" 16 Mayıs " Garipçe Köyü Balık ve Rumeli Feneri Ekşııın (:

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
Selam Grup,

Sabah neşe içinde uyanarak A.Y sından AV.Y yakasına geçerek buluştuk. 10:00 hareket ile önce Sarıyer'de ufak mola sonrası 14:00 gibi Garipçe'ye ulaştık.Aydın Balık Restaurant'ın ve personelinin yakın ilgisi ile balıklarımızı,midye,salata,meşrubat ikram çaylarımızı da lüüüppletereeek:D Önce Kaleyi ziyaret edip daha sonra Rumeli Feneri'ne pedal bastık.Oldukça sıcak 1 gün geçirip bol resimler çekerek,sorun yaşamadan geri dönüşümüzü gerçekleştirerek bu UNUTULMAZ günü neşe içinde noktaladık.:winkenlux Gezimize katılan,paylaşımda bulunan güler yüzünü,tatlı dilini eksik etmeyerek Grup Disiplini içinde pedal basan Tüm arkadaş ve dostlarıma teşekkür ederim;) ....sevgilerrr

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

İşteee...Gezimize ilişkin Renkli karelerrr:)))

(link)

Orhan abinin kamerasından;)

Sabah Gültekin ve ömürle kararlaştırdığımız gibi tam saat 8.30 da Samatya sahilinde buluşup yola çıktık. Sarayburnuna geldiğimizde fotoğraf çekmediğimiz aklıma geldi ve durup fotoğraflarımızı çektik.
(link)

(link)

(link)
Beşiktaşa bizim guruptan ilk biz vardık. Az sonrada 2 haftadır görmediğim Gökhan göründü.
(link)
Bir süre sonra kalabalık artmaya başladı. Katılanların belkide yarısından çoğunu ya ilk kez görüyordum veya resimlerinden formdaki yazışmalardan tanıyırdum.
(link)

(link)
Akıntı burnundan geçerken balık tutanları görüntülemeye çalıştım. Hava sıcak ama rüzgarlıydı.
(link)
Gurup Bebek çıkışından geçerken.
(link)
Emirgandan İstinyeye hafif rampayı çıktıktan sonra gurubun toparlanması için bekledik.
(link)

(link)

(link)

(link)
İstinyeden geçerken manzaranın güzelliği karşısında dayanamayıp durdum ve bir karede olsa fotoğraf çektim.
(link)
Sarıyerde önceden belirlendiği üzere 10 dakikalık su ihtiyaç molası verdik. Ben her zaman olduğu gibi önüme gelenin fotoğrafını ektim.
(link)

(link)
Arkadaşlarımız ilk kez bizimle pedal çevirdiler, en azından benim olduğum turlarda.
(link)
Benim bildiğim siyah insanı zayıf gösterir ama Onur’u kilolu göstermiş.
(link)

(link)

(link)
Mola bitti ve Mert in güzergah hakkındaki uyarılarının ardından tekrar yola koyulduk. Madene çıkan dik rampada kanal çalışması olduğundan bir yerde bisikletlerimizden inip yola dökülen mıcır kümesini yürüyerek aştık. Ardından tekrar yola koyulduk. Yokuş trafiğe kapalı olduğu için oldukça keyiflenen arkadaşlarımızdan bazıları yokuşu zigzaklar çizerek çıkıp adeta hiç bitmesin istediler. Rampa canavarı sevgili Gökhan ise hızını alamayıp inip tekrar çıktı.
Sarıyerdeki Maden rampasını gurup beklemediğim bir performansla, çoğu pedal çevirerek tamamladı. Kendilerini kutluyorum. Yürüyerek tamamlayan arkadaşlarımız ise ilk kez katılanlardı. Kısa sürede onlarında diğer gençlerin performansına ulaşacaklarını biliyorum. Rampa sonunda gurubun bir kısmı böyle poz verdiler.
(link)
Henüz yola çıkmıştık ki Koç Üniversitesine gelmeden arkadan lastik patladı anonsu gelmesi ile gurup durdu ve beklemeye başladık. Bazıları bir arada şamataya gırgıra başladı.
(link)

(link)
Bazılarımız tek başımıza yorgunluğumuzu dinledik.
(link)
Bazıları ise çekingenliklerini üzerlerinden atamayıp 3 silahşörleri temsil etmeyi sürdürdüler.  Arkadaşlar rahat olun. Zaten hep birliktesiniz hiç olmazsa turda başkaları ile sohbet edip kaynaşın.
(link)
(link)
Az sonra siz devam edin lastiği tamir edip yetişeceğiz anonsu ile o güzel manzarayı ardımızda bırakıp tekrar yola çıktık. Daha tekerleklerimiz hızlanmadan karşıdan gelen iki kişi hiç yabancı gelmedi bana. Yaklaşınca baktık ki Osman
(link)
ile Cemil.
(link)
Bende ne zamandır daha önce 2 kez birlikte pedallama olanağı bulduğum Garipçe tutkunu Osman ve Cemil nerede diye düşünüyordum. İşleri varmış erken gidip kahvaltılarını yapmışlar. Kısa bir sohbetten sonra yolcu yolunda gerek diyen iki tarafta tekrar yola koyuldu.
Keyifli bir inişten sonra Garipçeye gelip Aydınlı Balık Restaurantında bizim için hazırlanan masaya oturduk. Küçücük Garipçe meydanındaki araba anarşisini görünce bisiklete biniyor olmama bir kez daha şükrettim. Güneşten korunmak için Yaprak İlhan Beyden bir şapka buldu ama Refika onun kadar şanslı olmamasına rağmen o da masada bulduğu bir kaskı kafasına geçirdi.
(link)
Her hafta her hafta yeter artık diyen eşimi yumuşatıp izin kredimi arttırabilmek için kendisine otobüsle Garipçeye gelmesini teklif etmiştim ve oda kabul etmişti. Garipçede sanki yıllarca ayrı kalmışçasına bir özlemle buluştuk.
(link)
Masanın karşı tarafını görüntülemeye başladım.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Garipçe de yemekte masanın karşı tarafındakileri birde panaromik olarak hazırladığım karede bir araya getirdim.
(link)
Devam edecek….

Scudo

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
Yemekten sonra çevrede yürüyüşe çıktık. Garipçe’nin tepeden görünüşü.
(link)

(link)
Onur ile İlker bizden önce tırmanmaya başlamışlardı. Mesafe biraz fazlaydı ve benim ilkel makinemin zoom’u yetersiz kalmasına rağmen yeşillikler arasında kaybolan Onur’u görüntüledim.
(link)
Karşıdaki tepenin ilerisinde görünen yer Rumelifenerinin balıkçı limanı dalgakıranı.
(link)
Burası da Poyrazköy. Yani 3. Köprü bulunduğumuz yerden karşıdaki köye doğru olacak.
(link)
Poyrazköy balıkçı limanının mendireği. Bu yeşil bitki örtüsünü bir süre sonra göremeyeceğiz.
(link)
Birde İlker’i görüntüleyelim.
(link)
Yeşil ve mavinin uyumu.
(link)
Ve işte ben.
(link)
Bu görüntüyü İlker’in isteği üzerine çektim.
(link)

(link)
Eşim telefonunu masada bırakmış. Almaya gittiğinde Asmalı Konak Balık Evinin bahçe girişi çok hoşuma gitti ve görüntüledim.
(link)
Az sayıda da olsa hayvan besleniyor. Nede olsa burası bir köy ve üstelik İstanbul’un yanı başında.
(link)
İnsan bakmaya doyamıyor.
(link)

(link)

(link)
Hay Allah bu günde çok fotoğraf çektirmişim. Yüzüm eskiyecek.  Tamam hiç benim fotoğrafım yok demiştim ama bu kadarda dememiştim.
(link)

(link)

(link)
Garipçe ile Rumelifeneri arasındaki koy.
(link)
Yavaş Beyler, işi fazla abartmayın. Oradan aşağıya bisiklet ile inemezsiniz.
(link)
Garipçeden ayrılıp yol ayrımında herkesin gelmesi beklendi. Burada yapılan oylama sonucu Rumelifenerine gitmeye karar verdik. Çam ağaçlarının altını çok beğenenler ise bize ilişmeyin keyfimiz yerinde geçerken bizi alırsınız diyerek sırt üstü yattılar.
Rumeli fenerinde kaleye çıkarak toplu halde fotoğraf çektirdik. Her ne kadar arkadaşlar rahat olun yayılın sıkışmayın nasıl olsa panaromik olarak birleştireceğim desem de bazı arkadaşlar mahcubiyetten olsa gerek diğer arkadaşların arkasına saklanmayı yeğlemişler. 
(link)
Buradaki gezimizi de tamamlayıp kısa bir su ve ihtiyaç molasının ardından tekrar yola çıktık. Rüzgar karşıdan esiyordu ve yer, yer sürüşü zorlaştırıyordu. Gurubun fazla dağılmaması için tekrar kısa bir soluklanma molası verildi ama bunu yanlış anlayan bazı arkadaşlar sanki geceyi orada geçirecekmişiz gibi kendilerini çimenler bıraktılar.
(link)

(link)
Oturunca kalkmanın zor olduğunu bilen arkadaşlarımız ise bu şekilde beklemeyi tercih ettiler. Tıpkı benim yaptığım gibi. 
(link)
Hala gelen mi var ne?
(link)
Arka takım kaptanımız İlhan Beyde geldiğine göre başka kimse kalmamıştır.
(link)
Mert hazırlanın gidiyoruz diyor ama Refikanın kalkmaya hiçte niyeti yok. Acaba eve gittiğinde o kaskı kafasından çıkarıyor mu merak ediyorum.
Koç Üniversitesine gelirken kuşları izleyenlerin yanına gelip bizde izlemeye başladık. Tabi bir farkla bizde dürbün olmadığından manzarayı izledik.
(link)
Yeniköy Shell de bir ihtiyaç ve dondurma molası daha verildi. Gurup Emirgana uğrayıp çay içeceği için ben izin isteyip kendilerinden ayrıldım. Benim açımdan çok keyifli bir gündü. Umarım herkes aynı duyguları taşıyordur. Yorumlarımdan dolayı kırdığım arkadaşlarım varsa özür dilerim. Yeniden birlikte pedal çevirebilmek umudu ile. Hoşçakalın.

Kamil Tabak

Forum Demirbaşı
Tepki
1.764
İkide bir İstinye demeyin yahu, güzel anılarım depreşiyor :))
Güzel gezinizin güzel fotoğraflarını paylaştığınız için teşekkür ediyorum
bol pedallı günler