17 Eylül 2017 Salcano Kapadokya Gran Fondo

D

Domestik

Misafir
Evet arkadaşlar,

Eylül ayındaki yarışlardan bir diğeri de 17 Eylül'de düzenlenecek olan Salcano Kapadokya Gran Fondo. Uçhisar'dan başlayıp yine aynı yerde bitecek olan yarışta uzun parkur 107 km, 1391 m tırmanış, kısa parkur 41 km 649 m tırmanış şeklinde ayarlanmış. Uzun parkur 150 TL, kısa parkur 100 TL katılım ücreti var.

Resmi web sitesi: (link)

Amatör seviyede yarış arayıp bulamayanlara duyurulur. :):harika:

Scudo

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.414
İsim
selim
3 lü aynakol amatör yarışlarda kabul ediliyor mu

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
katılım uzunda 25-30 kişi , kısada yine aynı sayıda iptal olur diye düşünmeye başladım.

D

Domestik

Misafir
@yasarilker

Açıkçası ben de şüphe duyuyorum ancak şöyle de bir durum var: Listede sadece parasını ödemiş olanların isimleri görünüyor. Parasını ödeyenlerin sayısından daha fazla kayıt olmuş, fakat ödeme yapmamış katılımcı olduğunu düşünüyorum. Ben ve bir arkadaşım kayıt olduk, fakat ödeme yapmadık ve ismimiz listede görünmüyor. Adana ve Ankara Gran Fondo'larının iptal edilmesinin ardından daha temkinli olalım dedik. Son günlere doğru eğer bir iptal haberi gelmezse ödemeyi yapıp listede olacağız.

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
lisans şart demi ?

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@Ahmet.KOÇ tamam dostum. Lisansı yenilerim daha net olur. İşten fırsat bulabilirsem katılacağım.

• Beğen
Tepkiler: Domestik
D

Domestik

Misafir
Kaydolanların sayısına bakılırsa bu etkinliğe ilgi son derece az. Tanıtımı iyi yapılamadı herhalde bu sene.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Katılım,ulaşım,konaklama derken gideri yüksek kaçacağından deniz-kum-bira yı tercih edenler olmuştur..

• Beğen
Tepkiler: Ilter Elmas

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bahadır gürel sponsorum olursa bende katılacağım, o olmazsa forumdan bir hayır sahibinide kabul ederim.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

sunu selam
dünya küçük anında cebe telepati gönderdim ve sen algıladın ..:hhhhhh::hhhhhh:
bu sene iki yarışta kayıtlardayım riva 10 eylül ,70 km ama iddam yok çünki 60 artı yok 40 artı en son yanlız marmarada 60 artıda iddam var bakalım kaç adet 60 artı çıkacak şu an tek kişi benim ..

SilentBob

Üye
Tepki
75
İsim
Egemen
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bir cesaretle Gran Fondo Kapadokya'ya kayıt yatırdım. Yarın da sağlık formumu yükleyeceğim.
Şu anda uzun parkurda 86 kişi görünüyor bunlardan kaçı forum üyesi merak ediyorum. Var mı katılan?

D

Domestik

Misafir
@SilentBob Ben katılıyorum uzun parkura.

Bu arada geçenlerde uzun parkuru test etmeye giden bir arkadaşım oldu. Kendisinin yorumu yolların oldukça bozuk olduğu yönünde. Bu yüzden kendisi katılmayacak sanırım. Diğer gran fondolara göre katılımın az olmasının bir sebebi de bu olabilir.

SilentBob

Üye
Tepki
75
İsim
Egemen
Bisiklet
Salcano
@Ahmet.KOÇ ilk defa böyle bir etkinliğe katılacağımdan 86 baya iddialı görünmüştü bana ama
marmara ve çeşmeye bakınca birinde 249 diğerinde 322 uzun parkur katılımcısı var. ( çeşmede kayıtlar da devam ediyor.)
aslında katılım gerçekten azmış.

İlk sefer için şahsen ben 322 yerine 90 kişiyle başlamayı tercih ederim. Ama camiadan kimeyi tanımıyorum bu yüzden merak ettiğim bi kaç şey var.
Beraber sürmenin belli etikleri ve kuralları varmıdır, yolda grup oluşumları nasıl oluyor kendi performansına yakın insanlar doğaçlama gruplar mı oluşturuyor.
Veya uzun süredir beraber süren bir ekibe takılmak kabul görür mü gibi değişik sorular var kafamda :)

Yol ne kadar kötüdür bilemiyorum ama geçen sene çeşme içinde yolun bihayli bozuk olduğunu söyleyenler vardı.
En nihayetinde gidip göreceğiz.

D

Domestik

Misafir
@SilentBob Özellikle ilk birkaç kmde yapmanız gereken en önemli şey kendinizin ve başkalarının durumunu riske atacak davranışlardan/hamlelerden kaçınmak olacaktır. Start verildikten sonra kimileri önlerden yer kapma çabasına giriyor ve kazalara davetiye çıkaracak riskli hamleler yapabiliyor. Bu yüzden dikkatli olmak lazım. Daha sonraları zaten herkes temposuna göre bir yerlerde oluyor. Gruplaşmalar olacaktır. Sert yokuşlara gelindiğinde bu gruplar genelde dağılır. Ardından sizin temponuzda giden birileri olursa birlikte devam edersiniz. Olmazsa tek takılırsınız :)

SilentBob

Üye
Tepki
75
İsim
Egemen
Bisiklet
Salcano
@Ahmet.KOÇ eyvallah hocam. Ben zaten ilk 3 dakka ayakkabıyı klip yapmaya uğraşçam ağır ağır giderim.
Kendi tempomda birilerini de bulursam ne ala.

• Beğen

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
120 civarı şu katılım olmuş süre uzatılmış.Genel bir festival içine gran fondoda iyi olmuş zaten amatör seviye de kaç yarış oluyor ülkemizde.

Coğrafya görsel olarak harika .Yolun durumunu bilmiyorum karbon jantlar iş görür mü onuda bilmiyorum.

Yine de yarışmaya değer .

Konaklama konusunda bakınıyorum şimdilik.

(link) biraz daha yol konusunda bilgi verebilir misin?

D

Domestik

Misafir
@ulaş kaya Bu kadar bilgi edinebildim maalesef yolun çok iyi durumda olmadığı yönünde. Yolun profil bilgilerine ise aşağıdaki Strava kayıtlarından ulaşabilirsiniz:

Kısa parkur: (link)

Uzun parkur: (link)