Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

17 yıl aradan sonra bisiklet alacağım yardım.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında efsane biyolog tarafından paylaşıldı.

1. efsane biyolog

efsane biyolog Yeni Üye

Arkdaşlar öncelikle hepinize merhabalar.Bisiklet forumu inceledim bisikletle ilglili herşey var.Emeği geçenlere şimdiden teşekkürler.

Ben uzun şehirler arsı turlarda kullanmak üzere bisiklet almayı düşünüyorum.Tabi şehiriçinde de stres atmak gezmek için de kullanacağım.Bozuk şehirlerarası yollarla patika yollarıda hesaba katmak lazım.Uzun şehirler arası yolculuklarda sağlamlık ve güvenlik önemli.Özellikle vites,fren aksamları beni yarı yolda bırakmaması lazım.Boyum 1,75 ve 85 kg

Ben biraz inceledim.sedona 761 ve scott aspect 45 e baktim.Ayrıca scoott 2009 modellerde yüzde 20 indirim varmış.Daha araştıracağım ama ustalardan yardım bekliyorum.Bu arada 1200 civarı bütçem var

2. eerkilinc

eerkilinc Üye

Seviye:
    corratec motion yada expert düşünebilirsin.

3. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Benim size önerim Trek 7.3 fx

Tam size göre bence, internette bir resmini bulup yükledim.. Fiyatı sizin aradığınız aralıkda olup olmadığını bilmiyorum ama..

Bu arada foruma hoş geldiniz..;)

4. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kron XC 4000 düşünebilirsin...Sedona 761 olabilir...Birde yeni yeni parlayan bisikletler var.Whistli ve Carraro bunlarada bir bak derim.Bütçen oldukça iyi.İyi araştır.Kadro açıları ve paçalarını karşılaştır...Son tercihlerini bu kriterlere göre yaparsın.Gerisi sana kalmış.Son tercih senin tabikide...Bizden önermesi:)

5. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Bütçenize göre eğer hala ellerinde varsa Giant X-Sport 3 önerebilirim. Yanılmıyorsam taksitle 550 Euro, geçen senenin modelleri peşin 450 Euro'dan satiliyor bir süredir. 940 ytl gibi fiyata alınabiliyor. Kaçkar bisikletten edinebilirsiniz. 28" jantlar, deore vitesler, Truvativ Aynakol, Kilitli amortisör vs vs... oldukça kaliteli bir bisiklet... Kask, eldiven, heybe filan derken bütçenizi yakalarsınız. Gerekmeyen komponentlere de para vermezsiniz... Şu anda Tur bisikleti için geçen hafta itibariyle en iyi fiyat buydu Mağzalardaki fırsatlar açısından.

Birkaç hafta beklerseniz ve geçen senenin Giant veya Scott modellerini alma imkanız kaçarsa Sporster P4 2010 öneririm. Komponentleri daha zayıf fakat yeterli, kadrosu daha sağlamdır. Ancak henüz gelmedi.

Şehirler arası bineceğim derseniz kesinlikle 26" jant bir bisiklet önermiyorum. Yani dağ bisikleti almayın.

Bu arada Tur bisikletlerinde Unisex (türkiye'de bayan diye geçiyor) modellerinin mağazalarda kaldığını görüyorum. Keşke boyum daha kısa olsaydı da ben alsaydım onlardan. Tur bisikeltçilliğinde pek çok erkek Unisex modeli kullanır. Uzun yolda inmek binmek daha kolaydır. Çantalarla olduğunuzda ayağınızı yukarıdan atmak mecburiyetindeyken büyük kolaylık yaşarsınız. Şu anda mağazalarda kalan bu modellerden de alabilirsiniz.

6. Tolga Tunçel

Tolga Tunçel Forum Bağımlısı

Seviye:
    2009 Scott Sub 20 City Bike. Sıfır ayarında yaklaşık 500 Km binildi. İsterseniz sizin olabilir...

7. Murat PAR

Murat PAR Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar sağolun fikirlerinizle yardımcı olduğunuz için.Yollarımızın çok düzgün olmadığını ve köy yollarınıda da kullanacağımı düşünerek bunu tercih ettim.Hız ve performans fazla gerekli değil benim için.Birde daha fazla araştırıp şunu mu alsam bunu mu alsam dememek için başlangıç olarak aldım.İnşallah hayırlı olur.Hepinize saygılar

8. eerkilinc

eerkilinc Üye

Seviye:
    hayırlı olsun. para var huzur var adam alacam dedi aldı.biz hala bakınıyoruz:)hayırlı pedallar.kazasız belasız. fotoları koyarsan bakarız bizda aga.

9. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Sakıncası yoksa ne kadara aldığınızı peşin mi taksit mi olduğunu öğrenebilir miyiz? Ben de yarın almayı kafama koydum da, modeller arasında dolanmaktan başın döndü :)

10. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    TREK 7.3 fx demiş bi arkadaş katılıyorum size ince 28 jantlı bi tur bisikleti gerek tabi maşası isteğinize bağlı olarak süspansionlu olsa daha iyi olur:in:

11. ÜmitKARAOT

ÜmitKARAOT Forum Demirbaşı

Seviye:
    hayırlı olsun bol pedallar

12. efsane biyolog

efsane biyolog Yeni Üye

Değerli dostum forum kurallarını tam bilmiyorum.İnşallah fiyat yazmayla ilgili bir kısıtlama yoktur.Bisikleti 1000 tl ye aldım.yarısını bisikleti teslim alınca vericem yarısını bir ay içinde vericem.Tahminen bisiklet hafta sonuna kadar ulaşır.Hele şimdilik başlangıç olarak bunu aldım.Bir süre bineceğim.Hoşuma giderse problem yok.ancak bazı arkadaşlar tur bisikletinin daha uygun olacağını ünermişler.Ben teknik konulardan pek anlamıyorum.Sanırsam lastikleri dişli ve kalın olduğu için asfaltta yoracağını tahmin ediyorum.

Forumdaki usta arkadaşlar bir sorum olacak beni aydınlatırlarsa memnum olurum.Öncelikle tur bisikletleri ile benim aldığım Aspect 45 arasında kadro yapısı olarak ne gibi bir farklılık var.Bisikletle kesinlikle uzun gezilere çıkamazmıyım.Yani lastik değiştirmek sorunu çözmez mi.

13. mehmet sevinc

mehmet sevinc Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun keyifli sürüşler...