Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1600-1700 tl'ye toplama bir bisiklet yapılabilir mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aytuğ Berke Arıcan tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar sizlere önceden almak istedğim Merida TFS 200 d, Salcano 030 slx, Carraro 475 J RACE 30V bisikletler hakkında sorular sormuştum.Aklım Merida da kaldı aslında;ama forumda okuduğum bazı şeylerden sonra bisiklet toplama fikri geldi aklıma.Çünkü alacağım bisikletimin içime sinmesi çok önemli.Demek istedğim bu fiyata Epicon havalı maşa, sram x5 ve daha üstü yada Shimano deore ve daha üstü vites sistemi,kaliteli hafif bir kadro,hidrolik frenler(hangi marka frenin daha uygun olacağı hakkında bir bilgim yok),sram veya shimano aynakol,iyi lastik ve jantlar vs.... Yorumlarınız benim için çok çok önemli.

1. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Aytuğ öncelikle Tekirdağ'lısın sanırım veya Tekirdağ'dasın.Ben de Tekirdağlı olduğum için cevap vermeyi kendime borç bildim.Toplama bisiklet için parça uyumu fiyat-performans oranı vb. bir sürü konuda çok iyi araştırma yapmalısın.İyi bir toplama bisiklet yapacağım derken masrafları 2 katına çıkarabilirsin.Benim şu anda Cube Analog kadro üzerine toplama bir bisikletim var.1500 tl civarı bir tutarı var bisikletimin.Elimden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışırım.Tabii bilgim olduğu kadar.Dilersen sana parça listesini yazayım özelden.

Cyclist999 bunu beğendi.
  2. İlginiz için çok teşekkürler.Evet hem Tekirdağlıyım hem de Tekirdağdayım:D Kadrolar hakkında çok fazla bir bilgim yok.Cube nassıldır hiç bilmiyorum.Ama dediğiniz modele bakmıştım.Parça listesini özelden yazabilirseniz çok iyi olur.Teşekkürler..

3. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    30SLX in neyini beğenmediniz ki? Full ritchey marka donanımlı,hafif,hidrolik.. vereceğiniz fiyatın hakkını bile geçiyor..

4. Salcano 030 slx kadrosu hakkında önyargılarım var.Zaten önyargılarım yersizse hemen alırım:D:D.Hiç beklemem.Salcano kadrosu sağlam mıdır sorun çıkartır mı hiç bilmiyorum.Beni bu konu hakkında bilgilendiriseniz çok sevinirm.Teşekkürler...

5. Tolga Yücel

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dostum,sana burada salcanoyu savunmam ama içime sinmesi lazım diyorsun,şahsen kadrodan çok memnunum ve yarışa girip atlayan zıplayan arkadaşım var kadro gık demedi.. (slx set) i bir araştır bakalım ne kadarmış? ritcheyleride araştır.. ona göre seçimini yap,gidip kadroyu yerden yere vurcam diyorsan onu bilemem :):)

6. Bisikleti genelde sert kullanmam zaten.O zaman bana bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum.Araştırıyım bisikletin fiyatını internetten.Ama kendi sitesindeki fiyat 1810 tl gözüküyor.Bütçemi biraz aşıyor.Bisikleti peşin alıcam.Bu sayede indirim olur sanırım.Çok teşekkürler...

7. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Giant bisiklet kullanıyorum, kadrosundan aşırı memnunum ama şu an bisiklet alacak olsam gözüm kapalı salcano ng 030u alırım. Bu fiyata böyle bisiklet zor bulunur.

8. Mansur KHASSANOV

Mansur KHASSANOV Kıdemli Üye

Seviye:
    malzeme sıfır olarak alırsanız, çok pahalıya olur. Diyelim ki 2010 model Sedona 781 kadro aldınız, 185 avro. Sonra havalı maşa, Epicon 400 lira. Shimano MT15 Jant seti, 250 lira. Vites sistemi, aynakol, aktarıcilar, ruble, zincir, Deore olsa 400 lira civarı. Deore ya da m486 fren seti 280 lira. Geriye lastikler, gidon, gidon boğazı, sele sele borusu kaldı. Bütçenizi rahat geçti :)

9. Mert Laplapoglu

Mert Laplapoglu Yeni Üye

Seviye:
    Aytug bey Salcano 030slx in kadrosu gercekten saglamdir. Zaten salcano alip ta sikayet edenlerin cogu belli bir fiyatin altindaki urunleri alan kisilerdir 600-700tl ye alinmis bir salcanoyu zorlarsan tabiki kadrodan sikayet edersin. Ucuz etin yahnisi yenmez diye Atalarimiz bosuna dememis. Ama size sunu soyleyebilirim ki ng255 (Belki buna ng303`u de katabiliriz) ve ustu bir model alan kisilerin cogu bisikletlerinden memnunlar. Insanlar ulan 1700tl param var tutupta simdi salcano alinirmi scott yada trek`in ortalama bir bisikletini alirim en azindan ortalikta dolasirkende seklim olur diye dusunuyorlar. Size sunu soyleyim salcanonun belli bir fiyat ustundeki modellerinin kadrolari gercekten saglam. Bu modellerde de her hangi bir sorun oldugunda fabrika ile iletisime gectiginizde de kullanicilari kesinlikle mahcup etmiyorlar sorunlarini hallediyorlar.

Salcanonun ust modellerini kullanmadan b.k atan cok fazla insan var bu sahislara kulak asmayin. Salcano NG255srd kullanicisiyim ve kadronun esnemezligi ve saglamligi cidden guzel. Bu arada X7 onerecegim size cunki bunu onermemin nedeni hem fiyat farki hem de slx kadar kaliteli olmasidir.
    100 kiloyum ve avid 5 ler mukemmel calisiyorlar size bir bilgi olsun.

Salcano 030slx liste fiyati olarak 1800tl -- Salcano 030 X7 ise 1650tl X7 nin slx ile cokta farkli olmadigini soyleyebilirim arada 150tl gibi bir fark var bu da cebinize kalir. Satis yerleri liste fiyatlarindan en az %10 indirim yapiyorlar kesinlikle pazarlik yapin.

Tolga Yücel ve Mansur KHASSANOV bunu beğendi.
  10. Tolga Yücel

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Daha iyi anlatılamazdı.. :)

11. curly89

curly89 Aktif Üye

Seviye:
    Toplama bisiklet istiyorsanız, işe salcano 255srd almakla başlayabillirsiniz.

salcano 255srd 1100tl. Salcanonun üzerindeki kadro, jant,teker ve maşayı satarsınız ve cebinizde kalan 700tl ile satıştan gelen parayı birleştirirseniz. 030slxten çok daha iyi bir bisikletiniz olur.

12. :) Çok teşekkürler.Bende birkaç gündür slx ile x7 arasında gidip gelmekteyim.Forumda daha önceden okuduğum yorumlara göre slx ile x7 arasında fark yok.Ancak bu fiyat farkı niye? Yani aradaki fiyat farkının sebebi 300 gr mı?Çünkü slx 11.6kg , x7 ise 11.9kg. Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim..:)

13. Mert Laplapoglu

Mert Laplapoglu Yeni Üye

Seviye:
    Arada ki fiyat farki shimano nun daha pahali olmasi. Ortalama bir kullanici oldugunuzu dusunerek slx in fazla para vermekten baska bir etkisi olacagini sanmiyorum. 300gr lik fark ise donanim farkliliklarindan kaynaklaniyor kafaya takilacak bisey degil.