''17 temmuz sağanak yağmur nedeni ile ertelenen garipçe ''

BF Okuru

Üye
Tepki
2
4- ali karael.....
5- murat semiz...
6- onur....
7--derin öz
9- murat aluçlu -
10- uğur şahin---
11- oğuz kara
15 - alp dinçtürk
19- orhan temiz...
20-speedyman5

bu arkadaşlar durumlarını teyid ederler ise sevinirim...

onur gelmeyecek herhalde uzun zamandır foruma uğramıyor

listede gelen arkadaşlar krem alın yanınıza 32 derece çok kötü yanarsınız,,,,,

evet yukardaki arkadaşlar durumlarını teyid etmesi lazım kontenjan kapalıdır 30 kişiyiz zati.................

1- korsan hasan,,,,,,ön takım kaptanı
2- yusuf söyler...17 temmuz
3- melih pekdemir...17 temmuz...
8- mehmet ergene -17 temmuz,,,
12- sefa......17 temmuz
13- murat dönmez...17 temmuz
14 - eren tublek...17 temmuz........
16- hasan derya.17 temmuz
17- bahadır gürel--17 temmuz...
18- mustafa ayvaz-17 temmuz...
21- göksu güler...17 temmuz...
22 -eren boz,,,17 temmuz,,,
24- bahtiyar ....17 temmuz
25- nihat yıldır 17 temmuz.....
26--köksal ,,,, 17 temmuz....
27 -ihsan.............17 temmuz...
28- arda -----17 temmuz
29-anıl -17 temmuz....
30- arka takım kaptanı kudret......

dönüşte duruma göre bölünme olacaktır önemle duyurulur...............

hareket saat 10.00 beşiktaş barboros............
anadolu yaka..saat 08.00 beşiktaş iskele önü kadıköy,,,,

Scudo

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@Kudret Kurtcebe

Kudrettin bey Ekip lideri Krankmiliydi neden değişti Ön takım arızamı yaptı :) :D :) :D :) :D Dikkatli gidin sonra arka takımda arızalanmasın :) :D :) :D :) :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Zafer Ünlü

ben gitmeyecektim bu pazar ablamın rahatsızlığı dolayısıyle ameliyat olma durumu vardı doktorlar önemli bi olay olmadığını ilettiler bu nedenle görkem arkadaş gelmedi benim olduğum turlara gelir kendisi..ben yoksam o da gelmez.... bu arada sizin şef nerde .....

:) :) :) :D :D :D :D

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@Kudret Kurtcebe

Şefim kazanın şokunu yeni atlattı :( Biraz zamana ihtiyacı var herşey düzelecek yakında beraber turlara çıkacağız ;)

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@Kudret Kurtcebe

Şefimin sık sık gittiği yerdir Garipçe 17 Temmuzda gelirse bende gelirim Garipçeye Ama kaza onu çok garip etkiledi kolay değil tabii şefim ölümün eşiğinden döndü verilmiş sadakası varmış Kendisine tekrar geçmiş olsun diyorum En kısa zamanda turlarına katılmak istiyorum ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Zafer Ünlü

yav son garipçe turunda hiç kimse gitmemiş son turum dediği halde sence neden ...9 kişi vardı garipçede yukarı listeye bak dostum 30 kişi var ,,,,,bizemi rağbet anlamadım gitti.....
yav zafer dost bilmiyormusun sıcaktan etkileniyor 6 senedir aynı hikaye bence dağlara kaçıyor hafta sonları o dağcılık klübüne üye sen bunlarıda bilmezsin şimdi ben he babam istihbarat yapıyorum,,,,

:D :D :D :D :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
20- ali karael.....
21- onur....
22--derin öz
23- murat aluçlu -
24- uğur şahin---
25- oğuz kara
26 - alp dinçtürk2
27- orhan temiz...
28-speedyman5

murat dostum işlerinin yoğunluğundan katılamayacağını özelden bildirdi diğer arkadaşlara özelden ulaşacağım ,,

evet yukardaki arkadaşlar durumlarını teyid etmesi lazım kontenjan kapalıdır 28 kişiyiz zati.................

4- mehmet ergene -17 temmuz,,,
5- sefa......17 temmuz
6- murat dönmez...17 temmuz
7 - eren tublek...17 temmuz........
8- hasan derya.17 temmuz
9- bahadır gürel--17 temmuz...
10- mustafa ayvaz-17 temmuz...
11- göksu güler...17 temmuz...
12 -eren boz,,,17 temmuz,,,
13- bahtiyar ....17 temmuz
14- nihat yıldır 17 temmuz.....
15--köksal ,,,, 17 temmuz....
16 -ihsan.............17 temmuz...
17- arda -----17 temmuz
18-anıl -17 temmuz....
19- arka takım kaptanı kudret......

BF Okuru

Üye
Tepki
2
20- ali karael.....
21- onur....
22--derin öz
23- murat aluçlu -
24- uğur şahin---
25- oğuz kara
26 - alp dinçtürk2
27- orhan temiz...
28-speedyman5

murat dostum işlerinin yoğunluğundan katılamayacağını özelden bildirdi diğer arkadaşlara özelden ulaşacağım ,,

evet yukardaki arkadaşlar durumlarını teyid etmesi lazım kontenjan kapalıdır 28 kişiyiz zati.................

5- sefa......17 temmuz
8- hasan derya.17 temmuz
17- arda -----17 temmuz
18-anıl -17 temmuz....

kaldı 3 gün,,,,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
hasan selam ,,,,
daha önce gittik biliyorsun face den özelden anlattım gerçi,,,
tempo 20 ,,,,,,
ve sarıyerde toplanacağız fakat rumeli kavağından içerden çıkacağız burda kopma olmadan grubu götüreceğiz....
ilk rampa gelecek o rampanın bitiminde bekleyeceğiz herkez gelecek ve soluklanacak,,,,
akabinde koç üniversiteine doğru uzun rampa alınacak gene bekleriz çünki orda grubun toplanması lazım kopma orda olur ısı 32 derece ,,,,
ve garipçe kavşağına kadar arkayı toplayarak gideceğiz garipçe kavşakta dururuz,,,,
sonra iniş, arkadaşlar buraya dikkat inişte kasis var oraya hızlı inmeyin,,,,,kontrollü inin burada kazalar olmuştur ,,,,,
garipçe dönüşü dik rampa alınacak akabinde rampa bitiminde toplanacağız dönüşte bayağı çıkışlar bizi beklemektedir onun için toplana toplana gideceğiz ,,,,,evet çıktığımız yerden ineceğiz oraya gelince toplanacağız bütün grup gelince rumeli kavağına ineceğiz rumeli çıkışında dik rampa alınacak akabinde sarıyerde toplanacağız ve ikiye bölüneceğiz iki grup arasında yarım saat fark olmalı ,,,,,

Hasan Bahri Toros

Forum Demirbaşı
Tepki
684
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe

Telsizimiz olsa çok süper olur :) Arkadaştan alabilirsem telsiz getireceğim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasan Bahri Toros

valla iyi olur hasan ,,,

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253769_214622421903673_100000677512973_679437_3080372_n.jpg

hem gidişte hem dönüşte garipçe sapağı burda toplanacağız ,,,

20- ali karael.....
21- onur....
22--derin öz
23- murat aluçlu -
24- uğur şahin---
25- oğuz kara
26 - alp dinçtürk2
27- orhan temiz...
28-speedyman5

5- sefa......17 temmuz
8- hasan derya.17 temmuz
17- arda -----17 temmuz
18-anıl -17 temmuz....

kaldı 3 gün,,,,,

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Bende iki adet kol saati şeklinde telsiz var, vox ve push-talk destekli. isterseniz getiririm. ayrıca bugün elime ulaşan bir hd kamera var, kaska takılan cinsten; video kaydı da olacak.

@Kudret Kurtcebe

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bahadır bey iyi olur sizde getirin hasanda baksın arka ve önün haberleşmesi açısından iyi olacak ben genede düdük getireceğim düdük arkadan çalınca hasana işaret olacak o tempoyu yavaşlatacak ...

arkadaşlar ,,,cumartesi günü forumda herhangi bi aksilik olursa foruma giremezsek bu tur yapılacak şimdiden hazır olun ,,,,,,

Derin Öz

Üye
Tepki
50
Bende varım.

Bu arada;
Hafta sonu "Türkiye Dağbisikleti şampiyonası (Istanbul Arnavutköy)" var oraya bi uğrarım diyordum seyirci olarak. Ama tur dönüşü hep beraber uğrarsak daha güzel olur destek vermiş oluruz. Nasıl olur kaçta döneriz böyle bir organizasyon yapılabilir mi ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Derin Öz

arnavut köy mesafe olarak uzak kalır derin ......orayı biliyorum çok uzun ora artık başka bi zaman olur ...

20- ali karael.....
21- onur....
23- murat aluçlu -
24- uğur şahin---
25- oğuz kara
26 - alp dinçtürk2
27- orhan temiz...
28-speedyman5

5- sefa......17 temmuz
8- hasan derya.17 temmuz
17- arda -----17 temmuz
18-anıl -17 temmuz....
19 -derin,,,
20- arka takım kaptanı kudret......

dönüşte bölünme olacaktır önemle duyurulur...............

kaldı 3 gün,,,,,

arkadaşlar ,,,cumartesi günü forumda herhangi bi aksilik olursa foruma giremezsek bu tur yapılacak şimdiden hazır olun ,,,,,,
en gerekliler,,,,,

1- iç lastik
2- pompa

yeni başlayan arkadaşlar için kask gerekli arkadaşlar ,,,,,henüz trafikte tecrübesi olmayanlar için gereklidir,,,,gerçi aramızda tecrübeli arkadaşlar olacaktır benim o arkadaşları kasksız oldukları için tura almamam olmaz tabi,,,,kask kişilerin tercihine bırakılsada henüz bisiklette yeni olanlar bence taksın her ihtimale karşı,,,,,yollarda mazgalllar çoktur size denge kaybettirir ..aynı yolları defalarca almış bi arkadaş için sorun yoktur,,,,
onlar dahi gene dikkat edecek tabi,,,,sıcakta bisiklet kullanmak aşırı dikkat ister yorulma dönüşte olacaktır bu nedenden ötürü zati tempo yavaş olacaktır yorulanları düşüneceğiz dönüşte iki grup olacak hasan ile ikimiz grupları paylaşacağız hepimizin dönüşe geçmesi sahilde kopmamızı beraberinde getiririr katılıma göre sayı ikiye bölünecek...

Derin Öz

Üye
Tepki
50
@Kudret Kurtcebe

Nerde yapıldığını bilmiyorum Arnavutköy ü görünce yakındır demiştim. Başka zaman gideriz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Derin Öz

bende öyle sandım fabrikanın olduğu yer ,,,ora bayağı uzak ben sahil arnavutköy zannettim geçen yarışı,,tabi değil cehennem kadar yol var oraya polinez olsa kolay yada çekmeköy kolay ve de belgrad ama belgradda hiç yarış olmuyor ,,,

http://www.hurriyet.com.tr/_np/1140/13891140.jpg
Fransız Jeannie Longo 1979’dan beri kadınlar bisiklette şampiyonlukları toplamaya devam ediyor. 32 yıldır zirvede kalmayı başaran Longo bugün kızı yaşındaki rakipleriyle yarışıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/p/spacer.gif
Bisiklet, dünyanın en zor sporlarından biri. Hele profesyonel seviyede yapılıyorsa, müthiş bir dayanıklılık isteyen bir spor dalı. Profesyonel bisiklette devamlılık sağlamak zor, 10 yılı aşkın süre üst düzey bir kariyer yapmak daha da zor. Ancak, Fransız bisikletçi Jeannie Longo bırakın 10 yılı 32 yıldır hep zirvede.
Longo geçen 23 Haziran’da Boulogne-Sur-Mer kasabasındaki fransa Şampiyonası’nda saate karşı yol bisikleti yarışını en yakın rakibinin 42 saniye önünde, ilk sırada bitirdi. Bu birincilik Longo’nun kariyerinin 58’inci fransa şampiyonluğuydu. Evet, tam 58’inci. Bu rakam şaşırtıcı gelebilir. Ama asıl şaşırtıcı nokta, Longo’nun yaşı. Fransız bisikletçi tam 52 yaşında. İlk kez fransa şampiyonu olduğundan bu yana tam 32 yıl geçmiş. Halen madalya için çekiştiği rakipleri onun ilk şampiyonluğu aldığı yıllarda doğmuş. Örneğin fransa Şampiyonası’nda onun ardından ikinciliği alan Christel Ferrier-Bruneau 1979 doğumlu. Dördüncülüğü alan Pauline Ferrand-Prevot ise sadece 19 yaşında.
Bu yaş farkına karşın genç kuşaklardan pek çekindiği söylenemez. Bu ayki fransa Pist Şampiyonası’na kayıt olduğunu yarış sonrası beyan edip herkesi şaşırtmıştı. Kısacası yıllar geçiyor, yeni sporcu kuşakları birbiri ardına yetişiyor ama kadın bisikletinde Longo hâkimiyeti değişmiyor. Longo, bu yılki fransa Şampiyonası’na özel bir hazırlık yapmadığını söylemesine karşın saate karşıdaki altından sonra, takip yarışında da gümüş madalya kazandı.
Peki sırrı ne? Birincisi, 32 yıllık kariyerinde kısa süreler hariç spora hiç ara vermemesi. Böylece antrenman bilimindeki, malzeme yeniliklerindeki gelişmeleri hep yakından takip etmesi.
Bir önemli faktör de kendini geliştirmekten hiç çekinmemesi. Çeşitli kereler en yüksek seviyeyi 35 yaşından sonra yakaladığını anlatmıştı. Çalışma azmi yaşının getirdiği yıpranmanın hızını azaltmasını sağlıyor. Bir de artık her üst düzey yarışa katılmıyor. Özellikle etaplı yarışlarda kendini yıpratmaktan kaçınıyor.
Peki Longo için yolun sonu geldi mi? Pek öyle sayılmaz. Şimdiki hedefi eylülde Kopenhag’da yapılacak dünya şampiyonası. Gelecek yılki Londra Olimpiyatları sorulduğunda ise şu cevabı veriyor: “Daha çok zaman var. Bakıp göreceğiz. Üstelik olimpiyatlara katılırsam, ev işleriyle ve keçilerimle kim ilgilenecek!”

helal olsun valla 52 lik bayan kendimden utandım ,,,,,

Tepki
72
Bu tur bu kadar kolay olacaksa ben Dahon ile geleyim bari :) Sıcaklık en büyük derdimiz olacak gibi. Su kaybına çok dikkat. Bence kask hem güvenlik hemde güneşten korunmak için önemli.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@murat dönmez

murat bey dahon olmaz onunla rampada zorlanırsınız ....
evet oğuz kara tatilde imiş...

20- ali karael.....
21- onur....
23- murat aluçlu -
24- uğur şahin---
26 - alp dinçtürk2
27- orhan temiz...
28-speedyman5

evet yukardaki arkadaşlar durumlarını teyid etmesi lazım kontenjan kapalıdır 27 kişiyiz zati.................

5- sefa......17 temmuz
8- hasan derya.17 temmuz
17- arda -----17 temmuz
18-anıl -17 temmuz....
19 -derin,,,
20- arka takım kaptanı kudret......

dönüşte bölünme olacaktır önemle duyurulur...............

kaldı 3 gün,,,,,

en gerekliler,,,,,

1- iç lastik
2- pompa

yeni başlayan arkadaşlar için kask gerekli arkadaşlar ,,,,,henüz trafikte tecrübesi olmayanlar için gereklidir,,,,gerçi aramızda tecrübeli arkadaşlar olacaktır benim o arkadaşları kasksız oldukları için tura almamam olmaz tabi,,,,kask kişilerin tercihine bırakılsada henüz bisiklette yeni olanlar bence taksın her ihtimale karşı,,,,,yollarda mazgalllar çoktur size denge kaybettirir ..aynı yolları defalarca almış bi arkadaş için sorun yoktur,,,,
onlar dahi gene dikkat edecek tabi,,,,sıcakta bisiklet kullanmak aşırı dikkat ister yorulma dönüşte olacaktır bu nedenden ötürü zati tempo yavaş olacaktır yorulanları düşüneceğiz dönüşte iki grup olacak hasan ile ikimiz grupları paylaşacağız hepimizin dönüşe geçmesi sahilde kopmamızı beraberinde getiririr katılıma göre sayı ikiye bölünecek...

arkadaşlar 6 senedir yapılan turlarda yer aldım daha sonra arka takım kaptanlığını bir yıl boyunca pedal sesinde yaptım çok turlar yaptık pedal sesinin temsilcisi ile yalnız benim turlarım farklı olacaktır bu turlarda bende dahil bütün hataları konuşacağız şöyle lüplettik böyle yaptık devri bitmiştir eylülde bisiklet okulu açılıyor ve güzergahlarımız garipçe ve belgrad olacak burada belgradda hem yemek yiyerek eğleneceğiz ama trafikte bisiklet sürerkende öğreneceğiz sahada öğreneceğiz trafikte bisiklet kullanmak hemde ekiple çok dikkat ister özellikle sağda arabalar park etmiş ise asla hızla gitmeyin kapı açılırsa ardı ardına 3-4 kişi yeri boylar nitekim bu tip kazaları arka takım kaptanlığı zamanında çok gördüm çok hataları arkadan gördüm bunlardan biri sabırsız bazı arkadaşların arkadaşını sollarken sesli uyarı yapmaması ,,,sahil yollarında tek tek basaraktan şarkısını tüttüreceğiz ,yol geniş olduğu vakit arkadaşınızı uyararak onun solundan asla almayın ..evet mavi otobüslere dikkatte edeceğiz onlar arkamızda durağa yaklaşırken hızınızı kesin bırakın otobüs girsin durağa asla otobüs ile durak arasında kalmayın yolcular inemez bekleyeceğiz otobüsün kalkmasını trafikte bisiklet sürmek hünerdir hele hele grupla gitmek tam hünerdir biz sürat bisikletçisi değiliz ...

evet çıkın olarak kuru üzüm kuru incir kuru kayısı ....ve tabi su,,,fındık tuz açısından fıstık,,,

evet fren mesafesi 30-40 cm arkadaşlar bu mesafeyi lütfen koruyun ....

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
@Kudret Kurtcebe

Evelki sene dünya şampiyonasında izlemiştim gözlerim yerinden fırladı.Kazanamadı ama sonuna kadar ön gruptaydı