Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

170 ile 175 mm aynakol farkı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında DKRMustafa tarafından paylaşıldı.

1. DKRMustafa

DKRMustafa Forum Demirbaşı

Seviye:
    başlıktada belirttiğim gibi 170 mm krank kollu aynakol ile 175 mm krank kollu aynakol farkını öğrenmek istiyorum şu anda 175 mm kollu aynakol kullanıyorum ve 170 mm aynakol almayı düşünüyorum olumlu ve olumsuz etkilerini öğren mek istiyorum bu arada bacak boyum 101 cm sizce uygun mudur hepinize tşk ederim.

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aynakol boyu esas olarak bütün bacak boyu ile değil, bacağınzın üst kısmının uzunluğu ile belirlenir...

170 ile 175 mm aynakolun en büyük farkı kısa aynakol ile daha yüksek kadans ile çevirmek mümkün iken uzun aynakol da daha güce dayalı bir performans ortaya çıkarırlar...

Kullanacağınız aynakolu bilmiyorum ama eğer var ise 172.5mm aynakol sizin bacak boyunuz için uygundur 170 fazla kısa gelinebilir ama deneme imkanınız var ise denemenizi tavsiye ederim...

burakb, sadana, nuhcan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. DKRMustafa

Seviye:
    TeŞekkÜrler Hasan Abİ Ancak 17,5 Cm Ve 17 Cm Metrede Bakinca ŞÖyle İnsan Bİ Tuhaf Oluyor Ve Sende Dİyosun Kİne 172,5 Cm Kullan İnanamiyorum Bu Kadar İnce Ayrintilar TŞkler.

4. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Mustafam bence sen 170 mm dene sana en uygunu o diye düşünüyorum tabi bence.Boyuna göre çevireceğin devir sana fazla gelir.Sen beni dinle..
    kib slm lar..

5. Turkishflier

Turkishflier Aktif Üye

Seviye:
    101 cm bacak boyu için 200mm krank bile kısa gelir.Bence siz bacak boyunu yanlış ölçmüşsünüz ya da boyunuz gerçekten UZUN.:)

6. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bacak boyunuzu nereleri nokta alarak ölçtünüz?

7. DKRMustafa

Seviye:
    bel kemiği ile topuk arası değilmi???

8. DKRMustafa

Seviye:
    yani kemerin oturdugu bölge değilmi??

9. M.Uğur Özkol

M.Uğur Özkol Aktif Üye

Seviye:
    apış arasından topuğa kadar olan mesafedir burada bahsedilen bacak boyu. diğer türlü kalça kemiğinizden topuğa kadar ölçerseniz daha uzun çıkacaktır bacak boyunuz ama seleye oturduğunuz için kalça kemiğinden yaptığınız ölçüm yanlış olur.

sonEr´´ ve DKRMustafa bunu beğendi.
  10. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    170 mm aynakol aldım sol kol 175mm krank 170mm olarak geldi bu işte bir terslik var değilmi normali bu olamaz. çift egsantirikli motormu takılı bende arkadaş bi taraf farklı bi taraf farklı çalıssın tecrübesi olan arkadaşlar müdehale etsin cok dertliyim :)

11. çağatay aldemir

çağatay aldemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    merhaba. Bisikletim TREK FX 7.3, boyum 1.63, şu anki aynakolum Shimano Acera M391, 48/36/26. Ancak daha kaliteli 300-400 tl arası bir aynakol almak istiyorum. Yokuşları daha rahat çıkmak için ve biraz da süratli olabilmek için bu tur bisikletine önerebileceğiniz bir aynakol var mı. Forumda yazılanları okudum ama konuya çok hakim olamadığım için yapacağım seçimi kafamda netleştiremedim, yardımcı olursanız sevinirim

12. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    boyuna bakılırsa 170 mm eğerki bacak boyunda anormal bir uzunluk yoksa, 172.5 da olur ama ikisinin arasındaki farkı anlamazsın, pro yarışçılar biraz daha rahat edebilsin diye bu bacak boyu alternatifi var yoksa çokta kafaya takılacak bir mevzu değil, 1988 den beri bisiklet kullanırım aynakol bacak uzunluğunu hiç sorun etmedim 168mm de kullandım 175mm de inan yerine göre hepsindende memnun kaldım.

ozgurerdem ve ihtiyar bunu beğendi.