160 mm ön rotoru 180 mm yapmak

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar 160mm ön diskimi 180 mmye çıkarmak bana nekadar frenleme gücü kazandırır ???

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Hissedilir derecede artış sağlar ama doğru dürüst bir fren sistemin var ise. Yoksa değmez...

levent sünger

Aktif Üye
Tepki
413
Bisiklet
Cannondale
Birde bazı suspansiyonlarda rotor sınırlaması var , resmi sitesine girip bunu öğrendikten sonra değiştirmenizde fayda var örneğin ben rock shox sid team 2007 kullanıyorum resmi sitesi 160 mm üstü rotoru tavsiye etmiyor, gibi.

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Epicon maşa alacağım 180 mm rotor maksimum fren sistemim avid juicy 3 ilerde SLX yapmayı planlıyorum ozaman 180mm rotor koysam sorun olmaz sanırım

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sorun olmaz...epicon maşada 180 mm'lik alligator rotor ve magura fren kullanıyorum...yavaşlamalarda arka freni hemen hemen hiç kullanmıyorum desem yeridir.

Juicy 3 iyidir bence SLX 'e hiç geçmeyin onun yerinde avid'in üst modelleri yada magura düşünün ..

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
aslında birdaha avid almayı düşünmüyorum , yedek parça sıkıntısı çok fazla bakımı ayarlaması ve sistemin çok kolay hava yapması bunların hiçbiri shimanoda yok ve SLX grafiklerde XTRla yarışıyordu bu doğrumudur körü körüne bi grafiğe güvenip yola devam etmeyeyim :) görüşleriniz önemli

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
shimano hidrolik frenden uzak dur onu söyleyeyim...tecrübe ile sabittir...

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
@Barış Birlik

Juicy 3 iyidir.Yalnız yaşadığın sorunlar biraz acemiliğinden kaynaklanıyor.hava yapma vs sorunlar yanlış yapılan ayarlardan kaynaklanıyor.Bence fren sisteminle sürekli oyna, kurcala ve kendi freninde uzman ol.
Yedek parça konusunda da eskişehirde bir sürü bisikletçi var.Muratoğlu, akın, çinar volkan.Özelikle çınarı öneririm.Yanlız şu an balata yok onda.Getirmesi için baskı yapın:)Ne kadar çok kişi isterse o kadar çabuk getirir.

Bende Deore var.Ve deorenin uzmanı oldum diyebilirim.İyi bir ayarla deore güzel çalışıyor.Ama arkadaşımın bisikletindeki juicy 3 e bir bindim "Aman Allahım frenlere bak" dedim.Dediğim gibi ayarlar çok önemli.Shimano genel olarak frenlerde zayıf kalmıştır.Diğer modellerdeki fiyat olarak eşdeğerlerine göre performansları geridedir.

• Beğen
Tepkiler: Barış BİRLİK

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
@Dinçer ÜNSAL

Teşekkürler bunları dikkate alacağım

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@berkay iriyarı

kişisel ve çevremdeki arkadaşların tecrübesine dayanarak...

kalite ve performans olarak aynı fiyata çok daha iyi alternatifler var olmasından dolayı.