Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

17 Mart Çeşme turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Fatih Buzgan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    17 Mart’ta Evrim ile kendimizi yola verdik.Rotamızı Çeşme olarak belirledik.
    Özlediğim Çeşme’ye gitmeyi iple çekiyordum.Hava da güzeldi, biz de pedallara asıldık.

İlk mola yerimiz Urla yolundaki benzinci oldu.Biraz bisküvi yedik.

Benzincinin köpeği şirindi, hem de iyi bir modeldi, önce onu çektim, sonra da biraz onu sevdik.

Mola bitiminde her koşulda kahrımızı çeken atlarımızı çektim.

Urla’dan sonra Çeşme yolu güzel manzaralarla rotayı zevkli hale getiriyor.Tabi hava o günkü gibi iyi ise :)

Manzarayı bulmuşken birkaç foto çekildik.

Arkadaki dağları aşmamız gerekiyor.

Foto çekimini bitirip de yola koyulacakken Evrim’in ön lastiğinin patladığını farkettik ve yamamadan yenisiyle değiştirdik.Yola devam.

Manzara kahvesinde yemek molası.Menüde Evrim’in annesinin poğaçaları, cevizli kurabiyesi , benim annemin mısır unundan yapılmış keki, ayran ve soda var.

Manzara kahveden iniş her zamanki gibi zevkli geçti fakat iniş bitince Evrim’in ön lastik yine patlıyor.Bakıyorum dış lastiğin içine, anlam veremiyorum.Birşey yok ama aynı lastik iki defa patlayınca ben de dış lastiği en emin olacağım şekilde kontrol edebilmek için ters yüz ediyorum.Yine birşey yok, yamayı yapıp lastiği takacağız fakat o da ne?
    Dış lastik eski haline dönmüyor!! Lastik telli miydi bilmiyorum ama telli gibi orada bizi yarım saat uğraştırdı.Benim bile gücüm zor yetti lastiği tekrar düzüne çevirmeye.
    Dış lastik bu, yedeği de yok ki J Nihayet lastiği düzeltebildik ve takıp yola devam edebildik.

Çeşme’nin meşhur değirmenlerinin ilk grubu sağ arkada görülüyor.

Daha Çeşme’ye varmadan rüzgarın kuvvetini hissediyorsunuz.Acele etmeye çalışıyoruz çünkü denize girmek istiyorum :)

[FONT=Times New Roman]Nihayet Ilıca’ya vardık ve saat 16:30’da o rüzgara rağmen mayomu giyip denize girdim.Tabi denizin sıcaklığı 25 derece olmasa girmeyi aklımdan bile geçirmem [FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J
    [FONT=Times New Roman]Rüzgar fazla olduğundan, kuruma sıkıntısı da yaşamayayım diye 15 dakika sonra denizden çıkıp yola devam ediyoruz.
    [FONT=Times New Roman]Çeşme girişinde Migros’tan ton balıklarını ekmek arası yapıp mideye indirdik.
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]Son noktamızda km saatimiz 80km yi gösteriyordu.Süre olarak da 4.5-5 saat arasında bir sürede yol almıştık.Sakin sakin gittik.

[FONT=Times New Roman]Çeşme’deki arkadaşımı aradım ve evine gittik.Mükellef bir sofra kuruldu.Hoş sohbet, hoş yemek, güleryüzlü personel, biz bu müesseseden memnun kaldık :)

[IMG]http://i267.photobucket.com/albums/ii315/athleticfatih/12.jpg[/IMG]

[IMG]http://i267.photobucket.com/albums/ii315/athleticfatih/13.jpg[/IMG]

[FONT=Times New Roman]Onca güzel yemeğin üzerine bir de vanilyalı/fıstıklı dondurma gelince keyfimize diyecek yoktu.

[FONT=Times New Roman][IMG]http://i267.photobucket.com/albums/ii315/athleticfatih/14.jpg[/IMG]

[FONT=Times New Roman]Çevrilen pedalların karşılıkları fazlasıyla alındı.
    [FONT=Times New Roman]Gece orada kalıp sabah 10’da Çeşme’nin sahil şeridinden tırmanarak Çevre yoluna ulaştık, rüzgar bir önceki güne göre kat be kat artmıştı.Üstelik güneş de kendini pek göstermiyordu.Bu yüzden dönüşü, gezemeden ve hızlı bir şekilde yaptık.
    [FONT=Times New Roman]Bir rampayı tırmanırken.

[IMG]http://i267.photobucket.com/albums/ii315/athleticfatih/15.jpg[/IMG]

[FONT=Times New Roman]Yolculuğumuz ve 2 günümüz eğlenceli geçti.Tur arkadaşım Evrim’e teşekkür ederim.
    [FONT=Times New Roman]Bir dahaki turda görüşmek üzere efendim.[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

2. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    O yorgunluğun üzerine size yemek yapacak birini bulabilmeniz ne kadar güzel birşey :) Şanslıymışsınız. Havalar ısınınca yeni bir turu da hepberaber yaparız, denizin tadını da çıkarırız ;)

3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Evet, o yemekler hayli iyi geldi :) En yakın arkadaşım, tabi yapacak :)
    Havalar ısınsın :) anlaştık, topla ebit'i gidelim ;)

4. burl

burl Üye

Seviye:
    Ohh ohhh o yemekler ne büyük istahla yenmiştir. insan tokta olsa bisikletten inince ne varsa götürüyor. bizim Foça dönüşünde de aynı durumdaydım. yakında bizim Foça turumuzun fotoğrafları hazırlayıp forumda yayımlayacağız.
    Fatih çok güzel geziler yapiyorsun. birgün bunlardan birine katılmayı çok isterim
    görüşmek üzere hoşçakal

Allah pedallama gücünü korusun :)

5. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Ne güzel bir tur olmuş. Çok zevkli iki gün geçirmişiniz. Fotolar için teşekkürler.

6. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    evrim ablanın bisikletinin maşasında amortisörmü,bana mı öyle geldi:)
    ne kadar değişik:D

7. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    ewer maşadaki amortisör.

turda çok süper olmuştur heralde.benzinlikteki köpekte harbiden baya fotojenikmiş güzel poz vermiş aslan gibi maşallah.
    görüşmek üzere hoşçakalın.

8. Ferhat Şener

Ferhat Şener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güsel eglenceli bi gezi olsa gerek:Dustune gusel yemekler ve dondurma eklenince gusellıge gusellık katmıstır.Sizlere birşey sormak ıstıorum senelık ıznımde Çeşme'ye gitmeyi dusunuyorum bana bu konuda tawsıyelerde bulunabılırmısınız?2aydır antreman yapıorum giderken extra neler almalıyım yanıma?Konu hakkında yardımlarınız için sımdıden tesekkurler...

9. Cem Erdoğan

Cem Erdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
    İş Bankası kampının ilerisinde ki Migros u mu kasteddiniz ?? Özledim oraları canım çekti birden :D