Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

17" mi 21" mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cebrail Tunç tarafından paylaşıldı.

1. Cebrail Tunç

Cebrail Tunç Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, boyum 1.69m, çizelgede MTB için 17", tur bisikleti için 21" tavsiye edilmiş, arada 10cm fark var, yani 4 inç., sorun olmaz mı? Ayrıca bende 18" MTB var, büyük geliyor bana, tur bisikleti almak istiyorum, 17" veya 18" var almak istediğim modellerde benim boyuma uygun, 18" bana büyük gelir diye düşünürken tabloya göre 21" almam gerekiyor, ne yapmam gerek şaşırdım açıkçası. Konuyu sabit bölümde sordum cevap gelmediği için burada da sormak istedim saygılar.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=80109
    Linkteki sabit konudaki tablolar esas alınmıştır.

2. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Almak istediğiniz modelin ana satıcısı ile görüşün. Tur bisikletleri markaları arasında bile fark var. Ama önemli olan kadro boyunun cm cinsinden size uyması. 21" kadro size baya bi büyük gelir kanaatimce. En iyisi 49 cm alın siz.

HTC Wildfire S cihazımdan tapatalk ile gönderildi..

Cebrail Tunç bunu beğendi.
  3. Alper Yılmaz

Alper Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Kadro boylarının hesap mantığı markadan markaya farklılık gösterebiliyor, o kafanızı karıştırmasın.Benim boyum 1.85, kullandığım MTB 'de 20" kadro tam oluyor.18 in size büyük gelmesi normal.Üzerine binip denemek daha sağlıklı olacaktır ama ona imkan yoksa bayilerden sorabilirsiniz.

Cebrail Tunç bunu beğendi.
  4. Cebrail Tunç

Cebrail Tunç Üye

Seviye:
    Tabloya göre 21" bana uyuyormuş. Mtb de bisikletin üzerinde iken seleden inip ayakta durduğumuzda bisikletin üst borusu ile bacak aramızda yaklaşı 5 cm kadar boşluk olması lazımmış, ki mantıklı , bu ölçüm şekli tur bisikletlerinde de geçerli midir acaba?