Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

160 Kilo ve Bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında zeynel tarafından paylaşıldı.

1. zeynel

zeynel Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaslar,

Basliktan da anlasilacagi gibi 160 kiloyum. 4 aylik yuzme-spor salonu ve diyet sonucu 180 kilodan 160 kiloya inmeyi basardim. Ancak sabit bir ortamdan calismaktan biktigimdan bisiklete binmeyi dusunuyorum. Yaptigim ufak capli arastirma sonucu geotech ascent alivio MTB bisikleti aklima yatti. Ancak bu bisikletin beni tasiyip tasimayacagindan emin degilim. Eger uygun bir bisiklet bulabilirsem nisan ayinda Ankara icinde binmeye baslamayi dusunuyorum. Bisikleti arazi gibi extreme bolgelerde kullanmicam. sadece aktiviteye devam olarak asfalt yolda kullanicagim. Bana bu isin olabilirliligi ile ilgili bilgi ve eger belirttigim bisiklet olmazsa bana uygun olan bir bisiklet onermenizi rica ediyorum.

NOT: Boy 190cm kilo 160.

2. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    bu öneriyi kim yaptı çok merak ediyorum :rolleyes:

bence sen kendin bir bisiklet topla eğer 160 kilo isen bir

yz 35 kadrosu al street dir ve sağlamdır çokta rijittir

kalın ps lere dayanabilen 2.30 2.35 mümkünse 2.40 lastiktir

sağlam bir aynakol truvativ derim ben ve büyük dişlisi çok büyük (normal üstü:D) bir ruble ve aynakolun en küçük dişlisi küçük bir aynakol al hatta bulabilirsen saint veya hone al doruk bisiklette 160 milyona olacaktı aynakol saint ...

şu aynakol ve ruble olayı rahat etmen içindi;)

amortisörü bence 140 veya daha yüksek al marka önemli değil ben olsam hardtrail bir dh toplardım (suntour triple , boxxer , (bulabilirsen) 888 ) ) senin yerinde olsam ama bilmiyorum sen bilirsin bütçene göre ...

arkadaşlar daha değişik önerilerde bulunabilir

sürç-ü lisan veya yanlış bir şey söylediysem affola ...

3. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:

bence gayet güzel bi öneri olmus.

Arkadasın dediği gibi scott street kadro al kalın kadro boruları olandan,jantlarda hafiflik armadan sağlam bişey ayarlamaya çalısın.Telleri taiwan taktırmayın-dt swiss ler gayet saglam.

zeynel bunu beğendi.
  4. zeynel

zeynel Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Vermis oldugun bilgiler icin cok tesekkur ederim. Evet gercekten 160 kiloyum:) . Kadroyu arattim ve linkteki bisiklete ulastim. Dedigin lastik ebatlarini eklersem bu tarz bir bisiklet yeterli olur mu? yoksa aynakol ve amortisoru degistirmemde gerekir mi ?

http://www.dogaspor.net/index.php?do=catalog/product&pid=763

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba ucuz yoldan halletmek isterseniz 2-2.5 kg nin altında olmayan çelik-cromoly bir kadro üzerine toplatmanızı öneririm, yine maşa olarak sağlam ağır bir dh veya sabit cromoly maşa işinizi görecektir...

zeynel bunu beğendi.
  6. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklet bu,
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_162&products_id=1165

Maşa değişmesi lazım,Tora 130 mm lik maşa size uyar(http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_64&products_id=1258)

Ayrıca frenleride hidrolikle değiştirirsiniz;

Bu bisiklet sizi taşır emin olun

İyi pedallar

d.berkay bunu beğendi.
  7. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Arkadaşın boyu 1.90 yanlız, XL ebatta scott voltage bulması çok zor. bi de yaylı maşaların hiçbiri olmaz, uygun sertlikte yay bulamaz. havalı maşaya yüksek hava basarak kullanabilir ya da Hakan Beyin dediği gibi sabit maşa olabilir.

zeynel bunu beğendi.
  8. zeynel

zeynel Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Vermis oldugunuz bilgi icin gercekten cok tesekkur ederim. Bu bisiklet uzerine yogunlasip belirttiginiz degisiklikleri yapmaya karar verdim.

9. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    rica ederim ne demek:)

10. kayhan

kayhan Misafir

bence bu kilo ile bisiklete binmeden önce bir doktorla konuşmakta fayda var, biraz daha kilo verirseniz bisiklette daha rahat edebilirsiniz. Fazla ağırlıktan dolayı sele rahatsız edebilir daha önemlisi fazla ağırlık yüksek nabız sonucunda kalbi yorabilir. Bisiklet seçiminde de dik oturabileceğiniz bir şehir bisikleti daha iyi olabilir kolay gelsin

zeynel ve Levent Temiz bunu beğendi.
  11. GameExtremeTR

GameExtremeTR Yeni Üye

Adı:
    Doğan ÇAKMAK
    ben de 160 kıloyum konu acarken bu konuya denk geldım... yaş 30 3 cocuk sahıbıyım. internet kafe de aksama kadar oturuyorum. işletme sahıbı oldugum ıcın..
    1,74 / 159 kilo

su anda aktıf olan bır sıteden bu işi gercekten bılen arkadaslar bir bisiklet toplayabılır mı..?

12. Erkin Kalender

Erkin Kalender Speedy Gonzalez

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  13. GameExtremeTR

GameExtremeTR Yeni Üye

Adı:
    Doğan ÇAKMAK
    teşekkür ederim

14. Erkin Kalender

Erkin Kalender Speedy Gonzalez

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Jant ve Lastik Takımı

Arka Göbek - Arka göbek fh-m475 36 delik - Arka göbekler - SHIMANO – Çınar Bisiklet
    Ön Göbek - Ön göbek hb-m475 36 delik - Ön göbekler - SHIMANO – Çınar Bisiklet
    Jant Çemberi - Tughra 26 Disk Jant Beyaz 36 Delik - 26 DİSK JANT BEYAZ 36 DELİK TUGHRA - Jantlar -2 adet alacaksınız.-
    Jant Telleri - Jant Teli Siyah 262mm - Jant Teli Siyah 262mm - Jant telleri 72 adet alacaksınız.
    Lastikler - Michelin 26x2.30 Wild Race'r Reinforced Dış Lastik - Michelin 26x2.30 Wild Race'r Reinforced Dış Lastik - 26''Dış Lastikler 2 adet olacak yine.
    İç lastikler - Rubena 26x2.10-2.50 Dolgu Sıvılı İç Lastik Oto Subap - Rubena 26x2.10-2.50 Dolgu Sıvılı İç Lastik Oto Subap - 26'' İç lastikler 2 tanede bundan,çünkü o ebattaki lastiği sökmek kolay olmayacaktır,bu tür iç lastiklerle patlamayı önlersiniz.

Kadro ve Maşa

Kadro - SEDONA 771 KADRO 771 çok sağlam kadrodur,yarışlarda çok kullandık.Tam kestiremesemde piyasadaki emsallerine göre iyidir diye düşünüyorum.2.30 da alacaktır kendi görüşümce.
    Maşa - RST MAŞA OMEGA RL BEYAZ RST'nin sağlamlığı iyidir,fiyatına göre güzel performansları var.

Gidon-Gidon Boğazı-Sele borusu ve Sele.

Gidon - AMOEBA SCUD GİDON HBM 120-1 MTB 31.8 580 MM 145 GR BEYAZ
    Gidon Boğazı - AMOEBA ST-M 310 BORLA GİDON BOYNU
    Sele borusu - KYTE SELE BORUSU 31,6 350 MM
    Sele - http://www.muratoglubisiklet.com/tr/spourtourer-zeta-comfort-gel--u

Grupset-Fren

Grupset - http://www.ozceylanbisiklet.com/Shimano-Acera-M3000-Grup-Set-3x9,PR-6201.html
    Fren - http://www.ozceylanbisiklet.com/Tektro-HDC300-Disk-Fren-Seti-Hidrolik,PR-4886.html

Bu kadar.Kalan diğer ufak tefek parçaları,-- Kablolar,Furç Takımı,Sele borusu kelepçesi,elcik vb.-- toplattığınız yerde alabilirsiniz,çok fazla bir spesifik parça gerekmez.

İyi günler..

Maliyet biraz fazla çıkacaktır hazır bsikletlere göre,ancak kişiselleştirilmiş olduğu için bu şekilde maalesef..

MOSSO WILDFIRE HYD 29 veya bu bisikletide alabilirsiniz,biraz daha alt seviye kalacaktır ama daha ekonomik olur.36 tel buda,29 jant.Sizi rahatlıkla taşıyacaktır.

SerkanH bunu beğendi.
  15. celikkadro

celikkadro Too old to downhill, too young to die

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    @GameExtremeTR Once bir doktora gorunmekte fayda var diye dusunuyorum. Hareket etmeye, spor yapmaya alisik olmayan bir vucudun efor harcamaya nasil tepki verecegi belli olmaz.

Bu kadar kilo ile bisiklete binmek kolay olmayacak. Yol tamamen duzse idare edersiniz ama en yumusak rampa bile cok ama cok zor gelecek. Yokus asagi giderkende frenlere cok yuk biner.

Kilo vermek icin tek basina spor yapmak maalesef yeterli olmuyor. Once beslenmenin duzenlenmesi lazim. Bunun icinde doktor ve/veya diyetisyene gitmekte fayda var.

oguz169 ve uguryilmaz144 bunu beğendi.