşlar aranızda olmayı isterdim ama bu hafta sonu işim oldugu için gelemedim bir dahaki seneye insallah böyle bir organisazyonda beraber padallarız insallah

• Beğen
Tepkiler: theasfalt

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Harika bir organizasyon. Katılım çok güzel. Nevşehir'de ne kadar çok bisikletsever varmış böyle ya.. Erzincan'da da böyle bir organizasyon yapsak bu kadar katılım olurmu acaba. Çok merak ettim.
Gerçekten çok zevkli ve hareketli bir hafta sonu geçirmişsiniz. Ellerinize ayaklarınıza sağlık..

Sevgiler...

theasfalt

Üye
Tepki
25
@nuriaktürk

Canım arkadaşım nuri, inşallah seneye beraber gideriz. Daha ne organizyonlarda bulunacağız.

Burdan ben dillendirmiş olayım.
Seneye avrupa ve Türkiye şampiyonaların dışında, ürgüpte organizasyon aşamasında olan kapsamlı halk yarışlarını hayata geçirmeyi umut ediyoruz.

Sağlıcakla kalasın.

theasfalt

Üye
Tepki
25
@Serkan Taşdelen

Sevgili adaşım serkan, öncelikle ilginden dolayı teşekkür ederim.
Planlamış olduğun Türkiye gezini sabırsızlıkla bekliyorum. Ürgübe gelmeden önce seni karşılar birlikte pedal basarız.

Bu bisiklet ailesinin büyüyüp gelişmesi için elimizden gelen çabayı sarfetmeli, güclü bir duruş sergilemeyiz. Adaşım Serkan 2007 yılında Kapadokyada bisiklet festivalimizde 8. yılımıza gireceğiz. Daha düne kadar birtane yarışmamız yoktu. Bu gün her kategoride yarışmalara girip dereceler alan sporcurlar olduk.(junyır woman da Türkiye 1. ve 2. miz var.İsmail... Nuri... Candede vs. vs.yide yazmadım)

Erzincan ve diğer illerimizin kapadokyadan hiçbir farkı yok. Bizler gelecek nesillere örnek olmalıyız. Bu anlamda Sen gerçektende iyibir örneksin.

Görüşmek ve tanışmak dileğimle. Hoşçakal

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Şükür Sevgili Serkanı kendi bilgisayarına gönderebildim.
Canım kardeşim ne mutlu ki aramızda ne mutlu ki bizlerlesin.Umarım herdaim soluğun bizlerle olur.
Daha nice güzel palaşımları senin pencerenden tatmak dileği ile.

'''Sevgiyi kuşların kanadına yükleyip gönder bu tarafa.'''

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@abrean

Bizimle soluk aldığını biliyorum.2007 dolu dolu geçecek aktivite ile dolu,birinde eksik kalırsan bizi üzersin.

'''Sevgiyi kuşların kanadına yükleyip gönder bu tarafa.'''

Tepki
18
sagol gerçekten güzel bi organizasyondu aline sağlık.Dostum ismaille de çok iyi çıkmışız :D emeğine teşekkürler.

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
bende gelmeyi çok istedim ama imkanlar el vermedi...
aslında burdan 5-6 arkadaş gittiler bende gidebilirdim ama arkadaşlar bana ulaşamamışlar...
neyse kısmet değilmiş..

ama çok güzel bir organizasyon olmuş bu kadar katılım olucağını bende ummuyordum emeği geçen herkesi tebrik ediyorum...

ayrıce hepinize ayrı ayrı teşekkürler...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
''Theasfalt'' merhaba

Güzel bir etkinliğe katılmışsınız. İnan imkan olsa gelmek isterdim. Şimdi resimleri seyredince , ''d. berkay'' ın uyarmasıyla ismimin geçtiğini öğrendim. Beni Tim' e benzetmişsin herhalde, sağol düşünüp hatırlaman bile çok güzel. Ah işte dediğim gibi imkan olsa nerde etkinlik ben orda ama , hayat şartları zorluyor insanı.
Tüm arkadaşlara selam ve sevgiler sunarım.
Hoşçakal.

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Merhaba, tam bu etkinliğin yapıldığı günlerde Ürgüp'teydim. Fakat ne yazık ki bir turistik amaçla oradaydım ve ancak saat 13:00 sıralarında Ürgüpteydim. Yani kaçırmıştım...
Aslında Ürgüp'e gelmişken Can Dede'ye bizim Can'ın ( Muğladan ) selamını getirmiştim ama Nevşehir Müzesine uğramadığımız için kendisini göremedim, yazık oldu...
Derin Kuyu - Hacı Bektaşı Veli - Peri Bacaları bu muhteşem üçlü hayatımın en güzel hatıraları arasına yerleşti ( ah bir de son gün hasta olamsıydım !!! ) umarım bir gün bu güzergata pedal çevirebilirim.
Buradan sevgili Güzel Atlar Ülkesi İnsanlarına kucaklar dolusu sevgiler gönderiyorum...

• Beğen

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@tırt kaptan

merhaba evet kapadokyamız senide dediğin gibi çok güzeldir ve hep aklında kalacaktır turistlik gezi yaptıgın için belli başlı yerleri ğörmüşşündür ama okadar fazla güzellik varki kapadokyamızda 1 ay kalsan her tarafını gezdim diyemezsin. umarım bir gün yine gelirsin beraber pedallarız.biz elimizden geldiği kadar sizlerle paylasııyoruz kapadokyamızın degişik turistleri gezdirmedikleri yerleri

• Beğen

theasfalt

Üye
Tepki
25
@Ender Alıcıoğlu

Ender abi merhaba. Kusura bakma ha diyince mesaj yazamıyorum. İşimden fırsat buldukça yazmaya çalışıyorum.
Candedeyle birlikte fotoğrafları hazırlarken can abiye şöyle dedim; bizim Tim Ender abiye çok benziyor, bunu yazsam ayıp etmiş olurmuyuz dedim oda olmaz dedi bende yazdım. Umarım hoşuna gitmiştir.
Kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın.

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu