16kg Şehir bisikleti önerileriniz

Tepki
2
Herkese Merhaba,

Sonunda bir bisiklet almaya karar verdim ve Corratec B-Drive modeline çok yaklaştım. Satıcı arkadaşlar saolsun çok çektiler benden ama bir de sizin fikrinizi almak isterim.

ince tekerli, dinamolu çamurluklu taşıma demirli tam teşekküllü bir şehir bisikleti.

Beni cezbeden yönü ise zincir yerine kayış, ve Shimano Nexus marka kapalı bir vites sistemi içermesi. Vites ayarı, zincir yağlaması gerekmeyen, çok bakım gerektirmeyen pratik bir bisiklet olduğundan istiyorum. Ancak 16kg olması beni çok düşündürüyor. Bu kadar aksesuar yüzünden bu ağırlık normal deniyor.

Ben bu bisikleti sahilde gezmek, yazın kemerburgazdaki arkadaşımı ziyaret etmek (Nişantaşında oturuyorum) vapurla adalara gidip gezmek, Belgrad ormanına gitmek için istiyorum.

Sizce doğru bir karar mı veriyorum?

Şimdiden teşekkürler

Scudo

S. YILDIRIM

Daimi Üye
Tepki
213
Bence sen önce donanımlarına bak tabi fiyatı ile birlikde bunu göz önünde bulundur.Sonra san uygunluğuna ,yani tarzına.Ağırlıkda o kadar da ağır değil bence.ALırsan hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: sadana

Zeki Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
623
selamlar.

delta bisikletin sayfasından baktım. (link)

gördüğüm kadarıyla bisiklet vitessiz. kemerburgaz, belgrad, adalar turu.... bu bisikletle biraz zorlanırsın gibi.. (tabi bahse konu olan bisiklet buysa)

şimdiden hayırlı olsun..

Tepki
2
@zeki günaydın

8 vitesli bir sistem var, vites oranlarını şimdi bulamadım ama oranlar düzgün duruyordu. Klasik vites sistemi yok. şanzıman gibi dişlilerin olduğu bir kutu var arka lastik göbeğinde.

Bisiklet bu:

(link)

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
kardeşim bende scott p5 var ağırlıgı herşey dahil 17.5 kilo ve sırtımda da 20 kilo yük taşıyıp barborosu hergün çıkıyorum ve hiçde yormuyor acera vistesi var 8 li çok iyi antireman oluyor bana sonra yarışa binince uçuyorsun :) ayrıca bu bisikletle tam tüklü ayvalıga gittim geldim istanbuldada gitmedim yer kalmadı.Senin alacagın tam yüklü 16 kilo ise herhalde benden kötü olamaz.

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
Şu anda 28'' çelik kadro Salcano şehir bisikleti kullanıyorum ve ağırlığı yaklaşık 16 kg.civarında.Ama şu anki aklım olsa ya bir hibrit alırdım veya 26'' MTB.